W 100. rocznicę odzyskania niepodległości na Hali Arena w Kaliszu od 16 do 19 sierpnia odbędzie się V edycja Turnieju Szczypiorno Cup. Do naszego miasta przyjadą najlepsze zespoły PGNiG Superligi oraz goście z Węgier i Ukrainy. Oprócz Muzeum Piłki Ręczej planowane jest stworzenie Światowego Centrum Piłki Ręcznej (WHC).

- Miejsce, w którym jesteśmy jest miejscem szczególnym historycznie, dlatego, że jak głosi napis znajdujący się na wprost ośrodka – „To tu rodziła się niepodległość” – mówi ppłk dr Maciej Gołębiowski Zastępca komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu – Szczypiorno Cup to będzie wielkie przedsięwzięcie – dodaje.

- Cieszę się, że spotykamy się na okoliczność 5 jubileuszowej edycji jednego z największych turniejów piłki ręcznej w Polsce – mówi prezydent Grzegorz Sapiński – Jak rodził się duch niepodległości u legionistów, tak wokół ducha tego turnieju Szczypiorno Cup zaczęły się rodzić wszystkie sukcesy piłki ręcznej w Kaliszu – dodaje.

Szczypiorno Cup – to nie tylko turniej piłki ręcznej, ale też pokaz współpracy w promowaniu dyscypliny i naszego miasta – Ile pięknych rzeczy dzieje się w Kaliszu dzięki zaangażowaniu organizatorów Szczypiorno Cup, z pomocą miast,a ale i z ogromną pomocą Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Naprawdę uważam, że jeśli jest taka wzorowa współpraca, to należy to podkreślać. Myślę, że większość ludzi w Kaliszu już pokochała piłkę ręczną. To nie byłoby możliwe, gdyby nie Szczypiorno Cup – mówi prezydent Grzegorz Sapiński.

Wokół Szczypiorna i samej piłki ręcznej wykonywanych jest dużo ruchów promujących ten sport – Czynimy próby stworzenia Światowego Centrum Piłki Ręcznej, jest to naszym obowiązkiem. Zbiegło się to również z 100. rocznicą odzyskania niepodległości oraz rocznicą turnieju Szczypiorno Cup. Zapraszam wszystkich do współpracy – mówi Edward Prus prezes Stowarzyszania „Szczypiorniak” oraz organizator turnieju Szczypiorno Cup – Siedzibą Światowego Centrum Piłki Ręcznej będzie siedziba Muzeum Historii Szczypiorna, które jest aktualnie rozbudowywane. Dziękuję tym ,którzy dołożyli starań byśmy mogli organizować ten turniej – dodaje.

Turniej Szczypiorno Cup rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia meczem pokazowym rozegranym pomiędzy MOL PICK SZEGED – jeden z najlepszych węgierskich zespołów, a Energa MKS Kalisz ( godz 18:00) Z pewnością będzie to niezwykłe widowisko!

Piątek 17 sierpnia:

Mecz 1: Orlen Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin (11:00)
Mecz 2: KS Azoty Puławy – Górnik Zabrze (13:00)
Mecz 3: PGE Vive Kielce – MMTS Kwidzyn (15:00)
Mecz 4: Motor Zaporoże – Energa MKS Kalisz (18:00)
Mecz pokazowy: MOL Pick Szeged – Orlen Wisła Płock (20:00)

Sobota 18 sierpnia: Mecze o miejsca 5-8

Mecz 5: Przegrany meczu 1 z przegranym meczu 3 (11.00)
Mecz 6: Przegrany meczu 2 z przegranym meczu 4 (13.00)

Półfinały

Mecz 7: Zwycięzca meczu 1 ze zwycięzcą meczu 3 (15.00)
Mecz 8: Zwycięzca meczu 2 ze zwycięzcą meczu 4 (17:00)

Niedziela 19.08.2018: Finały
Mecz o 7 miejsce (przegrany meczu 5 z przegranym meczu 6) godz. 11:00
Mecz o 5 miejsce (zwycięzca meczu 5 z zwycięzcą meczu 6) godz. 13:00
Mecz o 3 miejsce (przegrany meczu 7 z przegranym meczu 8) godz. 15:00
MECZ FINAŁOWY ( zwycięzca meczu 7 z zwycięzcą meczu 8 ) godz. 17.00

Zakończenie turnieju ok. godz.19.15

Bilety dostępne http://bilet.pax.pl/kat/0/3/ a także w kasach w trakcie trwania turnieju.

Organizatorem turnieju V Turniej Piłki Ręcznej SZCZYPIORNO CUP o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Kalisz 2018 – jest STOWARZYSZENIE SZCZYPIORNIAK i MIASTO KALISZ oraz KOMITET ORGANIZACYJNY TURNIEJU SZCZYPIORNO CUP.

Turniej odbywa się pod patronem honorowym Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce –  Andrzeja Kraśnickiego, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej – gen. Jacka Kitlińskiego oraz Prezydenta Miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego.

Przy okazji imprezy debiutuje również nowa strona internetowa szczypiornocup.pl oraz koncepcja WHC – World Handball Center – Światowego Centrum Piłki Ręcznej.

Jest to nasz najnowszy pomysł na unifikację lokalnych środowisk piłki ręcznej. Kalisz (Szczypiorno) ma wszelkie podstawy, żeby stosować taką nazwę: to tu 100 lat temu narodził się ten sport na ziemiach polskich, to tu jest zalążek jedynego na świecie Muzeum Piłki Ręcznej, to tu dzięki naszym wysiłkom gra kaliski zespół, który wszedł do PGNiG Superligi – Energa MKS Kalisz.

Hala ARENA Kalisz - ul. Wyszyńskiego (dawna H.Sawickiej)

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
więcej»
Bico australia 20131216 146n120