Znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią podczas 6 edycji Kalisz Ambient Festiwalu w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Podczas każdej kolejnej edycji imprezy organizatorzy starają się rozwijać jego formułę i pokazywać wszystkim miłośnikom muzyki eksperymentalnej, że ambient posiada wiele twarzy. Nie inaczej będzie w tym roku…

- Na szóstą edycję KAFu zaprosiliśmy gwiazdy, legendy i perspektywiczne młode zespoły, które już niedługo zawojują sceną alternatywną w Polsce i na świecie – zapewniają organizatorzy Kalisz Ambient Festiwal.

Absolutnym hitem tegorocznej edycji festiwalu będzie występ brytyjskiego artysty Robina Rimbauda, który na co dzień występuje pod szyldem Scanner! Rimbaud uważany jest obecnie za jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej na świecie. Będzie to niezwykłe wydarzenie i jedyny koncert tego artysty w tym roku w Polsce! Niewątpliwie dużym wydarzeniem 6. KAFu będzie wielki powrót na scenę zespołu Kafel, w którym karierę zaczynała Kasia Nosowska. Koncert Kafla na scenie 6. KAFu będzie ich debiutem po powrocie do branży muzycznej.

Kolejnym spektakularnym koncertem powinien być występ Wacława Zimpela. Ten znany polski klarnecista został laureatem nagrody Paszporty Polityki 2016, a wcześniej w 2014 roku otrzymał nominację do tej statuetki. Zapowiadając artystów 6. KAFu nie sposób nie zwrócić uwagi na damskie, post punkowego trio z Islandii Kæ lan Mikla. Dziewczyny zagrają w Kaliszu utwory z najnowszej płyty, utrzymanej w klimatach zimnofalowego, poetyckiego post punka.

Scena w Centrum Kultury i Sztuki przywita również takich znamienitych artystów, jak Tadeusz Łuczejko, który wystąpi z projektem Aquavoice, duet Hati oraz kaliski Skinwalk. Tadeusz Łuczejko to szef kultowego festiwalu Ambient Gorlice oraz wybitny plastyk. Projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak “Iskry”, “Alfa” – Warszawa, “PiK” – Katowice czy “ART” w Kielcach. Za swoje plakaty otrzymał kilka prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce. W 2007 roku Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii “Who is Who”. Hati to duet muzyczny (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, łączący eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej, a Skinwalk będzie kaliskim przedstawicielem KAFu, wyłonionym przez publiczność podczas pierwszej edycji Made in Kalisz Festivalu 2017.

- Festiwal rośnie w siłę, a my gwarantujemy, że każdy z koncertów podczas dwóch dni festiwalowych będzie sporym wydarzeniem, który zapadnie w pamięci nawet najwybredniejszym zwolennikom muzyki alternatywnej – kończą organizatorzy.

6. Kalisz Ambient Festiwal odbędzie się w dniach 27-28 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Łaziennej 6. Więcej o wydarzeniu i możliwościach zakupu biletów dowiecie się na: https://www.facebook.com/events/329368264112439/

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120