40 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, odbędzie się w dniach: 20-25 lutego 2018 r. W ramach Festiwalu odbędzie się również 23 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną".

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” wpisał się już na stałe w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych Kalisza i Wielkopolski. Każdego roku przez tydzień miasto Kalisz gości nie tylko młodzież, ale także wybitnych specjalistów, zawodowych muzyków i artystów zajmujących się na co dzień muzyką dawną obejmującą czasy średniowiecza, renesansu i baroku oraz tancerzy i plastyków. Festiwal jest przez nich bardzo wysoko oceniany i ma ogromne znaczenie edukacyjno – kulturalne w Polsce, a także w Europie. Jest wydarzeniem, które kształci odbiorców kultury i sztuki. Zaliczany jest do imprez niezwykle ważnych i prestiżowych, będąc jednocześnie doskonałą promocją naszego miasta, a także województwa wielkopolskiego.

Dzięki corocznym spotkaniom w Kaliszu, uzdolniona muzycznie, tanecznie i plastycznie młodzież ma możliwość prezentacji swojej twórczości, poszerzania wiedzy i umiejętności, konfrontacji i spotkań z rówieśnikami oraz wybitnymi osobistościami ze świata kultury. Młodzi artyści, skupieni w zespołach i chórach, ubiegają się podczas przesłuchań konkursowych o najważniejszą nagrodę Grand Prix – Puchar Festiwalu oraz o nagrody główne – Złote, Srebrne i Brązowe Harfy EOLA oraz Bursztynową Harfę.

Festiwal doceniany jest przez wybitne osobistości, czego wyrazem jest objęcie patronatem poprzednich edycji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Kalisza.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”.

Współorganizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w 2017 roku: www.calisia.pl/articles/dzis-rusza-festiwal-muzyki-dawnej-w-kaliszu-program


Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120