30. lecie Lions Club Calisia. Taki jubileusz trzeba było uczcić naprawdę godnie. W sobotę, 13 kwietnia 2019 roku w Sali Koncertowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyło się zwieńczenie całodniowego święta kaliskiego oddziału Lions Club International.

Article dsc08365
fot. JM - calisia.pl, CKiS

Świętowanie rozpoczął bieg na 5 km w Parku Miejskim, w którym udział wzięli Lioni, rodziny oraz młodzież w towarzystwie diabetyków. Później odbyła się konferencja dotycząca choroby cukrzycy, integracji polskich klubów Lions. Odsłonięta została tablica Lions, której towarzyszyło przekazanie defibrylatora w hali głównej Dworca Kolejowego w Kaliszu.

Jak przystało na prawdziwych Lionsów, nawet podczas świętowania, najważniejsza była idea pomocy innym. Dlatego finałowy koncert miał formułę charytatywną, a zebrane podczas niego środki zostały przekazane instytucją, z którymi Lions Club Calisia współpracuje już od dłuższego czasu.

Podkręcając atmosferę i dbając o odpowiedni nastrój wieczoru, w roli prowadzących wystąpili Prezydent Lions Club Calisia Mirosław Lewandowski oraz Robert Kuciński, a zgromadzonych gości i donatorów przywitał Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Pan Dariusz Grodziński.

Zgodnie z naczelną dewizą Lions Club, czyli „We serve – służymy”, dokonano także wyboru pierwszej z artystek występujących tego dnia w Kaliszu. Pomoc można nieść nie tylko w sposób finansowy, warto także wspierać młode talenty, dając im możliwość występu przed wielką publicznością. Tak też stało się w przypadku flecistki Natalii Egielman. Choć młoda, to już ze sporym bagażem artystycznych dokonań! Zgodnie z przewidywaniem, uraczyła kaliską publikę kilkoma pięknymi kompozycjami na flet poprzeczny w akompaniamencie fortepianu.

Jej występ tylko pobudził zgromadzonych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu gości. Kolejni artyści, czyli Sweet Jazz Quartet pod kierownictwem Lennarta Sandberga postarał się już o bardziej rozbudowane aranże i zabrał publikę w krainę głębokich brzmień kontrabasu. Lennarta Sandberga warto wspomnieć jeszcze raz w związku z faktem, że sam jest członkiem Lions Club Bräkne-Hoby i wdrażając w życie ideę pomocy innym, sam został jednym ze sponsorów pierwszego polskiego klubu Lions Club Poznań Polska! Człowiek orkiestra chciałoby się rzec!

Po tych muzycznych doświadczeniach przyszedł czas na kolejną odsłonę charytatywnej twarzy Lionów, a więc licytację! Walka była zażarta, lecz zawsze prowadzona z uśmiechem w twarzy i w sercu… przecież każda wylicytowana złotówka szła na szczytny cel!

Rozgrzani do czerwoności licytanci, na finał dostali to, czego mogli się spodziewać! Artystkę w pełnym tego słowa wymiarze. Danuta Błażejczyk czaruje głosem i sceniczną charyzmą od lat! Przecież przed laty z samymi Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim stworzyła szlagier „Taki cud i miód”, który ugruntował jej pozycję na artystycznej scenie kraju. W Kaliszu dała dowód, że niezaprzeczalnie jedną z tych gwiazd, które trzeba poznać i wsłuchać się w jej twórczość „na żywo”. Tylko wielcy artyści potrafią oczarować salę bez pomocy dziesiątków ozdobników. Sekcja instrumentalna, dwie przecudne chórzystki i… diva.

Jakże mogłoby być inaczej, gdyby i tutaj nie przebijał się, wszechobecny tego wieczora, duch pomocy. Nie każdy wie, ale Danuta Błażejczyk jest także założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), zajmującą się promowaniem młodych artystów oraz produkcją ambitnych i ciekawych artystycznie przedsięwzięć z dziedziny muzyki, teatru i malarstwa. „We serve – służymy” w pełni!

Choć koncert dobiegł końca, artyści zeszli ze sceny, to wiemy, że 30. lecie Lions Club Calisia to dopiero początek ich działalności! Życzymy wszystkiego dobrego i mamy nadzieje, do zobaczenia za rok!

Zobacz także
Thumb prof. miko%c5%82aj knaflewski i wicemarsza%c5%82ek krzysztof grabowski z laureatami xviii edycji konkursu
Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku - To już 18 lat!
Thumb olsztyn zbior%c3%b3wka z al%c4%85
Julia Maik w krajowej czołówce pływaków
Thumb 60788147 651030921991324 3401782753207779328 n
Walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»