Bohaterowie "Wigilii na kaliskim rynku"

2018-11-19 14:39:00 red

Kaliska Wigilia zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy chętnie włączają się w akcje charytatywną, poprzez dostarczanie upominków, własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, czy słodkości, z których dochód przeznaczony zostanie na Michałka, Karolka, Szymona, Wiktorię i Michała Piotra. Przedstawiamy wszystkich bohaterów, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Michałek cierpi na Zespół Aspergera, inaczej syndrom Aspergera – łagodne zaburzenie ze spektrum autyzmu, którego podstawowym objawem są trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji międzyludzkich. Zespół Aspergera jest stosunkowo nową jednostką diagnostyczną. Michałek uczęszcza do szkoły integraycjnej gdzie uczy się nowych umiejętności życiowych.


Michał Piotr – mama nie pracuje opiekuje się synem, tata utrzymuje całą rodzinę. Życie tej rodziny obraca się wokół, rehabilitacji, spotkań z specjalistami. W zespole mózgowego porażenia dziecięcego pewne uszkodzenia są nieodwracalne. Jednak duże możliwości kompensacyjne rozwijającego się mózgu stwarzają realną szansę na poprawę stanu psychofizycznego niepełnosprawnego dziecka, dlatego kompleksowe usprawnianie powinno rozpocząć się jak najwcześniej.


Karolek ma niespełna kilka miesięcy i choruje na SMA1. Choroba ta powoduje, zanik mięśni. Leczenie będzie długie i kosztowne. Zbiórka podczas „Wigilii na kaliskim rynku” będzie na specjalistyczny fotelik do przewozu dzięki, któremu rodzice będą mogli przewozić Karolka na rehabilitację, a także do lekarzy. Koszt fotelika przekracza możliwości finansowe rodziców.


Szymon pomimo młodych lat jest po wielu operacjach. Szymuś jest uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem, które uczy pokory i cierpliwości. Chłopiec wraz z rodzicami jest pod opieką Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu. Środki zebrane podczas „Wigilii” będą przeznaczone na artykuły medyczne,konsultacje i rehabilitację. Rodzice mają również nadzieje, ze za kilka lat będzie możliwość operacji neurogennego pęcherza olbrzymiego Szymona jeśli nie w Polsce to za granicą.


Wiktoria – na skutek niedotlenienia nastąpiły pewne następstwa m.in. mózgowe porażenie dziecięce z czterokończynowym niedowładem spastycznym, korowe uszkodzenie wzroku, małogłowie. Pomimo swojego wieku, Wiktoria przeszła operację usunięcia krwiaka podtwardówkowego z nad lewej półkuli mózgu. Mimo iż nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, jest pogodną i pełną radości życia dziewczynką.

Rehabilitacja to jedyny sposób, żeby poprawić jej stan psychoruchowy. Dlatego Wiktoria wymaga codziennej, wielospecjalistycznej rehabilitacji i będzie jej wymagała do końca życia. Roczny koszt rehabilitacji wynosi 20 000 tys. zł- kwota dla jej rodziny nieosiągalna.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować