Pianistka – Oliwia Grabowska, oraz wiolonczelista – Aleksander Tomaszkiewicz, wystąpią w najbliższy piątek, o godzinie 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

Article duo.t g photo seweryn chlebi ski
fot. Seweryn Chlebiński

- Duet jest dla nas najintymniejszą formą muzykowania. Jedno słowo, jeden gest, jedno czasami spojrzenie wystarcza, by niczym jeden organizm odnaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia w kreowaniu dzieła muzycznego – mówią o sobie Oliwia Grabowska i Aleksander Tomaszkiewicz, którzy 7 października wystąpią w Filharmonii Kaliskiej.

Oliwia Grabowska jest wybitną pianistką polskich młodego pokolenia. Była stypendystką polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rządu Szwajcarskiego, szwajcarskiej fundacji „Stiftung Lyra” oraz wielu innych instytucji. Jako solistka i kameralistka koncertowała w Europie (Polska, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Estonia, Szwajcaria, Kosowo, Ukraina, Włochy,Francja), Azji (Singapur) i Ameryce Północnej (USA). Występowała z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Sinfonieorchester Basel oraz z Kameralną Orkiestrą Berlińską. Artystka brała udział w wielu festiwalach. muzycznych.

Aleksander Tomaszkiewicz – Od roku 2012 studiuje w Hochschule für Musik Basel w Szwajcarii w klasie prof. Thomasa Demengi. Prowadzi aktywną działalność koncertową. Do jego ważniejszych osiągnięć należą: I nagroda z wyróżnieniem na II Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczelowym (2012) oraz zdobyta wspólnie z pianistką Oliwią Grabowską II nagroda (pierwszej nie przyznano) w Konkursie Duetów Instrumentalnych organizowanym przez August Pickhardt-Stiftung i Hochschule für Musik Basel (Basel 2015). Szczególnym wydarzeniem w karierze Aleksandra Tomaszkiewicza był jego udział w konkursie Młody Muzyk Roku 2012 organizowanym przez TVP. Artysta, jako finalista konkursu, wystąpił na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykonał I część I Koncertu wiolonczelowego op. 107 Dymitra Szostakowicza, wzbudzając entuzjazm widowni oraz uznanie krytyków muzycznych.

Goście koncertu będą mogli usłyszeć „Sonatę d-moll na wiolonczelę i fortepian op. 40” Dymitra Szostakowicza, jak również „Sonatę g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65” Fryderyka Chopina.

Bilety:
Normalny: 20 zł
Ulgowy: 10 zł

Zobacz także
Thumb 315 245905 g
Bezpieczeństwo naszych domostw w święta. Jak je ...
Thumb 57118170 833592210311247 765654276440588288 n
W Wielką Sobotę mecz Energa MKS Kalisz - SPR Sta...
Thumb 2 kolejkaa
Przed nami 2. kolejka TravelShops Liga Kaliska

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
więcej»