Stowarzyszenie Rolki Kalisz już kolejny sezon zaprasza mieszkańców do udziału w nocnym przejeździe ulicami Kalisza pod hasłem “NightSkating Kalisz #2/2018”, który odbędzie się 30 czerwca.

Article article img 4379

Impreza rozpocznie się na parkingu DECATHLON Kalisz, przy ul. Poznańskiej 80-86 w Kaliszu, o godzinie 20:00. Udział w imprezie NightSkating Kalisz #2/2018 jest bezpłatny.

Dystans: 13,5 km
Trasa przejazdu: Parking Decathlon  Stańczukowskiego  Podmiejska Prymasa Stefana Wyszyńskiego  Armii Krajowej Al. Wojska Polskiego  Podmiejska  Górnośląska  Śródmiejska  Złoty Róg Al. WolnościSukienniczaKolegialnaPl. Świętego JózefaPl. Jana Pawła IIPL. Kilińskiego3 Maja  Chopina  Kościuszki KopernikaHarcerskaNowy Świat  Lipowa  Handlowa RzemieślniczaNowy ŚwiatLegionówStaszicaAl. Wojska Polskiego  Poznańska Parking Decathlon

Mapka:
https://drive.google.com/open?id=1joqas_EZUz9GhOhf32OkS_GT0lQIte13&usp=sharing

NightSkating Kalisz #2/2018, to wieczorny przejazd ulicami Kalisza, umożliwiający spojrzenie na miasto z innej perspektywy. Jest znakomitą szansą na to, by na chwilę oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji.

Tempo przejazdu zostanie dostosowane do możliwości uczestników, jednak wymagana jest umiejętność swobodnej jazdy na rolkach i bezpiecznego wykonywania manewrów takich jak skręcanie i hamowanie.

Wieczorny przejazd ulicami miasta umili muzyka odtwarzana ze sprzętu nagłośnieniowego.

Zgromadzenie jak największej liczby uczestników, pozwoli na osiągnięcie szczególnie istotnych dla wszystkich rolkarzy celów:
• umożliwienie wszystkim uczestnikom bezpiecznego przejazdu na rolkach po wyznaczonej trasie;
• promowanie sportów wrotkarskich;
• propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych;
• promowanie miasta Kalisz poprzez działalność sportową;
• promowanie rolek jako jednego ze środków transportu w mieście;
• edukację w zakresie bezpiecznej jazdy na rolkach;
• zwrócenie uwagi na obecność społeczności rolkarzy w mieście oraz ich potrzeb (np. zabieganie o zwiększanie ogólnodostępnej, odpowiedniej nawierzchni i obiektów służących do komfortowej i bezpiecznej jazdy, doprowadenie do uchwalenia przepisów regulujących status rolkarza na drogach);
• znakomitą zabawę uczestników, integrację mieszkańców Kalisza podczas wspólnego poznawania miasta w innej perspektywy.

NightSkating Kalisz #2/2018
- Regulamin –

1. Regulamin określa zasady i warunki przejazdu uczestników oraz sposoby ich zachowania się w trakcie trwania imprezy.
2. Uczestników obowiązują przepisy ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. “Prawo o zgromadzeniach”.
3. W przejeździe ulicami miasta biorą udział wyłącznie osoby poruszające się na: łyżworolkach, wrotkach lub nartorolkach (dopuszczenie do udziału innych pojazdów możliwe jest tylko za zgodą organizatora). Biorąc udział w imprezie jej uczestnik oświadcza, że użytkowany przez niego sprzęt jest sprawny technicznie i spełnia normy bezpieczeństwa.
4. Osoby, które zdecydują się zakończyć udział w imprezie przed oficjalnym, planowanym zakończeniem, powinny opuścić trasę sprawnie, nie utrudniając przejazdu pozostałym uczestnikom.
5. Warunkiem uczestniczenia we wspólnej jeździe jest umiejętność poruszania się na łyżworolkach, wrotkach lub nartorolkach oraz umiejętność wykonywania manewrów hamowania oraz skręcania w sposób gwarantujący bezpieczny przejazd zwartą grupą. Uczestnicy niespełniający powyższych warunków mogą zostać poproszeni przez przedstawicieli organizatora o opuszczenie imprezy.
6. Organizator zaleca noszenie podczas jazdy kompletu ochraniaczy (na nadgarstki, łokcie i kolana) oraz kasku, jak również elementów odblaskowych i świetlnych. Noszenie kasku jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników poniżej 18 roku życia, a w przypadku niespełnienia tego warunku, organizator zastrzega sobie możliwość niedopuszczenia takiego uczestnika do przejazdu.
7. Udział w imprezie dzieci do lat 13 możliwy jest tylko i wyłącznie pod nadzorem pełnoletniego opiekuna, biorącego tym samym pełną odpowiedzialność prawną i inną za siebie i osoby pozostające pod jego opieką. Opiekun musi mieć możliwość swobodnego, indywidualnego poruszania się.
8. Organizator zapewnia na trasie przejazdu obecność wyraźnie oznakowanej służby porządkowej (NS Team) oraz zabezpieczenie medyczne.
9. "Lewa wolna!” – podczas przejazdu należy trzymać się możliwie najbliżej prawej strony jezdni, by umożliwić przejazd służbom porządkowym i ratunkowym.
10. Każdy uczestnik bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do zachowywania się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu własnemu i pozostałych uczestników. Organizator nie zapewnie ubezbieczenia NNW oraz nie ponosi odpowiedzialności cywilnej za wypadki oraz szkody spowodowane przez uczestników imprezy.
11. Uczestnikom przejazdu zabrania się wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, pirotechnicznych i tym podobnych.
12. Zabrania się udziału w przejeździe osobom będącym pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub o podobnym działaniu.
13. Podczas przejazdu zabrania się uczestnikom posiadania, spożywania, sprzedaży i innego udostępniania: napojów alkoholowych, środków odurzających lub o podobnym działaniu.
14. Zabrania się sprzedawania, reklamowania, akwizycji i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody organizatora.
15. Uczestnicy przejazdu zobowiązani są do ścisłego i niezwłocznego wykonywania poleceń organizatora i jego przedstawicieli, policji, służb porządkowych i ratowniczych.
16. Osoby stwarzające zagrożenie dla innych uczestników, nieprzestrzegające niniejszego regulaminu lub niestosujące się do poleceń zespołu zabezpieczającego przejazd i służb porządkowych mogą zostać wykluczone z udziału w imprezie lub przekazane policji.
17. Organizator nie musi podawać przyczyny odmowy wstępu lub usunięcia z przejazdu danej osoby.
18. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy za względu na czynniki zewnętrzne, m.in. niesprzyjające warunki atmosferyczne.
19. W przypadku zaistnienia spraw spornych, nieuregulowanych niniejszym regulaminem, decyzję rozstrzygającą podejmuje organizator.
20. Udział w imprezie jest bezpłatny.
21. Zdjęcia z wizerunkami uczestników mogą być publikowane na stronie internetowej organizatora i/lub na portalu Facebook. Udział w imprezie jest jednoznaczny z zezwoleniem na ich publikację. Na wyraźną prośbę uczestnika zdjęcie może zostać usunięte lub retuszowane, w zależności od decyzji organizatora.
22. Poprzez udział w imprezie NightSkating Kalisz #2/2018 uczestnik potwierdza zapoznanie się z powyższym regulaminem oraz akceptację każdego z jego punktów.

Zobacz także
Thumb large 2 768x514
Al. Wojska Polskiego po gruntownym remoncie. "Ko...
Thumb large article article img 3966
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do...
Thumb seria10 pog kal foto7
Ważne zwycięstwo szczypiornistów. Kniazieu znów ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120