Bałtyk zatopiony. KKS zwycięża w Gdyni

2017-08-14 11:00:00 Karina Zachara

Po dobrym, ambitnym meczu piłkarze KKS-u Kalisz pokonali na wyjeździe ekipę Bałtyku Gdynia 3:2. Na listę strzelców w zespole Piotra Morawskiego wpisali się Rafał Jankowski, Błażej Ciesielski i Marcin Lis.

Sobotni rywale kaliszan, których skład w letniej przerwie doznał istnej rewolucji (z zespołu odeszło aż 19 zawodników), mógł stanowić dużą niewiadomą. Musieli więc wykazać się kakaesiacy zdwojoną czujnością, co też i uczynili, od pierwszych minut przejmując nad przeciwnikiem pełną kontrolę. Pierwsze efekty nadeszły w 24.minucie. To właśnie wtedy, strzałem z szesnastego metra, wynik spotkania otworzył Rafał Jankowski. Wydawało się, że koledzy z zespołu pójdą za ciosem, tymczasem tuż przedprzerwą z gola cieszyli się gospodarze. Do wyrównania doprowadził Szymon Rychłowski, który zmylił kaliską defensywę i w sytuacji sam na sam pokonał Oskara Pogorzelca. Na tym jednak gracze Bałtyku nie poprzestali i zaledwie dziesięć minut po wznowieniu gry objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Kuzimski.

Reakcja podrażnionego nieoczekiwanym zwrotem akcji KKS-u była natychmiastowa i skuteczna. W ciągu kolejnych sześciu minut bramkarz Bałtyku zmuszony był dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. Najpierw na 2:2 wyrównał Błażej Ciesielski, a po chwili celnym strzałem głową po rzucie rożnym dołożył swoją cegiełkę Marcin Lis. Owo trafienie okazało się ostatnim w tym spotkaniu i decydującym o jego końcowym wyniku. Gdynianie nie zdołali znaleźć recepty na zdecydowanie lepszych tego dnia rywali, w dodatku od 80. minuty zmuszeni byli radzić sobie w osłabieniu, gdy w krótkim odstępie czasu dwie żółte i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał Cezary Gołubiński.

KKS wygrał 3:2 i bez wątpienia na to pierwsze w sezonie zwycięstwo zasłużył. Kibice mieli więc powody do radości, a warto dodać, że byli wśród nich także młodzi piłkarze KKS- u. Kilkudziesięciu zawodników z roczników 2003-2006, przebywających na obozie przygotowawczym w Chłapowie, głośnym dopingiem wspierało swój zespół w walce o cenne ligowe punkty. Jak widać skutecznie.
Kolejny mecz sezonu, ale pierwszy na własnym obiekcie, rozegrają kaliszanie w sobotę, 19 sierpnia. Na stadionie przy Wale Matejki podejmą Polonię Środa Wielkopolska.

Bałtyk Gdynia – KKS Kalisz 2:3 (1:1)
Bramki: Rafał Jankowski 24.min, Szymon Rychłowski 37.min, Mateusz Kuzimski 54.min, Błażej Ciesielski 55.min, Marcin Lis 61.min.
Żółte kartki: Kostuch, Gołubiński (Bałtyk) oraz Pogorzelec, Żegleń (KKS). Czerwona kartka: Cezary Gołubiński (Bałtyk, 79. min, druga żółta).
Bałtyk: Matysiak – Gołubiński, Kostuch, Korpalski (78. Podkański), Kochanek – Kuzimski, Bartlewski (81.Proena), Duszkiewicz, Rychłowski (74. Klecha), Letniowski – Duda
KKS: Pogorzelec – Palat, Lis, Gawlik, Łepski (57. Grabowski) – Owczarek, Kowalski (62.Stojczew), Tunkiewicz, Ciesielski (81. Chojnacki) – Żegleń, Jankowski.