Tym razem gościem cyklu będzie Bartas Szymoniak.
Marek Sierocki powiedział o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie pisze Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go “człowiekiem orkiestrą”. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Sala studio
Bilety: 35,00 zł

Bartas Szymoniak
To artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat „IDOLA”/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015.)
Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.
01.03. 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.
Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar ! Płyta obok „Powstania” Lao Che i „Jestem przestrzeń ” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody „Strażnika historii”. Premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 ” Niezłomnym – honor „. Zapowiedzią są tytułowy „Alarm”, „Portret” oraz „Wiatr”.
„Alarm” stał się dla Artysty także pewnego rodzaju misją. Świetnie przyjmowane koncerty dla szkół spowodowały, że Bartas zdecydował się na cały cykl takich wydarzeń, które zostały objęte patronatem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i wsparte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Okazuje się, że poezja może być „trendy“ a koncerty prawdziwą lekcją historii przekazywaną uczniom w niebanalny, i odkrywczy sposób ( zdjęcia w załączniku ukazują jak takie koncerty wyglądają ). Z kolei Klip do „Alarmu” stał się obowiązkowym do interpretacji na olimpiadzie polonistycznej w 2017 r.
Marek Sierocki o „Alarmie” : „Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo”
Oficjalna strona artysty:
https://web.facebook.com/bartas.szymoniak/

Dołącz do wydarzenia na facebook : Bartas Szymoniak – Alarm tour/beatrock

5.10.2018 roku ukaże się także jubileuszowa płyta kultowego zespołu BIG CYC, z nowymi aranżacjami utworów grupy w wykonaniu znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znalazł się również Bartas wykonując utwór „Dziki kraj”.
Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce!

Podczas koncertów, usłyszeć też można legendarny utwór „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, którego premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza – 23.06.2018 r. Utwór znajduje się obecnie na wysokiej pozycji listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej legendarnej liście i dotarł tak wysoko.
Zachęcamy do głosowania!

CKiS

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
więcej»