W tym roku, podczas Wigilii na Kaliskim Rynku ponownie mieszkańcy przebiorą się za anioły, po to by wesprzeć pięciu podopiecznych Fundacji Bread of Life. Tym razem, będziemy bili rekord, który ustanowiliśmy w ubiegłym roku, a wyniósł on 400 aniołów! Zapraszamy wszystkich na to wielkie wydarzenia,16 grudnia, o godzinie 14:55.

Osoby, dla których Wigilia na Kaliskim Rynku jest ogromnym wsparciem materialnym i duchowym, wymagają stałej rehabilitacji lub są chore onkologicznie. Piątkę podopiecznych Fundacji Bread of Life, dla których prowadzona będzie zbiórka podczas tegorocznej Wigilii poznamy już za tydzień. Pierwsza w Polsce akcja przebierania się za anioły odbyła się w Kaliszu w ubiegłym roku. Jest wydarzeniem towarzyszącym głównej świątecznej imprezie. Odbędzie się również podczas tegorocznej edycji. Tym razem nie ustanawiamy rekordu, a próbujemy go pobić!

- Potrzebujemy 500 aniołów, które przebiorą się i pojawią na kaliskim rynku, a wszystko po to by wzbogacić program Wigilii i wspomóc piątkę podopiecznych, na których zbierane będą środki. W poprzednim roku poszło nam to bardzo dobrze. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że tak wiele osób pojawiło się. Pojawiły się także przedszkola, a nawet do zabawy przyłączył się zwierzak – mówi Tomek Jeżyk, Fundacja Bread of Life.

Żeby przyłączyć się do akcji potrzebujemy anielski strój, na który składają się skrzydła, aureola i białe odzienie sięgające poniżej kolan. Zarówno strój jak i liczbę uczestników skontroluje specjalna komisja od rekordów Guinessa, która przyjedzie z Poznania. Do pobicia rekordu potrzeba minimum 500 aniołów! W Polsce żadne miasto nie podjęło się tego wyzwania, ale w przyszłym roku swoich sił może spróbuje Poznań. - Wydarzenie jest czymś niesamowitym i widzimy zaangażowanie innych ludzi, którzy angażują się w społeczne sprawy. Chcemy pokazać wszystkim ludziom, którzy wzmagają się z chorobami, że chcemy im nieść wsparcie i że ludzie są dla nich aniołami – wyjaśnia Tomek Jeżyk. Jak podkreśla Tomek, nie chodzi o to by być dobrym tylko od święta, ale każdego dnia.

Tegoroczna edycja Wigilii na Kaliskim Rynku zapowiada się wyjątkowo. Szczegóły całego wydarzenia będą znane już za tydzień.

Główny Rynek w Kaliszu

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120