A jednak baraże. Koszykarze bez punktów w Otmuchowie

2017-03-01 09:55:00 Karina Zachara

Koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz o swoje „być albo nie być” w II lidze zmuszeni będą walczyć w barażach. Przesądziła o tym niedzielna przegrana z MKS-em Otmuchów.

Nie tak podopieczni Łukasza Wojciechowskiego wyobrażali sobie finał sobotniego meczu. Zwłaszcza po pierwszej kwarcie, wygranej wysoko 26:14. Tymczasem rywal, plasujący się w ligowej tabeli zaledwie oczko wyżej, którego pokonanie teoretycznie nie powinno stanowić większego problemu, zaskoczył kaliszan. W drugiej kwarcie gospodarze odrobili całą stratę, a w kolejnych zyskali nawet kilkunastopunktową przewagę. Mimo, iż w końcówce meczu to gracze KKS-u byli stroną dominującą i skuteczniejszą, co pozwoliło im zbliżyć się do rywali na dwa oczka (66:68), wyrównać, a tym bardziej zdobyć przewagi, nie zdążyli. Przegrali spotkanie 69:70 co oznacza, że o utrzymanie w II lidze zmuszeni będą walczyć w barażach. Ich przeciwnikami będą Muszkieterowie Nowa Sól.

W fazie zasadniczej czeka kaliszan jeszcze jeden mecz, z liderem grupy D, zespołem WKS-u Śląsk Wrocław. Spotkanie już w najbliższą niedzielę w hali przy ul. Łódzkiej.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara

MKS Otmuchów – KKS Energa Drogbruk Kalisz 70:69 (14:26, 23:10, 17:11, 16:22)

KKS: Mrówczyński 20 (1×3), Galewski 12, Kołodziej 12 (3×3), Wojciechowski 10 (1×3), Kol 7 – Pawlik 8 (2×3), Grochowina, Bartkowski.