Bezpłatne konsultacje z zakresu kosmetologii, pielęgnacji dłoni i twarzy, badanie stopnia nawilżenia skóry, pomiar ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy w surowicy krwi, oznaczenie wskaźnika BMI, nauka udzielania pierwszej pomocy – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników projektu „Łączymy Pokolenia”, który odbędzie się 15 i 16 czerwca (piątek i sobota) w Kaliszu. Organizatorzy zapraszają wszystkich kaliszan, a szczególnie osoby starsze z rodzinami.

Pierwszy moduł projektu realizowany będzie w Collegium Medicum PWSZ w Kaliszu, przy ul. Kaszubskiej 13. O godz. 12 rozpocznie się część wykładowa. Podczas interesujących spotkań ze specjalistami poznamy problemy związane z uzależnieniami i tzw. nowymi narkotykami, czyli dopalaczami. W tej części sporo uwagi wykładowcy poświecą także zachowaniom prozdrowotnym. Ponadto, na specjalnie przygotowanych stanowiskach odbywać się będą konsultacje indywidualne z zakresu zdrowia i urody.

- Babcie, dziadkowie, najbliższa rodzina często opiekują się uczniami, których rodzice pracują za granicą. Ci starsi opiekunowie muszą często zmierzyć się z problemami młodego, dorastającego człowieka. Czasami są to dopalacze, których zła sława jest powszechnie znana, ale wciąż zbierają żniwo, czasami nawet śmiertelne, wśród młodzieży, która chętnie sięga po te narkotyki. Jak rozpoznać uzależnienie, z kim się kontaktować, jak rozmawiać z człowiekiem uzależnionym od dopalaczy, to tylko niektóre pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu – informuje Marek Stodolny, prezes Stowarzyszenia KALISZ XXI, które jest współorganizatorem projektu “Łączymy pokolenia”.

Drugi moduł projektu to Kaliska Spartakiada Seniorów odbywająca się już po raz trzeci na osiedlu Majków. Organizatorzy zapraszają o godz. 14 na boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Tuwima 4. Tu w godzinach 15.15 – 17.30 rozgrywanie będą konkurencje rekreacyjne dla osób starszych i ich rodzin. Czynny też będzie punkt poradnictwa rodzinnego. Po rywalizacji przyjdzie czas na wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników oraz wspólny posiłek.

- Spartakiada to już nasza tradycja. Zachęcamy seniorów by wraz ze swoimi najmłodszymi pociechami zagościli na Majkowie i wzięli udział w sportowych zmaganiach. Na najlepszych czekają nagrody i wyróżnienia. Zapraszamy także na ciepły posiłek – zachęca Grażyna Adamin, współorganizatorka imprezy.

Organizatorem przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Kalisz XXI oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Uniwersytet Trzeciego Wieku „Calisia” i Rada Osiedla Majków. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Kalisza.


Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120