Dzisiejsza sala w Centrum Kultury i Sztuki zamieniła się w prawdziwe królestwo dla dzieci. Wszystko za sprawą przeglądu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Muzyczny Świat i prezydenta m. Kalisza.

Article dsc 3145  copy External article
fot. MS

Ósma edycja Przeglądu Twórczości Małego Artysty to występy około 150 dzieci z 12 przedszkoli i szkół regionu kaliskiego. Impreza pod patronatem prezydenta m. Kalisza i współfinansowana przez UM to prezentacja dorobku najmłodszych na profesjonalnej scenie.

Dzieci pokazały wspaniałe tańce, piosenki i instrumentacje, których nauczyły się podczas zajęć muzycznych i rytmicznych prowadzonych na co dzień w swoich szkołach i przedszkolach.

Na scenie zobaczyliśmy występy dzieci ze SP sióstr Nazaretanek, NP Zielone Łąki, PP nr28 " Bajka", PP nr19 " Razem", ZSP nr2, PP sióstr Nazaretanek, PP nr2 " Pod Kasztanami" z Nowych Skalmierzyc, PP nr1, PP nr27 " Radość", PP nr30 " Krasnala Hałabały", PP w Ociążu i zespoły tanecznego BABY z Music Store.

Ideą koncertu jest prezentacja umiejętności dzieci w formie zabawy, wspólnej integracji bez rywalizacji i oceny. Wszystkie zaprezentowane występy były barwne, ciekawe i zajmujące. Brawa i podziękowania należą się dyrekcji przedszkoli za przygotowanie wspaniałych strojów wykorzystanych do występów. Słowa uznania należą się przygotowującym występy paniom z MUSIC STORE: Klaudii Poziemskiej, Iwonie Wiatr, Ludmile Reising, Asi Olczak, Izoldzie Huchli za wspaniałe choreografii, aranżacje i repertuar dobrany na przegląd.

Dziękujemy prowadzącej p. Magdzie Olek za wprowadzenie wspaniałej swobodnej atmosfery podczas całego widowiska. Wielką atrakcją był występ mamy i córki- p. Kingi i Nadii Kolanowskich. Zatańczyły tańce orientalne z rekwizytami, które w ciemności dały dodatkowy efekt w postaci świateł. Wspaniałe widowisko, wiele radości i spontanicznej energii. Taki był zamysł tegorocznego przeglądu, który zapisał się w naszej pamięci jako wspaniała impreza dla dzieci.

Zobacz także
Thumb img 6763a
Zderzenie pojazdów na ul. Złotej. W jednym z nic...
Thumb filipiak
Wystawa powarsztatowa w Dworku Marii Dąbrowskiej...
Thumb img 7102
Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrywają na własnym...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
więcej»
Bico australia 20131216 146n120