Już 20 i 21 lipca czeka nas w Ostrowie Wielkopolskim wielkie święto muzyczne, stanowiące powrót do jamajskich i polskich korzeni muzyki reggae.

Article plakat 4 1

Reggae na Piaskach w kierunku korzeni

ANDREW TOSH – syn legendarnego współtwórcy Wailersów, Petera Tosha, będzie główną gwiazdą rozpoczynającego się już 21 lipca 2018 r. Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Andrew wystąpi po raz pierwszy w Polsce z programem poświęconym muzyce swojego wielkiego ojca. Oprócz jamajskiej gwiazdy, cała plejada nowych i dobrze znanych polskich gwiazd muzyki reggae. Ze swoim solowym projektem zaprezentuje się GUTEK występujący dotąd z Indios Bravos, a także, THE D’JANGOS, SHASHAMANE i zwycięzca zeszłorocznego konkursu dla młodych zespołów REGGAESIDE. Cały festiwal dedykowany jest pamięci zmarłego niedawno Roberta Brylewskiego. Specjalną selekcję poświęconą Brylewskiemu zaprezentuje DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN (Joint Venture Sound System). Będzie też wyjątkowa wystawa fotografii Roberta Brylewskiego z różnych okresów jego twórczości. Dzień wcześniej, 20 lipca, w klubie Fanaberia Art Club zaprezentują się zespoły zakwalifikowane do 12. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka: Animal Section, Cztery Kilo Obywatela, Krzywa Alternatywa oraz Ruch Wolnych Myśli.

Już 20 i 21 lipca czeka nas w Ostrowie Wielkopolskim wielkie święto muzyczne, stanowiące powrót do jamajskich i polskich korzeni muzyki reggae. W tym roku organizatorzy zaproponowali istotną zmianę. 12. edycja Konkursu Młodych Talentów odbędzie się tym razem w klubie Fanaberia Art Club, ul. Wrocławska 35. Dla publiczności zostaną podstawione specjalne reggae – busy, które zawiozą każdego chętnego za darmo z Piasków wprost do klubu. Zapraszamy o godzinie 19:00.

Dzień później, w sobotę 21 lipca, o godzinie 17:00 startuje 18. edycja Festiwalu Reggae na Piaskach. W tym roku organizatorzy postanowili dedykować Festiwal pamięci Roberta Brylewskiego – jednego z twórców polskiego reggae i punk rocka, wyjątkowego artysty, który odcisnął wielkie piętno na kolejnych pokoleniach muzyków i słuchaczy.

Przypomnieniu Jego roli i dorobku będzie poświęconych kilka ważnych punktów Festiwalu. Na terenie festiwalowym przygotowana zostanie specjalna wystawa unikalnych fotografii Roberta Brylewskiego z różnych okresów Jego twórczości. Swoje zdjęcia zaprezentują znakomici fotograficy: Michał Wasążnik – twórca legendarnego albumu „Generacja” dokumentującego fotograficznie początki polskiego punk rocka i reggae, Bartek Muracki – znakomity fotograf koncertowy oraz Piotr „Rasta Trooper” Tabencki utalentowany bywalec z aparatem wielu imprez reggae w Polsce.

W czasie Festiwalu na Piaskach czynne będzie od czwartku pole namiotowe, na miejscu będzie pełna gastronomia, prysznice, sanitariaty a tuż za wielkimi namiotami festiwalowymi na publiczność czekać będzie piękna plaża z mnóstwem miejsc do wypoczynku i rekreacji.

BILETY: http://www.reggaenapiaskach.pl/bilety/ltcl
Do nabycia na stronach: Ticketmaster.pl i kultura.pax.pl

18. FESTIWAL REGGAE NA PIASKACH
21 lipca, godz. 17.00, Ostrów Wielkopolski, Piaski Szczygliczka

WYKONAWCY:

ANDREW TOSH – Tribute to Peter Tosh

Jest najstarszym synem Petera Tosha, który oprócz Boba Marleya i Bunny Wailera tworzył oryginalny skład legendarnych The Wailers – zespołu, który dał światu muzykę reggae. Po ojcu odziedziczył nie tylko umiejętność jazdy na monocyklu, ale przede wszystkim talent muzyczny. Teraz po całym świecie głosi dziedzictwo muzyczne i kulturowe swojego wielkiego ojca. Po raz pierwszy w Polsce ANDREW TOSH z programem Tribute To Peter Tosh.

W tym wypadku podobieństwo jest wręcz uderzające. Andrew Tosh nie tylko wygląda jak Peter, ale ma niezwykle podobny, wręcz identyczny głos. Na scenie porusza się jak swój ojciec, a fakt że również jeździ na monocyklu jest tylko drobnym tego potwierdzeniem.

GUTEK – solowy początek

Gościł na ponad 80 płytach, ale obecnie pracuje nad pierwszą własną, na której występuje w roli autora, kompozytora i lidera. Słychać na niej to, co najlepsze z Indios Bravos, czasem z dodatkiem rythm&and&bluesa, wzbogacone o hip-hopowe efekty. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków Paktofoniki. Na Piaskach Gutek startuje ze swoją długo oczekiwaną karierą solową.

DJANGOS – ponad gatunkami

The Djangos to muzyczna sensacja wykraczająca poza granice muzyki reggae. Zespół dziesięciu pasjonatów którzy spotkali się z potrzeby serca, a może nawet i duszy, ale przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki.

Ogromne znaczenie ma dla nich kultura reggae, ale też szeroko pojęta muzyka światowa. Wierzą, że muzyką może zmienić świat na lepsze i ta właśnie wiara połączyła ich w jeden zespół.

Wielbiciele filmów Quentina Tarantino pewnie będą mieli pewne skojarzenia i to jest bardzo dobry trop. Rzeczywiście genialny film ”Django” był ich inspiracją w tym zakresie.

SHASHAMANE – podróż do korzeni

Ten zespół w gwiazdorskim składzie to polska odpowiedź na jamajski ruch revival, muzyczne zaproszenie do podróży do korzeni muzyki i kultury reggae. Stacja początkowa: Festiwal Reggae na Piaskach.

Zespół Shashamane powstał ponad 2 lata temu i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae.

DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN (Joint Venture Sound System)

Twórczość Roberta Brylewskiego, jego pionierskie w Polsce podejście do materii dubu i idei sound systemu były dla mnie jedną z najważniejszych inspiracji do rozpoczęcia działalności Joint Venture. Jego muzyka często pojawiała się w moich selekcjach na dziesiątkach imprez, dodając oliwy do ognia radykalnym brzmieniem czy przekazem. Zdarzyło nam się nawet wystąpić w duecie na sound systemowej sesji… Tym razem selekcja 100 % Robert Brylewski – szacunek i pamięć przez taniec. Nie będzie problemu z wyborem utworów – mówi Maken – jeden z pionierów sound systemów w Polsce, który zagra w Ostrowie specjalną selekcje poświęconą różnym etapom twórczości Roberta Brylewskiego.

REGGAESIDE – młodość i energia

Zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka otworzy tegoroczny Festiwal Reggae na Piaskach. Reggaeside to zespół grający muzykę reggae z elementami funky, rocka, popu i ska. Zespół powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim.

Reggaeside jest finalistą 9. edycji programu Must be the music. Tylko muzyka. Zespół wystąpił również w programie O! Polskie przeboje, a także był gościem Dzień dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia, Teleexpress oraz Rodzina wie lepiej.

Podczas swojej działalności zespół zagrał około 200 koncertów plenerowych i zdobył wiele prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach. Tylko w 2017 roku zdobyli następujące nagrody: Grand Prix podczas Festiwalu Katar 2017 w Toruniu, Grand Prix oraz nagrodę publiczności podczas festiwalu Jaszczur w Lisewie, I miejsce na Konkursie Młodych Talentów im. R. Sarbaka w ramach Festiwalu Reggae na Piaskach 2017 w Ostrowie Wielkopolskim, II miejsce Festiwal Undergramy w Tczewie, II miejsce Pro Rock 2017 w Olsztynku, II miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych w Grodkowie.

12. KONKURS MŁODYCH TALENTÓW IM. RYSZARDA SARBAKA

20 lipca, godz. 19.00, Fanaberia Art. Club, ul. Wrocławska 35, Ostrów Wielkopolski

ZESPOŁY KONKURSOWE

ANIMAL SECTION

Zespół założony w 2012 roku przez trójkę muzyków w Zawierciu, którzy zgromadzili grupę ludzi z wielką miłością i pasją do muzyki. Grupa tworzy jamajskie rytmy: reggae, ska, a przede wszystkim czerpie ogromną radość z muzyki.

CZTERY KILO OBYWATELA

Grają energetyczną mieszankę punk rocka, reggae i ska. Zespół ma w swoim dorobku min.: dwie płyty wydane w szczecińskiej wytwórni Jimmy Jazz Records, ponad 250 koncertów w kraju oraz za granicami z min. Dubioza Kolektiv, Enej, Bethel, Maleo Reggae Rockers, Łąki Łan, Ksu, Kult, Kozak System, De Mono, Golec Uorkiestra, Sexbomba, Piersi, Red Lips, Łzy, Patrycja Markowska oraz występy na licznych festiwalach w tym Cieszanów Rock Festiwal, Rock.

RUCH WOLNYCH MYŚLI

Ruch Wolnych Myśli to kapela powstała w 2015 roku w wyniku połączenia sił muzyków z trzech województw. Główne nurty muzyczne jakie można usłyszeć w twórczości kapeli to roots, reggae, ska, raggamuffin. Zespół choć nie istnieje długo ma za sobą kilka koncertów.

RWM został także laureatem Festiwalu Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA 2016 dzięki czemu mógł zarejestrować demo w Studio. Obecnie ruszyła promocja teledysku pt. „Chwytaj Chwile", a sam zespół pracuje nad kolejnym teledyskiem oraz rejestrowaniem nowych utworów w studio. Członkowie kapeli swoje zamiłowania muzyczne szlifują we współpracy z Lidzbarskim Domem Kultury, gdzie też odbywają się próby.

KRZYWA ALTERNATYWA

Zespół pochodzi z Oświęcimia. Od niedawna po zmianach personalnych ich szeregi zasilił wokalista zespołu Baobab oraz puzonista z zespołu Rootsrockets. W historii zagrali setki koncertów, w tym na kilku dużych festiwalach min: NMNZ w Wodzisławiu Śląskim, Rock-Reggae Festiwal Brzeszcze , Life Festiwal Oświęcim. Cały czas aktywnie wspieramy WOŚP, grając w różnych miejscach w Polsce. Mają w dorobku płytę „To ja człowiek" i są w trakcie nagrywania drugiej płyty. Mimo, iż nie grają typowego reggae, to utożsamiają się z tym gatunkiem i klimatem.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Osiedlowa burza mózgów u prezydenta
Thumb 52551370 2160575014256938 6015427922288967680 n
W Brzezinach świętowano jubileusz 10-lecia Lokal...
Thumb dsc02546
WOŚP podsumowany, wolontariusze nagrodzeni. Kali...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120