W środę 13 lutego uroczyście otworzyliśmy wystawę niezwykle utalentowanej trójki rodzeństwa: EMILII, ZUZANNY i JAKUBA DULEBA, którzy swoją przygodę ze sztuką rozpoczęli w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach. Tam kształcili i doskonalili swój warsztat pod okiem pani Marty Filipczak – specjalistki w dziedzinie grafiki warsztatowej, która swoją pasją, niewątpliwie, zaraziła młodych twórców, dla których rysunek i grafika stały się głównym obszarem poszukiwań twórczych.

Article dsc 0124 External article

Wśród zaprezentowanych w Galerii SZATNIA MDK prac można znaleźć, świetne warsztatowo, portrety narysowane przez Emilię, najstarszą z sióstr, uczennicę klasy maturalnej III LO w Kaliszu. Cechuje je niezwykła lekkość, a portretowane osoby są rzetelnym odbiciem modela.
Na uwagę zasługuje również twórczość 16-letniej Zuzanny, też uczennicy Kopernika, która wykorzystując swój potencjał warsztatowy, łączy technikę rysunku z grafiką, przejmując kontrolę nad powstałym podczas tworzenia przypadkiem. Abstrakcyjne plamy przestają być już bezprzedmiotowe, stają się natomiast tłem dla nieco surrealistycznych kompozycji przedstawiających.
Prace Jakuba – jeszcze przez chwilę gimnazjalisty – to głównie grafiki. Na wystawie prezentuje cykl linorytów, na których pojawiają się motywy zaczerpnięte ze świata przyrody. Prace Kuby są mocnym akcentem na wystawie i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Pojawia się tu pewna refleksja, zawiązana z ogromem czasu, który musiał poświęcić młody, bardzo aktywny na co dzień chłopak, aby realizować swoją artystyczną pasję.
Za tą niezwykle zdolną i twórczą trójką stoi fantastyczna, kochająca i wspierająca ich rodzina. Rodzice, którzy pozwalali rysować i malować nie tylko na papierze, ale również na wszystkich innych możliwych powierzchniach. Wspaniała ciocia Ania, która sprawiła, że wernisaż stał się ucztą – festiwalem smaków i doznań estetycznych – za co serdecznie dziękujemy w imieniu licznie przybyłych na wystawę gości. W galerii znaleźli się przyjaciele młodych artystów z rodzinnych Brzezin i Kalisza, najmłodsi i najstarsi członkowie familii, pan Przemysław Sułek dyrektor GOK w Brzezinach, pani Marta Filipczak – nauczyciel "eksportowej trójki” oraz liczna ekipa Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkich gości serdecznie powitała pani Beata Paszak dyrektor MDK w Kaliszu, a o organizację zadbały opiekunki SZATNI panie: Bogusia Kowalczyk i Beata Solińska

Wystawę będzie można zobaczyć do 4 marca 2019. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny w godzinach pracy placówki – Galeria SZATNIA MDK, ul. Fabryczna 13-15.

Zobacz także
Thumb 2019 06 24 mykola qop 7weanlrzqr7xv5ka
Czołowy Strzelec I Ligi Wzmocnił Energę MKS
Thumb sw
Dwa dni, dwa brązy
Thumb img 0356
Kalisz jest przygotowany na upały? Woda dla wszy...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»