Kolejna kampanijna wizyta w Kaliszu. W poniedziałek, 20 maja do naszego miasta przyjechał Władysław Kosiniak-Kamysz, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji. Oficjalnie poparł wielkopolskiego kandydata PSL do PE, doktora Andrzeja Grzyba.

Article dsc02213
fot. Błażej Krawczyk

- Chciałem podziękować prezesowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi za, że w tym ostatnim tygodniu, na ostatniej prostej, przyjechał do południowej Wielkopolski by wesprzeć mnie w tych przygotowaniach do wyborów i przekazać argumenty, które dotyczą całego naszego programu. Jesteśmy tą częścią Koalicji Europejskiej, która jest jej konserwatywną kotwicą – mówiła Andrzej Grzyb, wielkopolski kandydat do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. - Ludzie mają poczucie wartości jaką jest obecność Polski i Wielkopolski w Unii Europejskiej. Te osiągnięcia, które udało się osiągnąć tym najmniejszym społecznościom lokalnym, nie byłby możliwe bez tego wsparcia.

Oficjalnego poparcia kandydatowi udzielił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, który przyjechał dziś do Kalisza.

- Mam zaszczyt udzielić kolejny raz poparcia dla doktora Andrzeja Grzyba, Europosła, posła, samorządowca, przyzwoitego człowieka, który zabiega o nasze sprawy w Brukseli od 10 lat, ale też uczestniczył w ważnych wydarzeniach w Polsce, tworząc powiaty, a wcześniej przeprowadzając, wspólnie z innymi politykami, Polskę przez rok 1989 – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL przedstawił najważniejsze założenia programowe z jakimi partia wchodzi również w politykę europejską.

- Zdrowie jest numerem jeden. Niestety w programach społecznych rządu nie widzimy nawet przecinka na temat wsparcia opieki zdrowotnej, dostępności lekarzy, podniesienia płac fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, techników radiologii, całego personelu, który wspiera pacjentów w dojściu do zdrowia i diagnozowaniu. Nie ma słowa o pielęgniarkach. Nie ma o skróceniu kolejek i zadłużeniu szpitali – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jednym z postulatów PSL jest wprowadzenie Europejskiego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi.

- W gminie ma być profilaktyka i prewencja, informacja na temat zagrożenia chorobami nowotworowymi. A zagrożenie jest ogromne. To jest druga przyczyna zgonów w Polsce i w Europie. Na poziomie miasta powiatowego niezbędna jest diagnostyka. Na poziomie ośrodka subregionalnego jakim jest Kalisz, będzie odbywało się leczenie – mówił prezes PSL.

Drugim ważnym punktem programowym jest rolnictwo.

- 280 euro średnio dopłaty do hektara, wsparcie w stabilizacji dochodów rolniczych, bo co roku pojawiają się klęski żywiołowe, otwarcie nowych rynków zbytu, odbudowanie marki polskiej wołowiny i wieprzowiny, zatrzymanie ASF i pomoc Unii Europejskiej dla poszkodowanych – to nasze działania – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Oczkiem w głowie wielkopolskiego kandydata do PE Andrzeja Grzyba jest ekologia. Jest to kolejny, priorytetowy postulat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Odnawialne źródła energii, zielona energia, czyste powietrze, o to zabiega Andrzej Grzyb. Wiele osób umiera z powodu zanieczyszczenia środowiska w Polsce. Jeżeli nie przejdziemy na zieloną stronę mocy, fotowoltaikę, energię słoneczną, wodną, to nie będzie zmiany jakości życia w Polsce – mówił prezes PSL.

Andrzej Grzyb, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm X, II, IV, V i VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego V, VII i VIII kadencji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 został wybrany na eurodeputowanego z okręgu poznańskiego, zdobywając 28 546 głosów. W 2014 ponownie zdobył mandat posła do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznych wyborach startuje z list Koalicji Europejskiej.

Zobacz także
Thumb img 0018
Pojazdy pancerne, bronie i pokazy w Kaliszu. Rus...
Thumb img 9879
Kaliski rynek taneczną areną! Za nami Wielka Bit...
Thumb dsc00148
232 osoby zatańczyły razem hip hop! Kalisz pobił...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb 39400681 2076890515677692 4664888534237184000 n
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
więcej»