Od kilku miesięcy na kaliskim rynku działa nowy, niezwykły lokal prowadzony przez niezwykłych ludzi. Anna i Pierre Oligny nie są w Kaliszu postaciami anonimowymi. Ona, od 11 lat prowadzi popularne studio wokalne Piano Song. On pochodzi z Kanady, jest inżynierem w kaliskich zakładach Pratt & Whitney.

Article aniapierredsc02908

Jesteście ludźmi dość zajętymi. Skąd pomysł (i czas) na prowadzenie restauracji?

Pomysł narodził się przy okazji dziesięciolecia Piano Song. Stwierdziliśmy oboje, że nadszedł czas na mocniejsze zaistnienie w świadomości Kaliszan i jednocześnie wzbogacenie oferty gastronomicznej. Bo mamy w Kaliszu sporo coraz lepszych lokali: jedno z najlepszych sushi w Maguro, dobrą kuchnię włoską w Antonio czy Romie, tradycyjną polską – choćby na Pięterku, czy w sąsiedzkim Anabell. Ale nam brakowało zawsze czegoś bardziej „zwariowanego” – miejsca, gdzie można by próbować rozmaitych smaków. I tych uznanych powszechnie, jak kuchnia francuska, ale i mniej znanych, a wartych upowszechnienia, jak kuchnia bałkańska. Formuła narzuciła się sama: Piano Song, czyli muzyka. Jesteśmy jedynym miejscem w Kaliszu, gdzie regularnie odbywają się koncerty, mamy już za sobą nawet jeden festiwal. A więc miejsce, w którym niezwykła kuchnia łączy się z niezwykłą muzyką.

Ale nIe istnieje coś takiego jak „one man show”. Wszystko jest rezultatem pracy zespołowej. Resto Café nie byłoby możliwe bez naszego zespołu i szefa kuchni, Roberta Ograbka. To właśnie skomponowane przez niego smaki zyskały uznanie i wyróżnienie ze strony Kurta Shellera, jeszcze zanim Piano Song Resto Café się otworzyło. Robert potrafi ze zwykłych składników wyczarować coś niepowtarzalnego – a na tym polega esencja dobrej kuchni.

W naszym przyjaznym wnętrzu można również urządzić swoją imprezę: komunię, chrzciny i inne uroczystości rodzinne, albo firmowe. Mamy znakomite nagłośnienie i odpowiednio oświetloną scenę, potencjał tego miejsca jest więc duży.

Co planujecie w przyszłości?

Już 2 grudnia gościmy bardzo charakterystyczną postać: Lecha Dyblika, znanego szerzej jako aktora (między innymi w “Kiepskich”), ale i piosenkarza, który będzie śpiewał piosenki rodem z Odessy, Wysockiego i podobne. Szykuje się więc kolejny niezapomniany wieczór w Piano Song Resto Café.

A plany mamy na dwóch poziomach. Jeden, w bezpośredniej perspektywie, to kontynuacja wieczorów tematycznych: będą wieczory rosyjskie, bałkańskie, będą recitale w weekendy. A z drugiej strony, patrząc w przyszłość bardziej szeroko, chcemy włączyć się w proces… rewitalizacji centrum miasta.

Zdajemy sobie sprawę, że rewitalizacja nie oznacza tego , że miasto zaczyna po prostu remontować kamienice i chodniki. Rewitalizacja oznacza ODNOWIENIE, uatrakcyjnienie centrum, po to, żeby więcej ludzi chciało tu spędzać czas, jak w dziesiątkach centrów miast na całym świecie. I to jest zadanie dla właścicieli firm w centrum. Każdy powinien (oczywiście z korzyścią dla siebie) dążyć do tego wspólnego celu. I my w tym zakresie robimy swoje. Już w lipcu przyszłego roku Piano Song organizuje międzynarodowy festiwal piosenek estradowych Multi Song Festival

Przez trzy dni – w lipcu 2019 – rynek wokół Ratusza ożywi się dzięki wykonawcom prezentującym piosenki na żywo, ale również (mamy nadzieję z pomocą władz miasta) stoiskom prezentującym międzynarodowe produkty z miast partnerskich Kalisza i nie tylko. Zaproszenia na Festiwal są już rozesłane, więc wszystko się dzieje.

Ale centrum tego wszystkiego stanowi to miejsce Piano Song Resto Café. Zdobyliśmy nawet stare zdjęcia przedstawiające właśnie tę kamienicę. Ku naszemu zaskoczeniu, kiedyś też była tu restauracja. I tak właśnie historia zatacza koła.

Piano Song Resto Café
Rynek Główny, Kalisz
Anna Kowalkiewicz – Oligny
+48 699 79 02 24
piano-song@wp.pl
Zobacz także
Thumb 3r4a4529
Przyznane Odznaki Honorowe Miasta Kalisza
Thumb sump
Transport publiczny przyjazny ludziom i środowis...
Thumb 58381874 2291930134463705 8301305363710345216 n
Kazimierzowska z opóźnieniem. Firma może zapłaci...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
więcej»