Żegleń znowu trafia. KKS w pucharowym ćwierćfinale.

2017-10-13 09:20:00 Karina Zachara

Dwa gole Łukasza Żeglenia zapewniły zespołowi KKS-u Kalisz miejsce w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski. Awans dziwić nie powinien, ale zwycięstwo kaliszan wcale nie było takie oczywiste, bo KS Opatówek – rywal „Trójkolorowych” w 1/8 rozgrywek, postawił twarde warunki.

Wprawdzie kaliszanie wywalczyli awans, ale osiągnięcie tego celu było istną drogą przez mękę, bozespół z Opatówka, lider okręgówki, wcale nie zamierzał ustąpić pola rywalizującemu dwie klasy wyżej przeciwnikowi. Ów ambitny cel przełożyli gospodarze na czyny i ku radości miejscowych kibiców, to oni otworzyli wynik spotkania. Od pierwszego gwizdka toczyli z KKS-em wyrównany pojedynek, a ich wysiłek został nagrodzony w 32. Minucie, gdy po błędzie Marcina Lisa sytuację sam na sam z kaliskim bramkarzem wykorzystał Mateusz Stefaniak.

Z objęcia prowadzenia popularna „Kosa” nie cieszyła się jednak długo. Doprowadzenie do wyrównania zajęło przyjezdnym zaledwie minutę. Jacka Kuświka, pokonał pięknym strzałem – w stylu tych jakimi raczy kibiców od kilku spotkań – Łukasz Żegleń. I nie było to jego ostatnie słowo. W 54. minucie skorzystał z asysty Rafała Jankowskiego ustalając końcowy wynik meczu. Wprawdzie gospodarze ambitnie walczyli do ostatniego gwizdka, ale owoców owe starania nie przyniosły. Posypały się za to kary. Prowadzący spotkanie Dawid Matyniak aż trzykrotnie sięgał po czerwony kartonik.
Wiosną, na kolejnym szczeblu pucharowych zmagań, podopieczni Piotra Morawskiego zmierzą się z A-klasowym GKS-em Rychtal, który – co jest sporą niespodzianką – po serii rzutów karnych pokonał czwartoligową Polonię Kępno. Miejsce w ćwierćfinale zapewnili sobie także: Orzeł Mroczeń, Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski, LKS Gołuchów, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Centra Ostrów Wielkopolski i Jarota Jarocin.

1/8 Okręgowego Pucharu Polski, 11.10.2017r.
KS Opatówek – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
1:0 Mateusz Stefaniak 32. min, 1:1 Łukasz Żegleń 33. min, 1:2 Łukasz Żegleń 54. Min.
Żółte kartki: Szymon Janik, Robert Lisiecki (KS Opatówek). Czerwone kartki: Szymon Janik (KS Opatówek, druga żółta), Robert Lisiecki (KS Opatówek, druga żółta), Szymon Pacholski (KKS Kalisz, za faul)
KKS Kalisz: Cezary Osuch – Patryk Palat, Marcin Lis, Michał Grzesiek, Radosław Łepski – Tomasz Owczarek (75. Jakub Budrowski), Tomasz Kowalski (75. Konrad Chojnacki), Błażej Ciesielski (80. Szymon Pacholski), StaykoStoychev, Łukasz Żegleń, Rafał Jankowski

Wyniki pozostałych spotkań 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski (11 października)
GKS Rychtal – Polonia Kępno 2:2 k. 4:3
Orzeł Mroczeń – Victoria Ostrzeszów 2:0
Odolanovia Odolanów – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 0:0 k. 3:4
Olimpia Brzeziny – LKS Gołuchów 0:6
Raszkowianka Raszków – Centra Ostrów Wielkopolski 0:5
Astra Krotoszyn – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:4
Stal Pleszew – Jarota Jarocin 0:1