20 i 21 maja w Kaliszu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku – dla Oli, Justyny i innych pacjentów. Ich rodziny i przyjaciele liczą, że mieszkańcy Kalisza licznie odpowiedzą na apel i dołączą do grona potencjalnych dawców szpiku.

Article afk 001 renata rafa plakat a3  1

Ola Fornalczyk ma 14 lat. Uczęszcza do drugiej klasy Gimnazjum w Kaliszu. Ma szereg zainteresowań: lubi śpiewać i grać na gitarze, prowadzi bloga czytelniczego, zdobi przedmioty metodą decoupagu oraz lubi piec i gotować. Kocha wędrówki po górach i rodzinne wypady rowerowe. Marzy, aby w przyszłości zostać psychologiem.
W grudniu 2016 roku u Oli nastąpiła nawrót choroby – białaczki.

Justyna Rupiczak ma 58 lat. Jest mieszkanką Kalisza i pracownikiem Poczty – Polskiej. Na co dzień mama dwójki dzieci: Sławka i Iwony. Interesuje się sportem, gotowaniem, historią i bardzo lubi czytać gazety oraz poradniki domowe. W wolnym czasie lubi piesze wycieczki i długie spacery. Jej marzeniem jest być zdrową. Od lipca 2016 roku walczy z zespołem mielodysplastycznym.

Olę i Justynę łączy nie tylko miasto Kalisz, ale przede wszystkim chęć pomagania innym. Ola jako harcerka często angażowała się w różne akcje charytatywne, a Pani Justyna w przyszłości chce nieść pomoc innym osobom będącym w potrzebie.

Obie potrzebują Twojej pomocy! Aby mogły powrócić do zdrowia potrzebują przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy. Przyjdź 20-21 maja 2017 i daj szansę na życie Oli, Justynie i Innym pacjentom czekającym na swoich „bliźniaków genetycznych”

Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Poltransplantu ponad 1.200.000 potencjalnych Dawców, i ponad 29 milionów w bazach na całym świecie – nie ma aktualnie Dawcy, który byłby zgodny genetycznie z Olą i Justyną. Ich najbliżsi i przyjaciele nie potrafią czekać bezczynnie – sami zainicjowali poszukiwania jego bliźniaka genetycznego.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się równocześnie w 4 lokalizacjach:

Data: 20-21 maja 2017 r.
Godzina: 10:00 – 17:00
Miejsce 1: Główny Rynek w Kaliszu
Miejsce 2: Galeria Tęcza, ul. 3- go Maja 1
Miejsce 3: Galeria Amber, ul. Górnośląska 82
Miejsce 4: Galeria Kalisz, ul. Poznańska 121-131

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, który Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę. Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 1 070 000 (luty 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 888 (luty 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zobacz także
Thumb kopciuszek plakat
Premiera „Kopciuszka” w kaliskim Teatrze
Thumb 4
Ocalone od zapomnienia
Thumb dsc 0284
Kaliskie srebra na 206 stronach. Nowe nabytki Mu...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120