Już 12 lipca o godzinie 16:30 rusza projekt „Sąsiedzi” , który będzie realizowany przez Fundację Animacji Społeczno-Kulturalnej KWADRATURA przy wsparciu merytorycznym Urzędu Miasta Kalisza. Projekt ten będzie realizowany na dwóch kaliskich podwórkach tj. na ul. Śródmiejskiej 19 oraz ul. Targowaj 24.

Podwórka te rok temu wzięły udział w projekcie Podwórkowa Kultura co dało początek wielu pozytywnym zmianom i pozwoliło odkryć ogromny potencjał tkwiący w mieszkańcach i ich społecznościach. Okazało się, że jest to grupa mieszkańców gotowa do podejmowania wyzwań, jednak brak środków, wsparcia lub dostatecznej wiedzy utrudnia im działanie. - Chcąc zatem kontynuować rozpoczęte działania zmierzające do wspierania kapitału społecznego, wzbudzania poczucia wspólnoty i integrowania tej małej społeczności lokalnej objęliśmy ich w tym roku Projektem SĄSIEDZI – mówią organizatorzy. - Tym razem chcemy ponownie spotkać się z mieszkańcami tychże podwórek i zmotywować ich do podjęcia dalszej wzajemnej współpracy sąsiedzkiej a także zachęcić do podjęcia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

Jednym z zadań projektu będzie zbudowanie nieformalnej wspólnoty mieszkańców poprzez działania animacyjno – integracyjne, która zaplanuje i dokona zmiany na rzecz społeczności sąsiedzkiej.

- Chcemy tym projektem wzmocnić mieszkańców a zwłaszcza liderów społecznych w ich zaangażowanie na rzecz przestrzeni podwórek, aby oni sami poczuli potrzebę wpływania na swoje sąsiedztwo, chęć włączania się w życie lokalne, poznawanie siebie i docenianie wagi relacji sąsiedzkich. Sąsiedzi to projekt, który pozwali mieszkańcom doświadczyć lokalnej wspólnoty. To oni sami będą pomysłodawcami i realizatorami działań na ich podwórku.

Największą wartością projektu jest to, że pozwoli on na podjęcie inicjatyw sąsiedzkich przez sąsiadów i dla sąsiadów. Zadaniem Fundacji w tym projekcie będzie wspieranie i zachęcanie mieszkańców do podejmowania wspólnych działań dla ich własnego rozwoju a także otoczenie ich przedsięwzięć parasolem bezpieczeństwa finansowego i merytorycznego, tak by prowadziły one do zamierzonego celu.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu oraz śledzenia działań na profilu facebookowym TUTAJ.

ul. Śródmiejska 19

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»
Bico australia 20131216 146n120