W najbliższą sobotę w Lasku Winiarskim już po raz czwarty odbędzie się Bieg Edukatora, który od początku zbiera bardzo pozytywne rekomendacje. Organizatorem tej imprezy biegowej jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukator prowadzące Niepubliczną Szkołę Podstawową w Kaliszu przy ul. Mickiewicza 11. Organizatorzy zarejestrowali w tym roku ponad 160 biegaczy, do biegu głównego na dystansie 10 km, biegu dodatkowego na dystansie 5 km oraz biegu dla dzieci i młodzieży na 2 km.
Tutaj możesz się zapisać na Bieg. Zapisy do czwartku 24 maja g. 23:59

Article zrzut ekranu 2018 05 22 o 12.12.45
3.Bieg Edukatora - 21.05.2017r. fot. arch. Calisia.pl

Spotykamy się 26 maja w Centrum Edukacji Leśnej w Kaliszu przy ul. Gajowej 11 (Osiedle Winiary). Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 biegiem dla młodzieży na dystansie 2 km, a o godzinie 11.00 wystartują zawodnicy do biegu na 5 i 10 km.

- Pierwsza edycja imprezy odbyła się w roku 2015 z okazji 10-lecia Niepublicznego Gimnazjum Edukator i była związana z promocją tej szkoły na lokalnym rynku edukacyjnym. W tym roku chcemy promować, przy okazji imprezy biegowej, nową formułę szkoły już jako placówki kształcącej uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edukator – w bieżącym roku otwieramy klasy od pierwszej do ósmej oraz kontynuujemy klasy gimnazjalne – mówi Zbigniew Czelusta, pomysłodawca i główny organizator Biegu Edukatora oraz Małgorzata Górska, dyrektor szkoły.

- Wszystkich rodziców zainteresowanych kształceniem swoich dzieci na najwyższym poziomie i przyjaznej, rodzinnej atmosferze, zapraszamy 9 czerwca 2018r. w godz. 10 – 13 na Drzwi Otwarte. W programie: pokazy chemiczne, zajęcia plastyczne, komputerowe, występy muzyczne, spotkania językowe, zagadki historyczne, konkurs matematyczny, spotkania rodziców z dyrektorem szkoły, członkami zarządu oraz nauczycielami i uczniami – mówi Zbigniew Czelusta, pomysłodawca i główny organizator Biegu Edukatora oraz Małgorzata Górska, dyrektor szkoły – Podczas IV Biegu Edukatora zorganizowane zostanie stoisko EDUKATORA. Zapraszamy do spotkania się z nami, podczas którego udzielimy wszelkich informacji dotyczących naboru na rok szkolny 2018/19, a w szczególności dalszych losów szkoły i jej nowej siedziby.

Podstawowym przesłaniem imprezy jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia. Bieganie to najlepszy sposób na wdrożenie w życie takiego przesłania, ale równie ważna jest profilaktyka zdrowotna.

I między innymi dlatego Edukator podobnie jak w roku ubiegłym poszerzył w tym roku formułę imprezy i zaproponuje wszystkim uczestnikom i osobom odwiedzającym imprezę możliwość odbycia bezpłatnie podstawowych badań lekarskich, badań okulistycznych oraz odbycia profesjonalnej konsultacji dietetycznej.

Partnerem głównym tej części imprezy jest Urząd Miasta Kalisz, który jest inicjatorem akcji profilaktycznej „Zdrowy Kalisz”. Wspierać nas będzie także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piomed Ewy Węgier Szewczyk w zakresie badań podstawowych, która także pełnić funkcję lekarza głównego zawodów sportowych. Część badań okulistycznych z kolei będzie dostępna dzięki udziałowi w strefie zdrowia Poradni Okulistycznej OKULUS oraz Szpitalowi Kalmedica przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu. Zapoznanie się z zagadnieniami dietetycznymi i nowoczesnym ekologicznym cateringiem będzie możliwe dzięki udziałowi firmy Life Box Eco Food z Kalisza.

Uczestnicy Biegu Edukatora będą pić na trasie wodę dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu.

O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia przekonują kaliskie wodociągi w swoich kampaniach informacyjnych skierowanych do mieszkańców Kalisza od kilku już lat. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele i dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowanie wspólnej akcji. To osobom aktywnym fizycznie oraz uprawiającym sport zaleca się picie wody z dużą zawartością mikroelementów przed, w trakcie i po znaczącym wysiłku fizycznym zapobiegając tym samym odwodnieniu organizmu i uzupełniając wypocone sole mineralne.


Uczestnicy imprezy w strefie zdrowego trybu życia będą mogli sprawdzić ciśnienie czy poziom cukru we krwi, dokonać pomiaru auto refrakcji oka i ciśnienia śródgałkowego oraz porozmawiać ze specjalistami z zakresu dietetyki, którzy w praktyce wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu ekologicznej i zdrowej żywności.

Biorąc pod uwagę modę na sport i ruch oraz zmianę naszych przyzwyczajeń żywieniowych w związku chociażby z przedefiniowaniem w ostatnich latach piramidy zdrowia – takie działanie wpisuje się zdaniem organizatorów bardzo korzystnie w formułę całej imprezy.

Wśród partnerów imprezy biegowej i sponsorów nagród są także DECATHLON Kalisz, Lasy Państwowe, Grupa Colian S.A. producent słodyczy i napojów Hellena, PUK Kalisz, PBA Developer oraz Aquapark w Kaliszu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy chcą spędzić aktywnie sobotnie dopołudnie do Lasu Winiarskiego przy ul. Gajowej 11.

Lista startujących oraz zapisy.

Odbiór pakietów startowych dla tych, którzy zapisali się do części sportowej imprezy – będzie możliwy od godziny 9.00 a strefa zdrowego trybu życia będzie dostępna dla wszystkich od godziny 10.00.

Zapraszamy także Kibiców!

Zobacz także
Thumb zrzut ekranu 2018 10 16 o 09.44.29
Mirosław Lewandowski nie boi się wyzwań
Thumb img 0253
Budynek przy Nowym Świecie trafi w ręce młodych ...
Thumb dsc01438
Kukiz’15 podsumowuje kampanię wyborczą: „Najpięk...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120