Pianistka – Oliwia Grabowska, oraz wiolonczelista – Aleksander Tomaszkiewicz, wystąpią w najbliższy piątek, o godzinie 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

Article duo.t g photo seweryn chlebi ski
fot. Seweryn Chlebiński

- Duet jest dla nas najintymniejszą formą muzykowania. Jedno słowo, jeden gest, jedno czasami spojrzenie wystarcza, by niczym jeden organizm odnaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia w kreowaniu dzieła muzycznego – mówią o sobie Oliwia Grabowska i Aleksander Tomaszkiewicz, którzy 7 października wystąpią w Filharmonii Kaliskiej.

Oliwia Grabowska jest wybitną pianistką polskich młodego pokolenia. Była stypendystką polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rządu Szwajcarskiego, szwajcarskiej fundacji „Stiftung Lyra” oraz wielu innych instytucji. Jako solistka i kameralistka koncertowała w Europie (Polska, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Estonia, Szwajcaria, Kosowo, Ukraina, Włochy,Francja), Azji (Singapur) i Ameryce Północnej (USA). Występowała z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Sinfonieorchester Basel oraz z Kameralną Orkiestrą Berlińską. Artystka brała udział w wielu festiwalach. muzycznych.

Aleksander Tomaszkiewicz – Od roku 2012 studiuje w Hochschule für Musik Basel w Szwajcarii w klasie prof. Thomasa Demengi. Prowadzi aktywną działalność koncertową. Do jego ważniejszych osiągnięć należą: I nagroda z wyróżnieniem na II Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczelowym (2012) oraz zdobyta wspólnie z pianistką Oliwią Grabowską II nagroda (pierwszej nie przyznano) w Konkursie Duetów Instrumentalnych organizowanym przez August Pickhardt-Stiftung i Hochschule für Musik Basel (Basel 2015). Szczególnym wydarzeniem w karierze Aleksandra Tomaszkiewicza był jego udział w konkursie Młody Muzyk Roku 2012 organizowanym przez TVP. Artysta, jako finalista konkursu, wystąpił na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykonał I część I Koncertu wiolonczelowego op. 107 Dymitra Szostakowicza, wzbudzając entuzjazm widowni oraz uznanie krytyków muzycznych.

Goście koncertu będą mogli usłyszeć „Sonatę d-moll na wiolonczelę i fortepian op. 40” Dymitra Szostakowicza, jak również „Sonatę g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65” Fryderyka Chopina.

Bilety:
Normalny: 20 zł
Ulgowy: 10 zł

Zobacz także
Thumb article policja
Wjechał na obwodnicę pod prąd. Doszło do kolizji...
Thumb boisko karpacka 5
Zmodernizowane boiska przy Zespole Szkół Nr 7
Thumb 20170721 130402   kopia
Kaliska Kolej Dojazdowa - sprawdź jak kursuje w ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
więcej»