Pierwszy etap na drodze zdobywania wymarzonej posady to znalezienie odpowiedniej oferty pracy. Kolejnym krokiem jest stworzenie profesjonalnych dokumentów rekrutacyjnych. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia.

Article 10

Kroki, jakie musimy wykonać, to:

1. Szybka odpowiedź na ofertę pracy
Podczas szukania pracy ważny jest.. refleks. Starajmy się być na bieżąco z ofertami. Dzięki temu nie pominiemy ogłoszenia, które okaże się dla nas najbardziej atrakcyjne. Aby mieć dostęp do obszernej bazy ogłoszeń i możliwość natychmiastowego odpowiadania na nie, warto stworzyć konto na Pracuj.pl i korzystać z aplikacji mobilnej: https://www.pracuj.pl/aplikacje/. Nowoczesne narzędzie sprawia, że efektywne poszukiwanie zatrudnienia staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

2. CV i list motywacyjny jako odpowiedź na potrzeby i wymagania pracodawcy
Szukając pracy, wkładajmy wysiłek w modyfikowanie CV i tworzenie listów motywacyjnych do każdego ogłoszenia. Dzięki temu zdołamy pokazać, że posiadamy umiejętności, doświadczenie i cechy, które są najistotniejsze dla określonego pracodawcy. Zadbajmy również o to, aby nasze dokumenty rekrutacyjne były profesjonalne i spójne. Informacje zawarte w CV i liście motywacyjnym powinny wzajemnie się uzupełniać i stanowić rzetelne źródło wiedzy na nasz temat.

3. Tworzenie spójnego wizerunku
Chcąc otrzymać pracę, na której nam zależy, zatroszczmy się o swój wizerunek. Budujemy go nie tylko, tworząc CV oraz list motywacyjny. To w jaki sposób zachowujemy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest równie ważne albo nawet istotniejsze. Nie zapominajmy również o tym, by dobrze prezentować się w Internecie. Rozważnie dobierajmy treści, jakie zamieszczamy na różnych stronach i portalach – niezależnie od tego, czy robimy to zawodowo, czy prywatnie. Przykładajmy wagę również do kont na portalach społecznościowych. Nie zamieszczajmy tam treści, które mogłyby kłaść się cieniem na naszym wizerunku.

4. Doskonalenie kompetencji miękkich
Podczas rekrutacji potencjalny pracodawca weryfikuje nie tylko nasze kwalifikacje i umiejętności o charakterze czysto zawodowym. Bierze pod uwagę również nasze kompetencje miękkie, dlatego je również udoskonalajmy. Pracujmy w szczególności nad punktualnością, organizacją pracy, sumiennością, odpornością na stres, umiejętnością współdziałania, samodzielnością czy kreatywnością. Dzięki takich cechom zyskujemy wartość w oczach pracodawcy.

5. Podziękowanie za rozmowę
Za rozmowę dziękujemy nie tylko osobiście. Warto wysłać rekruterowi mail, w którym jeszcze raz podziękujemy za możliwość uczestnictwa w spotkaniu. Zanim otrzymamy odpowiedź, nie rezygnujmy z aktywności. Poświęćmy wolny czas na zdobywanie nowych umiejętności, a także szlifowanie tych, które już zdobyliśmy. Interesujmy się nowinkami, jakie pojawiają się naszej branży. Dzięki temu nie tylko nie stracimy kontaktu z zawodem, ale wręcz się rozwiniemy. Dążenie do rozwoju i osiągania kolejnych celów to również niezmiernie ważna kompetencja.

Zobacz także
Thumb 019c
Młodzież z Diecezji Kaliskiej w Panamie
Thumb czo%c5%82o
Obywatele RP w hołdzie Pawłowi Adamowiczowi
Thumb article grandma 499167 960 720
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć!

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120