Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu motocykliście, który w terenie zabudowanym, przekroczył prędkość o 73 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy również, że piękna pogoda nie gwarantuje nam bezpieczeństwa na drodze.

Article article article screenhunter 493 apr. 15 11.42

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podczas minionego weekendu, monitorowali ruch m.in. na drodze krajowej nr 12. Podczas służby zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do „pięćdziesiątki”.

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Kalisza. Policjanci w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 73 km/h nałożyli na motocyklistę mandat karny. W związku z wykroczeniem na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego informują właściwego starostę, o każdym ujawnionym przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h). Na podstawie tej informacji starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązuje kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany podczas kontroli drogowej.

Istotne jest, iż 3-miesięczny okres, na jaki zatrzymywane będzie prawo jazdy, zacznie biec od daty jego faktycznego zatrzymania przez policjanta, a jeżeli czynność ta nie miała miejsca, dopiero od momentu jego zwrotu do właściwego organu – starosty.

Zobacz także
Thumb kafarnaum
Kafarnaum w Kinie Konesera
Thumb photo 1556116156448 1
Maj pod znakiem tenisa stołowego
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
więcej»