Koncert „Kochaj mnie” Grażyny Szapołowskiej to zestaw przepięknych piosenek z albumu wydanego na CD przez POLSKIE RADIO. Muzykę do większości utworów skomponował Wojciech Kiniorski. Siłą koncertu są teksty tak wybitnych poetów, jak Bogdan Loebl, Wisława Szymborska, Jonasz Kofta, czy Bułat Okudżawa w genialnym tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktor Jan Nowicki namówił koleżankę po fachu, żeby nagrała tę płytę i podarował jej również swój tekst. Od tego wszystko się zaczęło…

Grażyna Szapołowska zasłynęła z wielu wspaniałych ról filmowych, telewizyjnych czy teatralnych oraz z udziału w licznych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tym razem ujmuje nas zmysłowym głosem snując opowieść o różnych odcieniach miłości. Towarzyszy jej znakomity zespół muzyków z następującym instrumentarium:
saksofon // gitara // instrumenty klawiszowe // bas // perkusja. Płyta „Kochaj mnie” jest klimatyczna, nastrojowa i subtelna, a Artystka czaruje publiczność swoją niepowtarzalną kreacją.

Grażyna Szapołowska – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, producentka, autorka książek, tekstów piosenek i ich wykonawczyni. Występowała na scenie Teatru Narodowego z przerwami od 1977 do 2011 roku. Grała w licznych spektaklach Teatru Telewizji. Na wielkim ekranie debiutowała w „Zapachu Ziemi” (film polsko-jugosłowiański). Występowała w filmach włoskich, niemieckich, węgierskich (film „Inne spojrzenie” został dostrzeżony w Cannes). Znamy ją z „Wielkiego Szu”, u boku Jana Nowickiego oraz z komedii muzycznej „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” Janusza Rzeszowskiego, czy filmów Krzysztofa Kieślowskiego „Bez końca” i „Krótki film o miłości”. Za kreację w tym ostatnim filmie odebrała nagrodę Srebrnego Hugo w Chicago. Wielkie jej kreacje to matka w „Kronikach domowych” Leszka Wosiewicza, czy Telimena w „Panu Tadeuszu” A. Mickiewicza, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w filmie Patryka Wegi „Botoks”.

Brała również udział z wielkim sukcesem w koncertach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w programach telewizyjnych związanych z muzyką – III Edycja – „Jak oni śpiewają” oraz jako juror programu „Bitwa na głosy”.
Wydała zbiór opowiadań „Pocałunki i książki”, z których „Ścigając Pamięć”, jest autobiografią aktorki przeplataną wzruszającą historią o przemijaniu, a Listy miłosne, które pisał do niej przyjaciel, to nie lada gratka dla ludzi ceniących szczerość i oddanie.

Za wszystkie jej osiągnięcia posypały się nagrody filmowe – Złote Kaczki, Polskie Nagrody Filmowe – Orły, odznaczenia takie jak Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis i order Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia w 2000 roku otrzymała tytuł Najsłynniejszego Polaka. Odciskała dłoń podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, a w 2003 roku została uhonorowana umieszczeniem tablicy z odlewem podpisu w Alei Gwiazd, na Rynku Staromiejskim w Toruniu, przed Dworem Artusa.

Ostatnie jej ukochane dzieło to płyta „Kochaj mnie” z 2016 roku (wydana przez Polskie Radio). Inspiracją do jej nagrania były liczne spotkania z fanami, którzy pytali o piosenki. Muzykę skomponował Włodzimierz Kiniorski, a teksty napisali m.in. córka aktorki Katarzyna Jungowska, sama aktorka, ale także mamy tu takie perełki – teksty poetów takich, jak B. Loebl, W. Szymborska, J. Kofta, B. Okudżawa.

Mamy nadzieję, że spotkanie z aktorką i autorką w jednej osobie, ze względu na bliskość jaką stwarza ona w kontakcie z publicznością, zapadnie na długo w państwa pamięci.

Zapraszamy na koncert do Centrum Kultury i Sztuki 13 października, godzina 18:00.

Bilety do kupienia: TUTAJ

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łaziennna

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb 52592477 1852574214870698 493572552120074240 n
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»