Choć pogoda nie rozpieszczała to prawie 500 biegaczy wzięło udział w „Biegu tulipanów” , który odbył się w niedzielę, 29 października w Parku Miejskim. Akcja miała na celu nie tylko pokonanie 2 kilometrowej pętli, a przede wszystkim integrację z osobami niepełnosprawnymi.

Article czo o

- Idea tego biegu jest taka, aby w sposób charytatywny przebiec pętlę 2 kilometrów. Za to jeden ze sponsorów ufunduje drobny sprzęt dla Domu Środowiskowego Tulipan – mówi Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life – Dla nas najważniejsze jest to, żeby pokazać, że są wśród nas niepełnosprawni i są oni bardzo ważną grupą społeczną i nie możemy ich izolować, nie możemy ich zamykać oni chcą żyć tak jak my. 2 kilometry – nie liczy się czas, liczy się idea – dodaje.

Charytatywny “Bieg Tulipanów” to pierwsze takie wydarzenie w Kaliszu, organizowane przez uczniów IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego. – Chcieliśmy tak zrobić, żeby osoby niepełnosprawne mogły się z nami zintegrować i jak widać sprawia im to dużą radość. Nawet jedno przebiegnięte kółko sprawia i nam organizatorom i im wielką radość i cieszymy się, że ktoś przebiegł – mówi Karolina Caruk organizatorka biegu – To nie jest bieg na wyścigi, wszyscy mają pierwsze miejsce – dodaje.

Zacinający deszcz i mocny wiatr nie przestraszyły biegaczy o wielkim sercu, wręcz przeciwnie – frekwencja zaskoczyła organizatorów – Spodziewaliśmy się, że będzie około 150 osób, ale w sumie zarejestrowało się prawie 500 osób. Jeden z biegaczy powiedział, że „ten park nie widział takiej ilości biegaczy w jednym miejscu”. Jest to bodziec, aby to kontynuować w przyszłym roku – mówi Tomasz Jeżyk. Planowane są już kolejne biegi – Wspólnie z Przemysławem Carukiem planujemy zorganizować bieg, który zasili fundusz grantowy i chcemy stworzyć bieg pod tytułem „Zabiegaj raka”, który prawdopodobnie będziemy organizowali w miesiącu czerwcu następnego roku – dodaje.

Zobacz także
Thumb article grandma 499167 960 720
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć!
Thumb 019c
Młodzież z Diecezji Kaliskiej w Panamie
Thumb 11 garnek kalisz
Od Kalisii do Kalisza. Skarby doliny Prosny - za...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120