Na przełomie września i października zapraszamy na 2 koncerty.
W piątek, 29 września – zagrają Młode Talenty, a 1 października wystąpi Włodek Pawlik.

Article mlode talenty  1

W piątek, 29 września, Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30 – Młode Talenty. Czterech artystów, laureatów konkursów, zaprezentuje 4 koncerty: wiolonczelowy, fortepianowy, akordeonowy i trąbkowy.

Tomasz Zając – fortepian
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Waldemar Wlekliński – trąbka
Wiesław Ochwat – akordeon
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Justyna Maj – dyrygent

Wiesław Ochwat – akordeon. Absolwent studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu dra Janusza Patera. Obecnie student ostatniego roku studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Uczestnik dwuletniego kursu „Italian Accordion Accademy” – zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo projektu dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę Claudio Jacomucci’ego w Urbino we Włoszech. Laureat ponad dwudziestu konkursów i festiwali akordeonowych w Polsce, jak i za granicą.

Tomasz Zając – 23-letni pianista. W czerwcu 2017 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Spośród licznych nagród i wyróżnień Tomasza Zająca ostatnie to: 2012 – I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wilnie, nagrody dodatkowe:
Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina, Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego, II miejsce na VII Konkursie Pianistycznym EPTA Uczniów Szkół Muzycznych II Stopnia, Kraków, 2013 r. – Wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Wykonawstwo Bez Limitu”, Łódź, 2014 r. - III miejsce na „Chopinowskich Interpretacjach Młodych Konin-Żychlin 2014”, Występował w takich salach jak m.in.: NOSPR, Rudolfinum, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Olsztyńska, Polska Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Witebska, a także w wielu innych w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Francja, Norwegia, Białoruś, Czechy, Japonia).

Wojciech Bafeltowski (18 lat) jest uczniem piątej klasy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla i p. Mateusza Szmyta.
Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych m.in.: laureat I miejsca na XIII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2016 r.) oraz nagród specjalnych za najlepsze wykonanie utworu Kazimierza Wiłkomirskiego oraz za najlepsze wykonanie Sonaty Luigi Boccheriniego. Uczestnik wielu wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą. Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Fundacji Sinfonia Varsovia. W listopadzie 2016 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Waldemar Wlekliński (1993). Student ostatniego roku w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Jest laureatem kilku konkursów Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych, do najważniejszych należą: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych – Brno 2015, wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych – Katowice 2016, I miejsce na VIII Festiwalu Trębaczy – Kalisz 2017, III miejsce na VIII Festiwalu Trębaczy w kategorii studiów orkiestrowych – Kalisz 2017.

1 października,Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 18:00 – Włodek Pawlik i pierwsze koncertowe wykonanie
materiału z jego płyty Songs Without Words, która ukaże się 29 września.

Płyta “Songs Without Words” Włodka Pawlika – pianisty, kompozytora, laureata nagrody Grammy z 2014 roku, to już jego siódmy solowy album, począwszy od wydanej na winylu w roku 1987 “Quasi Total”, poprzez “Four Seasons”, “Koniec Wieku”, “Kolędy Polskie” z 2004 i 2013 roku aż po podwójny album “Grand Piano z 2009” – wszystkie entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność zgromadzoną na niezliczonych koncertach.

Tym razem chcemy zabrać słuchaczy w magiczną podróż do świata, w którym tworzymy jedyną w swoim rodzaju globalną rodzinę rozumiejącą się bez słów.

To dzięki muzyce, przy wszystkich dzielących nas różnicach, odnajdujemy duchową przestrzeń, która nas łączy. A dzieje się to za sprawą dźwięków które, jak się wydaje, towarzyszą nam od zawsze.

Na tej płycie Włodek sięgnął do swoich ulubionych standardów muzyki jazzowej i popularnej, które we właściwy sobie sposób przetworzył w intymne, pełne wyrafinowania fortepianowe improwizacje. Już od pierwszych dźwięków “The Sound of Silence” aż do ostatnich, nostalgicznych fraz fortepianu zamykających tę niezwykłą muzyczną wędrówkę utworem Georga Harrisona “Something”, mamy do czynienia z hipnotyczną przyjemnością obcowania z muzyką przepełnioną szlachetną prostotą i spokojem.

Zakup biletów: filharmoniakaliska.interticket.pl/

Zobacz także
Thumb 0017 nef
Trwają zgłoszenia do akcji Zielony Kalisz
Thumb konkurs
Zabierz flagę Kalisza na wakacje.
Thumb 64898746 448072205770021 6919505893713248256 na
Wypadek w Skarszewku. Zderzyły się dwa pojazdy d...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»