Article 23 External article
fot. Aleksandra Heronimczak

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka, z sali Wiosenna łąka wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “PSIjaciel zwierząt” zorganizowanej przy współpracy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals oraz Disney Junior. Głównym jej celem było szerzenie wśród dzieci wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności. Dzieci, uczestnicząc w cyklu zajęć dowiedziały się między innymi, że właściciele zwierząt muszą być odpowiedzialni za los swoich pupili oraz szanować ich potrzeby i prawa. Nauczyły się również jakie zachowania są niebezpieczne i nieakceptowane w kontaktach ze zwierzętami domowymi i dzikimi, a także jak skutecznie ochronić się przed atakiem groźnego psa przyjmując „pozycję żółwia”. W ramach programu samodzielnie wykonały także prace plastyczne zgodne z jego tematyką. Mali miłośnicy zwierząt doskonale poradzili sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami.

W podziękowaniu za zaangażowanie i aktywność podczas zajęć oraz uczestnictwo w akcji dzieci otrzymały kolorowanki oraz odznaki „PSIjaciel zwierząt” z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajki „Bingo i Rolly w akcji”.

Podczas realizacji programu w holu przedszkolnym odbyła się zbiórka karmy, koców i akcesoriów dla potrzebujących podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Uwieńczeniem realizacji programu „PSIjaciel zwierząt” była wizyta pracownika schroniska wraz z pieskiem i przekazanie zebranych darów oraz prezentu specjalnego – budy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za okazane serce i przyłączenie się do naszej zbiórki.

Zobacz także
Thumb zbiorowe
I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wie...
Thumb czo%c5%82o
Gala finałowa konkursu ekologicznego „Cztery por...
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120