Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu w siedzibie szkoły Akademia Ucznia odbył się Bal Niebieskich Skarbów – zabawa integracyjna w której wzięli udział wolontariusze z III LO Mikołaja Kopernika, dzieci z przedszkola Pluszaki oraz uczniowie Akademii Ucznia.

Article zrzut ekranu 2018 04 12 o 14.09.31

Wolontariusze z Kopernika aktywnie pomagali w udekorowaniu sali oraz w organizacji balu.

Marta Michalska – dyrektor i Paweł Kuśmierek reprezentujący organ prowadzący szkołę, podziękowali przybyłym na bal przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji edukacyjnych. Szczególne podziękowania wyrażono wobec pani Dyrektor Anny Narewskiej z III LO, Renaty Stępień, Magdaleny Pietrzak, za pomoc w przygotowaniu imprezy i zaangażowanie wolontariuszy.

W programie były tańce i zabawy dla dzieci. Udział w nich brały zarówno dzieci z przedszkola Pluszaki, jak i dzieci autystyczne z Akademii Ucznia. Większość dzieci ubrana była na niebiesko – to kolor autyzmu. W trakcie wspólnej zabawy szybko okazało się, że nie ma znaczenia które dziecko ma zdiagnozowany autyzm, a które nie – wszystkie jednakowo chciały się bawić i oczywiście trochę rozrabiać. Bal odbywał się pod opieką wolontariuszy z III LO, którzy z uśmiechem pomagali w imprezie. Szczególnie wiele radości sprawiało dzieciakom przymierzanie niezwykłych nakryć głowy – od kowbojskich kapeluszy po czapki policyjne. Przygotowano też zdrowy poczęstunek uwzględniający diety uczniów oraz pyszny tort.

Akademia Ucznia istnieje już dwa lata. Mimo tak krótkiego czasu szkoła wiele osiągnęła. Jej uczniowie rozwijają się dobrze i czynią wyraźne postępy. Szkoła zawdzięcza to olbrzymiemu poświęceniu i oddaniu wszystkich nauczycieli, ludzi o wielkim sercu.

Według najnowszych wyników badań, corocznie diagnozuje się coraz więcej dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. W przypadku autyzmu mówimy już o wskaźniku 1: 100 dzieci. Jest to wiec narastający problem: społeczny, ekonomiczny, wymagający nowego podejścia do procesów edukacji, które wręcz wymagają zupełnie specyficznej organizacji szkolnictwa. Na przykład potrzebne są małe, czteroosobowe klasy, dedykowani terapeuci i specjaliści , a także odpowiednia struktura bazy dydaktycznej – zatem znacznie wyższych nakładów finansowych niż w przypadku uczniów zdrowych.

W Akademi Ucznia uczy się obecnie 8 uczniów ( 7 chłopców i jedna dziewczynka co wskazuje że zaburzenie dotyczy głównie płci męskiej. Zajęcia odbywają się w godzinach 8:30 do 14 , pięć dni w tygodniu i stanowią połączenie lekcji i zajęć terapeutycznych. Zauważa się, że Dzieci uczęszczające do Akademii Ucznia robią wyraźne postępu w stosunkowo krótkim czasie.

W ramach zajęć szkoła oferuje basen, zajęcia z terapii behawioralnej . zajęcia logopedyczne, dogoterapię i muzykoterapię.

Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny. Oferta szkoły skierowana jest nie tylko do dzieci ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, ale również Downa i innymi niesprawnościami sprzężonymi

Zobacz także
Thumb img 6769
Cicha koalicja Samorządnego z PiS-em? "Jest to d...
Thumb img 7102
Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrywają na własnym...
Thumb 44740262 2174587755919679 3347799794595659776 n
Milionowe odszkodowanie dla pasażera samochodu.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120