W auli III LO im. M. Kopernika w ostatnią środę, 13 marca zagościła sztuka a właściwie historia sztuki. Z gościnnym wykładem wystąpił pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki UAM w Poznaniu – profesor Michał Haake. Kaliszanin, a co najważniejsze absolwent kaliskiego Kopernika, który po latach, z ogromnym sentymentem pojawił się w murach szkoły.

Article szt2
fot. Julia Michalak

Młodzież, przede wszystkim klas humanistycznych, mogła uczestniczyć w akademickim wykładzie na temat: „Co ma wspólnego z dziełem sztuki perspektywa zbieżna”. Na przykładzie dzieł Leonarda da Vinci oraz innych przedstawicieli włoskiego renesansu, profesor M. Haake odkrył tajemnice perspektywy, głębi dzieł malarskich. Młodzież mogła przekonać się, że dzieła sztuki interpretować można nie tylko poprzez uogólnioną refleksję, ale założenia związane z matematyką, proporcją. Dla klas o profilu humanistycznym, taki wykład, to doskonała okazja do tego by doskonalić się w zakresie interpretacji dzieł sztuki, szukania kontekstów w literaturze i poszerzania swej wiedzy z zakresu nauk humanistycznych.

Profesor M. Haake ujął słuchaczy wiedzą, erudycją i czytelnością przekazu – trudnych i fachowych chwilami treści. Po spotkaniu udzielił Szkolnej Telewizji „Kopernik News” wywiadu, w którym nie tylko mówił o swych pasjach związanych z historią sztuki, ale opowiedział młodym dziennikarzom z Kopernika o szkolnych latach spędzonych w III LO.

To pierwszy z takich wykładów, spotkania uczniów klas humanistycznych z wykładowcami Instytutu Historii Sztuki UAM Poznań będą bowiem stałym elementem edukacji w klasach o tym profilu.

Zobacz także
Thumb img 9879
Kaliski rynek taneczną areną! Za nami Wielka Bit...
Thumb large lightning 1056419 960 720
IMGW ostrzega: Burze z deszczem. Miejscami grad
Thumb 3  3
„Moja Przygoda w Muzeum”- rozstrzygnięcie konkursu
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
więcej»