Zapraszamy na I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką.
Szóstka zaproszonych gości opowie o swoich wędrówkach i podróżach po świecie…
Opowieściom towarzyszyć będzie dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca najciekawsze momenty z ich wypraw, interesujących ludzi, odmienność kulturową, przyrodę…

Sala Studio CKiS
Wstęp wolny

I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas.

03.03.2018
godz. 15:00 – Otwarcie / Anna Buzek – Podróże dalekie i bliskie z aparatem fotograficznym
godz. 17:00 – Krystian Machnik – Turystyczne wyprawy do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej
godz. 19.00 – Radek Pior – Amerykański Sen czyli wyprawa do USA na zaćmienie słońca

04.03.2018
godz. 15:00 – Krzysztof Galant – Turystyka rowerowa na skalę krajową
godz. 17:00 – Sergiusz Różański – Skandynawska przygoda
godz. 19:00 – Jacek Magnuszewski – Podróże duże i małe

Anna Buzek
Fotografka i podróżniczka. Od ponad 20 lat zapędza się w najdalsze zakamarki świata. Dla fotografii i podróży porzuciła pracę w zawodzie i całkiem poświęciła się swoim największym pasjom. Ciekawością świata zaraziła ją mama, z którą już jako 4-letnie dziecko zwiedziła prawie całą Europę. W swoich wyprawach szczególnie uwielbia ten czas, gdy w ciszy może pochylić się nad aparatem uwieczniając niezwykłe obrazy. Oprócz klasycznej fotografii posługuje się rzadko spotykaną techniką robienia zdjęć w podczerwieni. Jest finalistką międzynarodowego konkursu fotograficznego EISA MAESTRO 2017 oraz otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „PORTRET/2 EDYCJA”.

Krystian Machnik
Podróżnik specjalizujący się w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej, organizator wypraw, fotograf, autor i współautor akcji pomocowych. Od kilku lat dokumentuje miejsce największej katastrofy w historii energetyki jądrowej, odkrywając jej zapomniane wątki i walcząc z licznymi mitami, które przez lata narosły wokół tego tematu. W tak zwanej „Zonie” spędził już ponad 160 dni poszukując najbardziej radioaktywnych miejsc oraz angażując akcje pomocowe dla czarnobylskich samosiołów – osób w podeszłym wieku, które nigdy nie pogodziły się z przymusową ewakuacją i do dziś żyją na terenach uważanych za skażone.

Radosław Pior
Malapert Solar Eclipse Expedition 2017 – wyprawa na zaćmienie Słońca do USA. W sierpniu 2017 roku Damian Kowalski, Daniel Stasiak i Radosław Pior polecieli do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekał ich wielki astronomiczny spektakl: całkowite zaćmienie Słońca. Obserwowali je ze stanu Wyoming. W okolicach zaćmienia przeżyli wielką przygodę w 8 innych stanach. Byli w Górach Skalistych, odwiedzili parki narodowe (w tym Grand Canyon i Yellowstone), legendarną Route 66, wielkie miasta Seattle i Denver oraz małe miasteczka połączone siecią długich i malowniczych dróg stanowych.

Krzysztof Galant
Urodzony w Kaliszu w 1984 roku. Mocno związany z turystyką rowerową, fotografią miejską i podróżniczą oraz działaniami artystycznymi w Stowarzyszeniu Fotograficznym „Poza Kadrem”.
Założyciel takich projektów jak:
– „Foto-Trasa” – turystyka rowerowa
– „Przegląd kaliskich ulic” – fotodokumentacja miasta Kalisza

Sergiusz Różański
Urodzony w 1972 roku. Z wykształcenie programista. Członek stowarzyszenie fotograficznego Poza kadrem.
Podróżami samochodowymi i fotografią podróży zajmuje się od wielu lat. Najbardziej umiłował surowość krain północy, więc prezentacja zabierze Was w kierunku Skandynawii i Szkocji.
Zapraszamy do krainy Białych Niedźwiedzi na Spitsbergenie, surowych skał Nord-Kappu, strzelistego archipelagu Lofotów, szutrowych dróg przez pastwiska Szkocji.

Jacek Magnuszewski
Od lat zafascynowany podróżami. Podróżuje kiedy tylko może… Nawet dookoła świata. W drodze czuje się lepiej niż w domu.
Przejechał USA – autobusami i samochodem. Koleją transsyberyjską wybrał się do Pekinu a dookoła świata samolotem. Sporo chodzi po górach…
Jacek.pl

Paweł Krymarys
pomysłodawca i organizator I Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką

CKiS

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120