Pierwszy etap na drodze zdobywania wymarzonej posady to znalezienie odpowiedniej oferty pracy. Kolejnym krokiem jest stworzenie profesjonalnych dokumentów rekrutacyjnych. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia.

Article 10

Kroki, jakie musimy wykonać, to:

1. Szybka odpowiedź na ofertę pracy
Podczas szukania pracy ważny jest.. refleks. Starajmy się być na bieżąco z ofertami. Dzięki temu nie pominiemy ogłoszenia, które okaże się dla nas najbardziej atrakcyjne. Aby mieć dostęp do obszernej bazy ogłoszeń i możliwość natychmiastowego odpowiadania na nie, warto stworzyć konto na Pracuj.pl i korzystać z aplikacji mobilnej: https://www.pracuj.pl/aplikacje/. Nowoczesne narzędzie sprawia, że efektywne poszukiwanie zatrudnienia staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

2. CV i list motywacyjny jako odpowiedź na potrzeby i wymagania pracodawcy
Szukając pracy, wkładajmy wysiłek w modyfikowanie CV i tworzenie listów motywacyjnych do każdego ogłoszenia. Dzięki temu zdołamy pokazać, że posiadamy umiejętności, doświadczenie i cechy, które są najistotniejsze dla określonego pracodawcy. Zadbajmy również o to, aby nasze dokumenty rekrutacyjne były profesjonalne i spójne. Informacje zawarte w CV i liście motywacyjnym powinny wzajemnie się uzupełniać i stanowić rzetelne źródło wiedzy na nasz temat.

3. Tworzenie spójnego wizerunku
Chcąc otrzymać pracę, na której nam zależy, zatroszczmy się o swój wizerunek. Budujemy go nie tylko, tworząc CV oraz list motywacyjny. To w jaki sposób zachowujemy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest równie ważne albo nawet istotniejsze. Nie zapominajmy również o tym, by dobrze prezentować się w Internecie. Rozważnie dobierajmy treści, jakie zamieszczamy na różnych stronach i portalach – niezależnie od tego, czy robimy to zawodowo, czy prywatnie. Przykładajmy wagę również do kont na portalach społecznościowych. Nie zamieszczajmy tam treści, które mogłyby kłaść się cieniem na naszym wizerunku.

4. Doskonalenie kompetencji miękkich
Podczas rekrutacji potencjalny pracodawca weryfikuje nie tylko nasze kwalifikacje i umiejętności o charakterze czysto zawodowym. Bierze pod uwagę również nasze kompetencje miękkie, dlatego je również udoskonalajmy. Pracujmy w szczególności nad punktualnością, organizacją pracy, sumiennością, odpornością na stres, umiejętnością współdziałania, samodzielnością czy kreatywnością. Dzięki takich cechom zyskujemy wartość w oczach pracodawcy.

5. Podziękowanie za rozmowę
Za rozmowę dziękujemy nie tylko osobiście. Warto wysłać rekruterowi mail, w którym jeszcze raz podziękujemy za możliwość uczestnictwa w spotkaniu. Zanim otrzymamy odpowiedź, nie rezygnujmy z aktywności. Poświęćmy wolny czas na zdobywanie nowych umiejętności, a także szlifowanie tych, które już zdobyliśmy. Interesujmy się nowinkami, jakie pojawiają się naszej branży. Dzięki temu nie tylko nie stracimy kontaktu z zawodem, ale wręcz się rozwiniemy. Dążenie do rozwoju i osiągania kolejnych celów to również niezmiernie ważna kompetencja.

Zobacz także
Thumb 315 214255
Wielkopolski Finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju...
Thumb czo%c5%82o
Bartek i Weronika w jesiennej edycji „Mam Talent”
Thumb dsc 5950
Koncert dla małych melomanów na Dzień Matki [zdj...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
więcej»
Bico australia 20131216 146n120