W piątek odbył się wernisaż wystawy Piotra Chojnackiego, Macieja Guźniczaka, Stanisława Kulawiaka i Grzegorza Ratajczyka. Galeria fotografii została zatytułowana „Czterech obiektywnych”.

Article dsc 6207 External article
fot. Fela

Galeria Wieża Ciśnień prezentuje kilkanaście wystaw rocznie. Są to najrozmaitsze formy sztuki i postawy artystyczne, konkursy Ars Universitatis i W Obiektywie, cykliczne wystawy zbiorowe prezentujące dorobek artystyczny twórców środowiska kaliskiego oraz nauczycieli plastyków naszego regionu, a także plenery, edukacja artystyczna , współpraca z miastami partnerskimi i wiele innych form propagowania sztuki w jej najrozmaitszych przejawach, obecnych w naszym życiu na co dzień i od święta.

Autorzy prac piątkowej wystawy Piotr Chojnacki, Maciej Guźniczak, Stanisław Kulawiak i Grzegorz Ratajczyk.

Piotr Chojnacki jest profesorem w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach w kraju i zagranicą. Zany jako autor kilkuset fotografii do projektów okładek kilku serii wydawniczych.

Maciej Guźniczak uzyskał dyplom artystyczny w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Jest kierownikiem Pracowni Grafiki Warsztatowej Zakładu Edukacji Plastycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Autor 21 wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Norwegii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Białorusi, Japonii, Turcji, USA.

Stanisław Kulawiak fotografią zajmuje się od roku 1974, kiedy prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, po czym dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Współpracował również z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Autor wielu wystaw i publikacji.

Grzegorz Ratajczyk ukończył Malarstwo w Poznaniu. Został wyróżniony dyplomem z malarstwa w pracowni profesora Noberta Skupniewicza. W 2005 uzyskał stopień doktora habilitowanego, a dwa lata później stopień profesora ASP w Poznaniu. Od 2011 kierownik XIII Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa.

Fot. FELA

Zobacz także
Thumb 315 207958
„Krew dla życia”
Thumb czo%c5%82o
„I ty zostaniesz wojownikiem”
Thumb czo%c5%82o
Kontrolnie z Sokołem. Wygrana i porażka.

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120