W środę 13 lutego uroczyście otworzyliśmy wystawę niezwykle utalentowanej trójki rodzeństwa: EMILII, ZUZANNY i JAKUBA DULEBA, którzy swoją przygodę ze sztuką rozpoczęli w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach. Tam kształcili i doskonalili swój warsztat pod okiem pani Marty Filipczak – specjalistki w dziedzinie grafiki warsztatowej, która swoją pasją, niewątpliwie, zaraziła młodych twórców, dla których rysunek i grafika stały się głównym obszarem poszukiwań twórczych.

Article dsc 0124 External article

Wśród zaprezentowanych w Galerii SZATNIA MDK prac można znaleźć, świetne warsztatowo, portrety narysowane przez Emilię, najstarszą z sióstr, uczennicę klasy maturalnej III LO w Kaliszu. Cechuje je niezwykła lekkość, a portretowane osoby są rzetelnym odbiciem modela.
Na uwagę zasługuje również twórczość 16-letniej Zuzanny, też uczennicy Kopernika, która wykorzystując swój potencjał warsztatowy, łączy technikę rysunku z grafiką, przejmując kontrolę nad powstałym podczas tworzenia przypadkiem. Abstrakcyjne plamy przestają być już bezprzedmiotowe, stają się natomiast tłem dla nieco surrealistycznych kompozycji przedstawiających.
Prace Jakuba – jeszcze przez chwilę gimnazjalisty – to głównie grafiki. Na wystawie prezentuje cykl linorytów, na których pojawiają się motywy zaczerpnięte ze świata przyrody. Prace Kuby są mocnym akcentem na wystawie i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Pojawia się tu pewna refleksja, zawiązana z ogromem czasu, który musiał poświęcić młody, bardzo aktywny na co dzień chłopak, aby realizować swoją artystyczną pasję.
Za tą niezwykle zdolną i twórczą trójką stoi fantastyczna, kochająca i wspierająca ich rodzina. Rodzice, którzy pozwalali rysować i malować nie tylko na papierze, ale również na wszystkich innych możliwych powierzchniach. Wspaniała ciocia Ania, która sprawiła, że wernisaż stał się ucztą – festiwalem smaków i doznań estetycznych – za co serdecznie dziękujemy w imieniu licznie przybyłych na wystawę gości. W galerii znaleźli się przyjaciele młodych artystów z rodzinnych Brzezin i Kalisza, najmłodsi i najstarsi członkowie familii, pan Przemysław Sułek dyrektor GOK w Brzezinach, pani Marta Filipczak – nauczyciel "eksportowej trójki” oraz liczna ekipa Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkich gości serdecznie powitała pani Beata Paszak dyrektor MDK w Kaliszu, a o organizację zadbały opiekunki SZATNI panie: Bogusia Kowalczyk i Beata Solińska

Wystawę będzie można zobaczyć do 4 marca 2019. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny w godzinach pracy placówki – Galeria SZATNIA MDK, ul. Fabryczna 13-15.

Zobacz także
Thumb bee 3360682 1920
Województwo wspiera pszczelarzy
Thumb dsc 0443  800x532
Konkurs Piosenki Przedszkolaków w kaliskim MDK
Thumb article article screenhunter 493 apr. 15 11.42
130 km/h w terenie zabudowanym. Kierująca straci...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»