Oskar Mir to hipnotyczny rytm, nośne refreny oraz trochę tajemnicy. Jak sam mówi – jego piosenki to hasła nieistniejącej i nieskończonej encyklopedii jeszcze nieopisanych wrażeń i przeczuć. Młody wokalista wystąpi 17 marca w Cafe.Calisia.pl.

Oskar Mir to solowy projekt muzyczny wywodzący się z północy Polski. Korzeni tego młodego wokalisty należy poszukiwać w Elblągu, Gdańsku. Oskar podkreśla też swój mentalny związek z Toruniem, wpływ wielu osobistych historii związanych z nim na swoją muzykę. Twierdzi, że skłamałby, gdyby uniknął we wstępie tego drobnego szczegółu…

Prowadzi działalność koncertową w całej Polsce, obecnie jest w trakcie grania trasy koncertowej przybliżającej twórczość szerszej publiczności.

Muzyka Oskara jest mocno osadzona na melodii wokalu, miejscami zaskakująco wyrazistego i ekspresyjnego. Oscyluje między urokliwą muzyką popularną, elektroniką, gatunkami indie, avant, triphop.

Koncerty, chociaż mocno elektroniczne – obecnie opierają się na umiejętnościach gry duetu Oskar Mir i wspierającego go Wiktora Piskorza na wielu przeróżnych instrumentach, przez co mimochodem koncerty stają się bardzo ciekawym widowiskiem.

Działalność artysty prężnie się rozwija, przez nieco ponad pół roku zdążył zrealizować trzy teledyski i nawiązać wiele kolaboracji z przeróżnymi artystami, w tym z zakresu sztuk wizualnych – z fotografami, performerami, filmowcami. Sam Oskar jest nieodłączną postacią w wielu przedsięwzięciach z zakresu sztuki – regularnie organizuje scenę Chillout na rozwijającym się Festwalu GrassRoots w województwie pomorskim czy wraz z Wiktorem współpracuje z działającą przy Centrum Sztuki Galeria El formacją Soundlab wspierającą artystów dźwiękiem.

Bardzo intrygujący wydaje się opis muzyki, którym posługuje się Oskar:
Oskar Mir to hipnotyczny rytm, nośne refreny po polsku, trochę tajemnicy. Mówi, że jego piosenki to hasła nieistniejącej i nieskończonej encyklopedii jeszcze nieopisanych wrażeń i przeczuć. Ale nie tylko.

Inspiracje tego młodego artysty to mitologiczny Orfeusz, którego nigdy nie słyszał, ale który zszedł do Hadesu i muzyką próbował odbić miłość śmierci.

Oskar już 17 marca wystąpi u nas w Cafe Calisia. Wszystkim fascynatom solidnej muzyki popularnej z tekstami o wyrazistej podstawie, okraszonej prawdziwymi umiejętnościami i pulsującą elektroniką gorąco zapraszamy!


Bilety po 25 zł do nabycia tutaj https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-oskar-mir

Cafe.Calisia.pl al. Wolności 6

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120