Ada Widawska zabierze nas w podróż do Azji. Na wystawie prezentuje ponad trzydzieści fotografii, będących skromną cząstką dokumentacji ze swoich wypraw.

Wystawa czynna 6.03.2019-24.03.2019

„Ciekawość świata jest motorem napędzającym mnie do kolejnych, niskobudżetowych podróży. Doświadczanie innych kultur, zwyczajów, religii, poznawanie zwykłych ludzi i ich życia zawsze przyprawia mnie o dreszczyk emocji i daje poczucie wolności. Do tego odmienna przyroda, inny klimat, smaki i zapachy wciąż kuszą, aby założyć plecak na plecy, wziąć parę dolarów i ruszyć – jak na razie głównie do Azji. Tak się układa los. 🙂
Wracam zawsze pełna wrażeń, emocji, ale też refleksji nad różnorodnością sposobów na życie. Mamy poczucie, że wybieramy swoją życiową drogę. Ale podróże pokazują mi, jak bardzo warunki, w których żyjemy, przyroda, religia, czy regulacje danego państwa determinują to, kim jesteśmy, co jest dla nas wartością, z czy się musimy mierzyć i jakimi wartościami się kierujemy. Mocno doceniam to, gdzie się urodziłam, mieszkam i żyję. Jestem kobietą – zdobyłam wykształcenie, pracuję w wybranym przez siebie zawodzie, samostanowię o sobie, dokonuję samodzielnie wyborów – chociażby, aby realizować swoją największą pasję. W dalszym ciągu nie jest to dane wielu kobietom na świecie…
Wędrując poznaję ludzi, z wieloma się zaprzyjaźniam, robię zdjęcia, chwytam chwile na ich twarzach, dokumentuję, w jakich warunkach żyją i jakie otaczają ich krajobrazy. W mozaice przyrody mozaika ludzkich ras, religii, zwyczajów, kontrastów biedy i bogactwa, trudu, znoju, zabawy i uśmiechu.
Zapraszam, abyście Państwo obejrzeli zatrzymane w obiektywie momenty spotkań z kilkunastoma zaledwie ludźmi – głównie z Tybetu i Sri Lanki. Oraz oczywiście CZAJNIK.”

Galeria w Hallu CKiS

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
więcej»