Cyklu W-akacje ciąg dalszy, czyli kolejne, letnie spotkania ze stowarzyszeniem Multi.Art na Skwerze Historycznym Rozmarek. Tym razem, w piątek i sobotę (13 i 14 lipca), odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Article w akacje multi.art

Warsztaty fotograficzne dla dzieci to 2 spotkania po 3 godziny z prowadzącymi: Marią Stafyniak i Pawłem Kulą. Będziecie patrzeć przez rzeczy, opowiadać o miejscach i ludziach. Na koniec drugiego dnia zajęć, wspólnie, będziecie mogli obejrzeć film: „Spotkania na krańcach świata”.

Zapisy na warsztaty – w wiadomości prywatnej na facebook Multi.Art lub na e-mail: stowmultiart@gmail.com

Cyjanotypia – patrzenie przez Rzeczy
Prawie 200 lat temu wykonano pierwszą fotografię. Wynalazek ten to przede wszystkim zjawisko światłoczułości, które jest wszechobecne. Obrazy takie stworzone jedynie przez światło bez udziału aparatu pokazują nieznane widoki znanych przedmiotów, a Wy spróbujecie do tego celu wykorzystać XIX wieczną technikę cyjanotypii.

Znajdź mały kamień, liść, garść piasku, patyk. Obejrzyj go ze wszystkich stron, zwróć uwagę jaki rzuca cień, a następnie połóż go na kartce światłoczułego papieru i poczekaj kilka minut. Spójrz na uzyskany obraz – czy rozpoznajesz swój przedmiot? Tworząc serię takich obrazów spróbujecie opowiedzieć prostą historię.

Opowieść o Miejscu
Rama to obszar zamknięty – cztery linie, które ograniczają, ale także porządkują. Przy pomocy prostokątnej ramki opowiecie historię nie używając słów. W jaki sposób zdjęcie opowiada historię o miejscu i ludziach? Kiedy fotografia dokumentuje, a kiedy zmyśla rzeczywistość? Jak pokazać przeszłość, a jak przyszłość? Wspólnie poszukacie słów odnoszących się do przestrzeni, stanów emocjonalnych i czasu, a następnie przy pomocy prostej ramki/wizjera poszukacie takich miejsc w otaczającej przestrzeni. Zobaczycie jak kadr obrazu zmienia sposób patrzenia na świat i wspólnie sfotografujecie odnalezione widoki.

Opowieść o innym Człowieku
Poznacie proste sposoby na wykonanie udanych zdjęć portretowych. Zobaczycie jak działają różne rodzaje oświetlenia i jaką rolę pełni tło. Dowiecie się, co wpływa na to, że czasem podobacie się sobie na zdjęciach bardziej. Zainscenizujecie wspólnie portrety przy pomocy symbolicznych przedmiotów i kolorów inspirując się opowieścią lub miejscem.

Kilka słów o Marii i Pawle
Maria Stafyniak – artystka wizualna, animatorka kultury i arteedukatorka. Wykorzystuje media takie jak rysunek, obiekt, instalacja, fotografia. W obszarze sztuki bada język współczesnej kultury. Współzałożycielka Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, którego głównym celem jest edukacja poprzez sztukę i demokratyzacja kreatywności. Mieszka w Szczecinie.

Paweł Kula – konstruuje zabawki optyczne i prymitywne urządzenia do projekcji i rejestracji obrazu. Używa nietypowych materiałów światłoczułych: roślin, luminoforów, własnej skóry. Fotografuje i kasuje. Prowadzi Pracownię Fotomediów na Katedrze Fotografii Akademii Sztuki w Szczecinie.

W-akacje” to cykl pięciu spotkań na Skwerze Historycznym Rozmarek w dniach: 1 lipca , 13-14 lipca, 22 lipca, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Organizatorzy zapraszają wszystkich kaliszan, a w szczególności mieszkańców okolic Skweru Historycznego Rozmarek.

Projekt “W-akacje” jest finansowany ze środków Kalisz. Dopisz swoją historię.

Partnerzy: Fabryka Wyrobów Runowych Runotex S.A., Drewland Kalisz kuchnie meble, Kebe Meble, Leroy Merlin, Elektrodom, Bu’a Caffe, Piekarnia SPOMIA, Sun Sport.

Organizator: Stowarzyszenie Multi.Art.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/MultiArtFestival/

Zobacz także
Thumb arek
Zgwałcone i upokorzone
Thumb seria10 pog kal foto7
Ważne zwycięstwo szczypiornistów. Kniazieu znów ...
Thumb article zrzut ekranu 2018 10 15 o 15.59.03
Świat w Kawałkach z Dental Care - niecodzienne s...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120