Bolesna porażka z drużyną Volley Wrocław

2019-01-22 10:20:00 red. za mks-kalisz.pl

Gospodynie odniosły w Twardogórze bardzo cenne zwycięstwo. Obu drużynom zależało na wygranej. Energa MKS Kalisz i #VolleyWrocław sąsiadują ze sobą w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Można było oczekiwać wyrównanego spotkania i takie też ono było.

Już pierwszy set to potwierdził. Kaliszanki miały dwa oczka przewagi nad wrocławiankami, ale potem straciły cztery punkty z rzędu i przegrały do 22. Wygrana druga i trzecia partia dawała nadzieję, że i kolejna potoczy się po myśli kaliszanek. Niestety w czwartym secie nie udało się postawić kropki nad „i”.Drużyna z Wrocławia wygrywając czwarty set doprowadziła do tie-breaka. Tuż przed zmianą stron losy rywalizacji w piątym secie były jeszcze otwarte, ale potem miejscowe popisały się kolejną sześciopunktową serią i piłkę meczową miały już przy wyniku 14:7. Kaliszanki broniły się jeszcze, lecz zdołały w ten sposób wzbogacić swoje konto jedynie do 12 oczek.

Po niedzielnej przegranej beniaminek z Kalisza spadł na 11. miejsce w tabeli LSK.

#Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)

#Volley Wrocław: Piśla 10, Gancarz 8, Rasińska 19, Soter 15, Murek 16, Gajewska 8 oraz Kuziak (l), Irzemska

Energa MKS Kalisz: Ogoms 12, Janicka 7, Budzoń 3, Lazić 16, Miros 6, Kecman 16 oraz Kulig (l), Wawrzyniak, Dybek, Strózik, Brzezińska 2, Cygan

MVP: Natalia Gajewska (#VolleyWrocław)