Spektakl „Szalone nożyczki” w reż. Marcina Sławińskiego świętuje podwójny jubileusz: 10-lecia w repertuarze kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego oraz 350. pokazu spektaklu!

Article szalone nozyczki fotdawid stube obecna obsada
fot. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

Farsa w reż. Marcina Sławińskiego miała swoją premierę 10 stycznia 2009 roku na Dużej Scenie. 10-lecie spektaklu w repertuarze zbiegło się z jubileuszowym 350. pokazem przedstawienia, który już w niedzielę 13 stycznia. Przez ten czas aktorzy zagrali „Szalone nożyczki” dla ponad 95 tysięcy widzów.

Ta kryminalna historia osadzona w salonie fryzjerskim to jedna z najpopularniejszych komedii ostatniego trzydziestolecia – w 1997 r. znalazła się w światowej księdze rekordów Guinnesa jako sztuka grana najdłużej bez przerwy na scenach amerykańskich. Bez wątpienia jest to jedno z przedstawień, które również wśród kaliskich widzów cieszy się największą i wciąż niesłabnącą popularnością. „Szalone nożyczki” to wyjątkowa sztuka w której twórcy zawsze sytuują akcję “tu” i “teraz”, aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta. Publiczność w trakcie spektaklu staje się współtwórcą spektaklu i pomaga w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Ten interaktywny teatr dzięki zaangażowaniu widzów każdego wieczoru ma inny przebieg, dlatego warto obejrzeć „Szalone nożyczki” kilka razy.

W kaliskiej inscenizacji jedną z głównych ról – fryzjera Tonia Wziętego – wcielało się już trzech aktorów. Najdłużej w roli Tonia oglądać mogliśmy Szymona Mysłakowskiego, którego w 2015 roku zastąpił Dawid Lipiński. Obecnie (od listopada 2018) roztrzepanego właściciela „Szalonych” gra Maciej Zuchowicz.

Po kaliskiej premierze 10 stycznia 2009 roku Agnieszka Walczak napisała w “Nowych Faktach Kaliskich”: “Od uważnego oka widza, jego chęci podzielenia się spostrzeżeniami co do zachowań i działań podejrzanych, uzależniony jest finał. Zadowolenie widza po spektaklu leży tak naprawdę w jego rękach. Im bardziej da się wciągnąć w zabawę, tym większą frajdę będzie mieć z pobytu w teatrze. Na tym polega interaktywność „Szalonych nożyczek”. W zasadzie już pod koniec pierwszej części widz musi współdziałać z aktorami, staje się drugim reżyserem, daje wskazówki i napędza akcję. Być może to sprawia, że sztuka jest tak chętnie oglądana".
Podczas jubileuszowych spektakli, w czwartek i niedzielę (10.01, godz. 19.00 / 13.01.2019, godz. 19.00) – aktorzy zaproszą widzów do udziału w zabawie, w której widzowie, którzy popiszą się największą wiedzą na temat spektaklu otrzymają upominki od Teatru

Zobacz także
Thumb zrzut ekranu 2019 06 20 o 14.59.19
Tęczowy Jarmark na Rozmarku
Thumb boisko karpacka 5
Zmodernizowane boiska przy Zespole Szkół Nr 7
Thumb 64764057 2136184913339587 6065535484665266176 n
Seicento zderzyło się z ciężarówką. Ul. Piłsudsk...

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    No Ok. Jest Jubileusz. Jest jakaś cyfra, ale… No właśnie to ale. Powszechnie wiadomo, że rodzaj samograja, w którym nawet Piróg czy Ibisz się sprawdzi a to raczej nie teatralne osobowości. Szkoda, że ten teatr z historią choćby Cywińskiej stawia dzisiaj na taki repertuar. W kategorii populizmu jest Ok ale intelektualnie, artystycznie schodzimy na psy (nomen omen). Kolacja – niewypał, Kopciuszek – cieniutki, Kamienie – zobaczyć, zapomnieć, Romans – szkoda czasu – zmarnowany tekst, Mistrz – właściwie to go nie ma – inscenizacja Ok. Marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Co w duszach młodzieży z tego zostanie? Taki teatr nie spełnia funkcji publicznych. Ważne, że twórcy są z siebie zadowoleni. Czyżby tak było Panie Dyrektorze?

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Byłem niedawno na Szalonych nożyczkach i mogę powiedzieć, że było świetnie. Jeśli ktoś chciałby się pośmiać, poszukać lokalnych aluzji, posłuchać polskiej muzyki (tej starszej, radosnej – w podkładach na początku spektaklu) to jest to spektakl dla niego. Jeśli teatr ma też spełniać rolę rozrywkową to akurat jest to odpowiednia pozycja, barwna, z humorem, na luzie. Polecam
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»