Trwa 9. edycja projektu „Super kolega – spotkania integracyjne”, realizowanego przez Stowarzyszenie Fajna Szkoła, dzięki dotacji w formie „małego grantu” przyznanego przez Miasto Kalisz.

Article superkolega 2018 11 6 1
fot. Organizatorzy

W tym roku głównym celem działań jest promocja idei wolontariatu i samoistnej chęci pomagania innym oraz zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym.

W zaplanowane działania włączyli się uczniowie z Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką Izabelli Galuby-Bryi. Po raz kolejny do projektu dołączyła grupa wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego pod opieką siostry Haliny Zelek, dla których praca przy projekcie ma dodatkowy wymiar resocjalizacyjny.

W ramach projektu wszyscy wolontariusze odbędą w sumie 16 spotkań indywidualnych, grupowych i warsztatowych z 10-osobową grupą dorosłych niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan” w Kaliszu. Opiekę nad niepełnosprawnymi sprawuje i nad całością działań czuwa Rafał Bininda. Nowością w tej edycji są warsztaty sportowo-rehabilitacyjne, w których udział biorą podopieczni „Tulipana” wspólnie w wolontariuszami. Zajęcia te prowadzi fizjoterapeuta Przemysław Caruk.

Do tej pory największą atrakcją spotkań grupowych był wyjazd do Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet w Koninie. Przed uczestnikami jeszcze m.in. indywidualne wyjścia do kina i na pizzę oraz wspólne spacery i zakupy. Dla objętej opieką grupy niepełnosprawnych uczestnictwo w projekcie daje szansę na integrację z młodymi wolontariuszami, nawiązanie nowych relacji społecznych i wyjście poza dotychczasowe środowisko. Wolontariusze rozwijają aktywność społeczną, propagują ideę wolontariatu i poznają problemy dorosłych osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wolontariuszki z MOW mają okazję przejąć pozytywne wzorce zachowań, włączyć się w działania społeczne poza ośrodkiem i wzmocnić poczucie własnej wartości. Kolejna edycja „Super kolegi…” potwierdza, że nie potrzeba wielkich nakładów, żeby osiągnąć mnóstwo korzyści, które procentują latami.

Zobacz także
Thumb img 7905a
Zderzenie samochodów na ul. Warszawskiej. Ford z...
Thumb img 7915
Kalisz stolicą światowego jazzu!
Thumb 46485816 551863285239484 1129181506669903872 n
Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120