Ponownie przystąpiliśmy do wykonywania domków dla kotów wolno żyjących. Apelujemy do zarządców nieruchomości o nie niszczenie ich. Koszt domku to ok. 200 zł. Domki przekazujemy pod opiekę osobom, które na osiedlach opiekują się wolno żyjącymi kotami.
Szkoda, że pomimo wielu naszych apeli władze Miasta nie są chętne do spopularyzowania tej akcji i nakłonienia właścicieli nieruchomości do akceptacji kocich domów jak ma to miejsce w wielu miastach w kraju. Samo prowadzenie akcji sterylizacji wolno żyjących kotów nie rozwiązuje problemu. Wysterylizowany kot też musi gdzieś żyć a gdzie ma żyć jeżeli administracje osiedli szczelnie zamykają okienka piwniczne. Efektem tych działań zaczyna być plaga szczurów. Szczury to też zwierzęta my jednak wolimy mieć koty niż szczury a włodarze Miasta chyba odwrotnie. Każdy jednak może lubić to co chce. Oświadczamy jednocześnie , że nie będziemy budować domków dla szczurów.

Article dsc07589 External article
fot. Help Animals
Zobacz także
Thumb iza mp 19 2
Siostry Kamińskie znów na podium
Thumb 62652834 2161899817240515 6679912113768497152 n
Justyna Łysiak nową libero MKS-u Kalisz
Thumb 20
Kolarskie emocje na święto miasta [zdjęcia]

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Budki super sprawa, dzięki nim przeżył nie jeden kot. Potrzeba tu jednak rozwiązań systemowych i porozumienia z administracjami budynków. Domki są niszczone tak i ławki, kosze przez zwykłych wandali ale jakże często są wyrzucane przez dozorców na zlecenie administracji, z kolei administracja tłumaczy się, że lokatorzy nie życzą sobie ( a wystarczy tylko jeden telefon od niezadowolonego lokatora), żeby natomiast była zgoda na postawienie domku trzeba zebrać milion podpisów. Błędne koło i biedne koty, które zimą muszą chronić się pod samochodami i płacą za to życiem, okaleczeniami, poparzeniami. Nasze społeczeństwo woli jednak myszy i szczury, do czego kilka osób przyznaje się otwarcie. Tylko dlaczego te kilka osób ma decydować o większości i słuszności – bo głośniej krzyczą, mają układy, czy jeszcze coś? Dlaczego administracje nie słuchają głosu rozsądku, nie mają w tej kwestii własnego zdania tylko trzęsą portkami przed przysłowiową Kowalską, która kotów nienawidzi i jeszcze się z tym obnosi i dyktuje innym jak mają żyć i co robić. Tu jest problem. Osoby opiekujące się tymi kotami uznawane są dziwaków i brudasów, krzyczą na nich po nocy z okien ( i nikt nie zgłosi, że ktoś zakłóca ciszę nocną), do jedzenia dla kotów dosypuje się trutkę na szczury albo polewa domestosem a administracje jeszcze podpowiadają, żeby koty przeganiać a opiekunów napiętnować.To cała prawda, ale to nic nowego i nic od lat nie zmienia się na lepsze dla kotów oczywiście. Zmienia się jedynie to , że ich jest coraz mniej i to na szczęście dla nich nie dla nas.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  HA jest najlepsze.Im zalezy na zwierzątkach.Oby tak dalej HA

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Dodam jeszcze, że w przyrodzie nie ma próżni, gdy jeden gatunek zostanie wyeliminowany zaraz zajmuje go inny i mamy już tego efekty na Osiedlu Dobrzec. Miejsce kotów zajmują kuny (albo łasice). Grasują już wieczorową porą pod balkonami, wskakują i brudzą na balkonach, hałasują po nocach. I znowu jest wielkie oburzenie, tylko w przypadku zwierząt dzikich to można pisać i dzwonić sobie do Pana Boga, bo nikt nie wie na razie, co z tym fantem zrobić. Koty towarzyszyły ludziom od wieków, niewiele potrzebowały i niewiele też dostawały, szczególnie na wsiach ale sobie radziły. Obecnie potrzebują tylko przestrzeni do życia bo resztę załatwią rozsądni opiekunowie a więc domek na zimę, wodę i karmę, opiekę weterynaryjną w tym sterylizację, która jest bezwzględną koniecznością.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Miasto Kalisz problemów kotów wolno żyjących nie widzi, tak samo jak nie widzi albo nie chce widzieć problemów adopcyjnych psów w kaliskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Brawo HA za inicjatywę.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
więcej»