Article zrzut ekranu 2018 09 28 o 09.43.35

Pan Henryk, mimo że dolegała mu cukrzyca, jakoś sobie dawał radę. Ale z czasem poczuł, że jego wzrok wyraźnie się pogorszył. Lekarz stwierdził retinopatię.

Retinopatia cukrzycowa jest następstwem cukrzycy, która powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych znajdujących się w siatkówce oka. Retinopatia występuje u większości osób chorych na cukrzycę.

Chorzy mają wysoki poziom glukozy we krwi i wysokie ciśnienie może spowodować zwiększenie przepływu krwi. W wyniku tego może dojść do pogrubienia błony gałki ocznej. Powoduje to wystąpienie zaburzeń widzenia. W przebiegu cukrzycy dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Może również dochodzić do tworzenia się na powierzchni siatkówki nowych naczyń, które często krwawią.

Jedną z metod leczenia retinopatii cukrzycowej jest laseroterapia. Ta metoda leczenia jest bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem. Daje szansę na zatrzymanie zmian chorobowych, czyli de facto na uratowanie wzroku. Nie wolno jednak zapominać i na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia i poziom cukru we krwi.

Niestety, chorzy bez unormowanej glikemii nie mają co liczyć na pozytywne efekty leczenia laserem. Oprócz dobrze prowadzonej samokontroli, duże znaczenie mają regularne wizyty u okulisty, podczas których standardem powinno być badanie dna oka. Doświadczony okulista po zbadaniu dna oka może bezbłędnie zakwalifikować pacjenta na terapię. Dla uzyskania dodatkowych informacji można dzwonić na bezpłatna infolinię +48 577 710 893

Celem laseroterapii w retinopatii cukrzycowej jest:

1. Zniszczenie obszarów siatkówki niedokrwionej

2. Zniszczenie neowaskularyzacji siatkówkowej

3. Zmniejszenie obrzęku siatkówki

4. Zapobieganie odwarstwieniu trakcyjnemu siatkówki

5. Poprawa utlenowania siatkówki

6. Zmniejszenie wydzielania hormonu VEGF

Warto wiedzieć, że retinopatia cukrzycowa jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku pomiędzy 20 a 65 rokiem życia.

Głównymi czynnikami ryzyka wystąpienia retinopatii cukrzycowej są:

-czas trwania cukrzycy (prawdopodobieństwo jej występowania po 10 latach trwania choroby wynosi 50% a po 30 latach aż 90%. Bardzo ważne jest rozpoznanie jej zaraz na samym początku gdyż 5 % pacjentów ma retinopatię już na etapie rozpoznania.

Informacje użyte w powyższym tekście pozyskaliśmy z kaliskiej Kliniki Kalmedica, która oferuje szeroki zakres usług, obejmujący m.in. profilaktykę prozdrowotną, rożne specjalizacje medyczne, rehabilitację, a także dziedziny zabiegowe. Kalmedica – Jako jedyny ośrodek w naszym regionie usuwa trzeci migdałek w znieczuleniu ogólnym.

Kalmedica zapewnia indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz szybkie terminy realizacji procedur medycznych.

Klinika Kalmedica mieści się przy ul. Częstochowskiej 71-75.

Numer telefonu do rejestracji do Poradni/Pracowni Specjalistycznych:
tel.: (62) 502 46 61
email: rejestracja@kalmedica.com.pl
www.kalmedica.pl
www.okulus.com.pl

Zobacz także
Thumb kol%c4%99dy
Wspólne kolędowanie w ratuszu
Thumb tkulisiewicz rys www
Zaprojektuj logo Roku Tadeusza Kulisiewicza
Thumb image001
Kaliscy piłkarze laureatami turnieju w Krakowie.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120