Barracuda z tytułem Mistrza Polski w pływaniu Masters!

2019-06-03 14:00:00 Team Master Barracuda

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbyła się największa impreza pływacka Masters – LETNIE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI zorganizowane na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach.

W wydarzeniu brało udział blisko 400 osób z 73 klubów, a wśród nich 8 kaliskich pływaków, którzy dzielnie walczyli o tytuł Mistrza Polski.

Łącznie zgłoszono 1804 starty indywidualne oraz 74 sztafety.
Mimo tak wielkiej konkurencji nasi pływacy wywalczyli bardzo wysokie miejsca!

Na mistrzostwach został podsumowany rok 2018 i wyróżnienie dostali Małgorzata Rembowska-Świeboda oraz Wojciech Gałczyński, którzy w 2018 roku zebrali najwięcej punktów Fina i w ogólnej klasyfikacji sięgnęli podium. W kat. 50-54 l. Małgosia zajęła trzecie miejsce, natomiast Wojtek w kat. 30-34 l. zajął drugie miejsce! Otrzymali oni pamiątkowe puchary!

Małgorzata Rembowska-Świeboda – Mistrzyni z minionych Zimowych Mistrzostw Polski pokazała, ze zasługuje na ten tytuł ponownie! Tym razem tytuł Mistrza w swojej kategorii wiekowej wywalczyła na 100m stylem grzbietowym. Ponadto zajęła dwa 2.miejsca na 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym i 3.miejsce na 100m stylem dowolnym.

Justyna Dominiak – została rzucona na głęboką wodę, ale poradziła sobie z tym wszystkim na medal! I to złoty! A nawet dwa złote! Justyna jest kolejną Mistrzynią Polski na dystansach 100m stylem klasycznym oraz 1500m stylem dowolnym. Justyna może pochwalić się też startem w triathlonie, na który pojechała od razu po MP. I tam również pokazała na co ją stać. Pierwsze miejsce wśród wszystkich kobiet z czasem 1:27:00. Jej kolejne osiągnięcia na MP to 2.miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym oraz 3.miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym.

Magdalena Kolera – niezastąpiona i waleczna! Na podium stawała cztery razy – trzy razy po srebro w jej ulubionym stylu grzbietowym na dystansach 50, 100 i 200m, a także jeden raz po brąz w konkurencji 50m stylem dowolnym.

Karolina Radomska – silna i wytrwała, a także szalona i zakręcona. Mówi, ze kocha czwarte miejsca, ale my wiemy, że po tych Mistrzostwach pokocha miejsca na podium. Karolina pływała stylem dowolnym i wywalczyła 2. miejsce na dystansie 50m, 3. miejsce na dystansie 100m oraz 4.miejsca na 200 i 400m.

Katarzyna Figiel – jeszcze do niedawna mówiła, ze nie jedzie na MP, bo musi dopracować skoki do wody ze słupka. I proszę jaka niespodzianka. Dwukrotne podium dla Kasi. Dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200m stylem klasycznym. Ponadto 4. miejsce na 50m stylem klasycznym, 4. miejsce na 50m stylem dowolnym oraz 6. miejsce na 100m stylem dowolnym.

Patrycja Rupa – nasza najmłodsza reprezentantka klubu, miała niełatwe zadanie. W jej kategorii wiekowej dziewczyny mają dużo energii i są niesamowicie szybkie. Jednak Pati się nie poddała i w iście mistrzowskim stylu wywalczyła dla siebie podium. Srebro na 200m stylem grzbietowym oraz brąz na 100m stylem grzbietowym. Do osiągnięć doliczamy także 5. miejsce na 50m stylem grzbietowym oraz 7. miejsce na 50m stylem dowolnym.

Anna Gałczyńska – mistrzyni skoków do wody ze słupka. Z Ani trzeba brać przykład! Nieustannie poprawia swoje życiowe czasy i brnie do przodu niczym petarda. Ania startowała na 50 i 100m stylem grzbietowym oraz 50 i 100m stylem klasycznym zajmując odpowiednio 5.,5.,5. i 7.miejsce w swojej kategorii wiekowej.
?Arkadiusz Figiel – na tych zawodach był rodzynkiem wśród zawodników Barracudy. Dzielnie reprezentował męską część klubu i pokazał styl i klasę w swoich startach. Arkadiusz startował w konkurencjach 50, 200 i 400m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem grzbietowym, a także 100 i 200m stylem klasycznym. Zajął odpowiednio 14.,7.,10.,5.,5.,8. i 7. miejsce.

Poza startami indywidualnymi dziewczyny wywalczyły srebro i brąz w sztafetach 4×50m stylem dowolnym w kat. 120-159 l. (Justyna Dominiak, Karolina Radomska, Magdalena Kolera, Małgorzata Rembowska-Świeboda) oraz 4×50m stylem zmiennym w kat. 160-199 l. (Anna Gałczyńska grzbiet, Justyna Dominiak klasyczny, Małgorzata Rembowska-Świeboda motyl, Karolina Radomska dowolny).

Podsumowując – Kalisz może być dumny! Barracuda wróciła do domu przywożąc łącznie 18 indywidualnych oraz 2 grupowe medale MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU MASTERS.