6 krążków MMA Tornado Kalisz na Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu

2017-04-02 16:52:00 red

W sobotę 1 kwietnia w Tuszynie koło Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu Dzieci i Juniorów Młodszych (zawodnicy od 6 – 16 roku życia). Zawodnicy MMA Tornado Kalisz przywieźli z nich, aż 6 medali. 3 złote, 2 srebrne i jeden brązowy.

Mistrzem Polski w kat. juniorów młodszych w kat. GI do 72 kg (walka w kimonach) został Bartosz Śmietański, a drugie miejsce zajął kolejny kaliszanin – Dawid Królak. Zawodnicy Tornado Kalisz spotkali się ponownie dopiero w finale kat. NO GI (walka w spodenkach). Tutaj lepszy okazał się 15 letni Dawid Królak pokonując na punkty Bartka Śmietańskiego. Obie walki finałowe, uczniów kaliskich gimnazjów nr 9 i nr 2 należały do najbardziej zaciętych walk tych mistrzostw i zakończyły się decyzja sędziowską.

W walkach BJJ chłopców w kat. U 12 do 42 kg. zwyciężył 11-letni Jakub Haładyn z MMA Tornado Kalisz. W walkach dziewcząt U12 do 40 kg , najniższy stopień podium przypadł niespełna 10-letniej Hani Małeckiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 18.