Spektakl „Szalone nożyczki” w reż. Marcina Sławińskiego świętuje podwójny jubileusz: 10-lecia w repertuarze kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego oraz 350. pokazu spektaklu!

Article szalone nozyczki fotdawid stube obecna obsada
fot. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Farsa w reż. Marcina Sławińskiego miała swoją premierę 10 stycznia 2009 roku na Dużej Scenie. 10-lecie spektaklu w repertuarze zbiegło się z jubileuszowym 350. pokazem przedstawienia, który już w niedzielę 13 stycznia. Przez ten czas aktorzy zagrali „Szalone nożyczki” dla ponad 95 tysięcy widzów.

Ta kryminalna historia osadzona w salonie fryzjerskim to jedna z najpopularniejszych komedii ostatniego trzydziestolecia – w 1997 r. znalazła się w światowej księdze rekordów Guinnesa jako sztuka grana najdłużej bez przerwy na scenach amerykańskich. Bez wątpienia jest to jedno z przedstawień, które również wśród kaliskich widzów cieszy się największą i wciąż niesłabnącą popularnością. „Szalone nożyczki” to wyjątkowa sztuka w której twórcy zawsze sytuują akcję “tu” i “teraz”, aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta. Publiczność w trakcie spektaklu staje się współtwórcą spektaklu i pomaga w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Ten interaktywny teatr dzięki zaangażowaniu widzów każdego wieczoru ma inny przebieg, dlatego warto obejrzeć „Szalone nożyczki” kilka razy.

W kaliskiej inscenizacji jedną z głównych ról – fryzjera Tonia Wziętego – wcielało się już trzech aktorów. Najdłużej w roli Tonia oglądać mogliśmy Szymona Mysłakowskiego, którego w 2015 roku zastąpił Dawid Lipiński. Obecnie (od listopada 2018) roztrzepanego właściciela „Szalonych” gra Maciej Zuchowicz.

Po kaliskiej premierze 10 stycznia 2009 roku Agnieszka Walczak napisała w “Nowych Faktach Kaliskich”: “Od uważnego oka widza, jego chęci podzielenia się spostrzeżeniami co do zachowań i działań podejrzanych, uzależniony jest finał. Zadowolenie widza po spektaklu leży tak naprawdę w jego rękach. Im bardziej da się wciągnąć w zabawę, tym większą frajdę będzie mieć z pobytu w teatrze. Na tym polega interaktywność „Szalonych nożyczek”. W zasadzie już pod koniec pierwszej części widz musi współdziałać z aktorami, staje się drugim reżyserem, daje wskazówki i napędza akcję. Być może to sprawia, że sztuka jest tak chętnie oglądana".
Podczas jubileuszowych spektakli, w czwartek i niedzielę (10.01, godz. 19.00 / 13.01.2019, godz. 19.00) – aktorzy zaproszą widzów do udziału w zabawie, w której widzowie, którzy popiszą się największą wiedzą na temat spektaklu otrzymają upominki od Teatru

Zobacz także
Thumb tablica przystankowa
Zmiany rozkładu autobusów do Ostrowa
Thumb fb zaksa onico
"Gramy dla Kariny"! Gwiazdy siatkówki zagrają me...
Thumb dscn3096
Mali ekolodzy w pierwszym dniu wiosny sprzątali ...

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    No Ok. Jest Jubileusz. Jest jakaś cyfra, ale… No właśnie to ale. Powszechnie wiadomo, że rodzaj samograja, w którym nawet Piróg czy Ibisz się sprawdzi a to raczej nie teatralne osobowości. Szkoda, że ten teatr z historią choćby Cywińskiej stawia dzisiaj na taki repertuar. W kategorii populizmu jest Ok ale intelektualnie, artystycznie schodzimy na psy (nomen omen). Kolacja – niewypał, Kopciuszek – cieniutki, Kamienie – zobaczyć, zapomnieć, Romans – szkoda czasu – zmarnowany tekst, Mistrz – właściwie to go nie ma – inscenizacja Ok. Marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Co w duszach młodzieży z tego zostanie? Taki teatr nie spełnia funkcji publicznych. Ważne, że twórcy są z siebie zadowoleni. Czyżby tak było Panie Dyrektorze?

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Byłem niedawno na Szalonych nożyczkach i mogę powiedzieć, że było świetnie. Jeśli ktoś chciałby się pośmiać, poszukać lokalnych aluzji, posłuchać polskiej muzyki (tej starszej, radosnej – w podkładach na początku spektaklu) to jest to spektakl dla niego. Jeśli teatr ma też spełniać rolę rozrywkową to akurat jest to odpowiednia pozycja, barwna, z humorem, na luzie. Polecam
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120