Właśnie w Kaliszu ruszyło Centrum Medyczne Boczna 1 – Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych , w którym można zasięgnąć porady specjalistów onkologów i nie  tylko – uwaga: z Pleszewa.  Wielu kaliszan korzysta z pomocy lekarzy specjalistów onkologii w odległym o 30 km Pleszewie, a od teraz na konsultacje i leczenie będzie można umówić się w Kaliszu.   Wśród lekarzy będą m.in. onkolodzy, chirurdzy onkolodzy, radiolodzy i radioterapeuci wyspecjalizowani w leczeniu pacjentów z chorobą nowotworową.

Article zrzut ekranu 2018 06 25 o 23.29.18

O planach i działaniu Centrum rozmawiamy z dr Radosławem Lisieckim – współwłaścicielem tego nowoczesnego Centrum. 

Pracuje Pan w Szpitalu w Pleszewie, co Pana skłoniło, aby otworzyć taką placówkę w Kaliszu?

Pomimo, że pracuję w Pleszewie, od 15 lat mieszkam w Kaliszu, jestem z tym miastem związany. Wiem, że tutaj podobnie jak w innych miastach w Polsce chorzy na choroby nowotworowe mają ograniczone możliwości związane z dostępem do diagnostyki i kompleksowego leczenia. Każdy z nas w jakimś momencie życia zetknął się z chorobą nowotworową albo sam, albo zachorował ktoś bliski. Czasem ze strachu przed diagnozą, czasem z niewiedzy, czasem z bezsilności pacjent odkłada w czasie pierwszą wizytę u specjalisty. Jednak w przypadku tej choroby czas odgrywa niebagatelną rolę.
Okres oczekiwania na badania i fachową poradę u lekarzy specjalistów znacznie przekracza jakiekolwiek standardy.

W Centrum Medycznym Boczna 1 wychodzimy temu naprzeciw. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie pacjent zostanie przebadany i zdiagnozowany, a kiedy zajdzie konieczność oswojony z chorobą, poinformowany jak będzie wyglądało jego dalsze leczenie, jakie są rokowania.

Jakie ma Pan doświadczenia z osobami chorymi na nowotwory? Jak przebiega obecnie leczenie tych ciężkich chorób?

W Pleszewskim Centrum Medycznym pracuję od 15 lat. Zauważyłem, że dużą grupę chorych stanowią pacjenci z chorobami nowotworowymi z Kalisza. Profil oddziału, w którym pracuję jako specjalista z chirurgii onkologicznej zajmuje się głównie leczeniem chorych z rakiem piersi i przewodu pokarmowego.

Współpracujemy ściśle z Oddziałem Onkologii funkcjonującym również w szpitalu i Ośrodkiem Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Każdy pacjent onkologiczny ma u nas ustalany indywidualny sposób leczenia, kojarzone są metody chirurgiczne, chemioterapia i radioterapia, oczywiście w konfiguracjach zależnych od stopnia zaawansowania raka.

Wykonujemy pełny zakres zabiegów operacyjnych w obrębie piersi w tym leczenie raka z oszczędzeniem piersi, biopsję węzła wartowniczego oraz zabiegi rekonstrukcyjne piersi jednoczasowe z usunięciem piersi lub odroczone po przebytych mastektomiach. Wykonujemy resekcje raka żołądka, raka jelita grubego i odbytnicy, resekcje i termoablacje zmian przerzutowych w wątrobie, aktualnie jesteśmy na etapie wprowadzania technik laparoskopowych do leczenia chorych z rakiem jelita grubego. Wszystko to pokazuje jak powinno wyglądać i co śmiało mogę powiedzieć, wygląda aktualne leczenie chorych na raka w szpitalu w Pleszewie.

Jakich specjalistów znajdziemy w nowym ośrodku przy ul.Bocznej 1 w Kaliszu?

Pracują u nas lekarze specjaliści w chirurgii onkologicznej, onkologii, radioterapii, radiologii. Wszyscy lekarze są doświadczeni w diagnozowaniu i leczeniu chorych nowotworowych, a co bardzo ważne współpracują w leczeniu chorych w ramach zespołu leczącego chorych na raka, który świetnie funkcjonuje w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie. Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Kalisza i okolic, którzy w naszej placówce mogą otrzymać fachową – i co ważne – ciągłą opiekę lekarską począwszy od momentu rozpoznania, poprzez wszystkie etapy leczenia szpitalnego, a także późniejsze badania kontrolne po zakończonej terapii.

Kto może się do Was zgłaszać?

W Centrum Medycznym Boczna 1 pomoc uzyskają pacjenci, którzy mają niepokojące objawy skórne, znaleźli sobie guzka piersi, mają dolegliwości przewodu pokarmowego lub będą chcieli skonsultować nieprawidłowe wynik badań radiologicznych endoskopowych, laboratoryjnych.

Chorym z chorobą nowotworową (nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, płuc, gruczołu krokowego, jajnika, jądra, skóry i inne ) – zapewnimy najwyższą jakość i kompleksowość opieki na wszystkich etapach leczenia, poprowadzimy to leczenie w taki sposób, by osiągnąć jak najlepszy wynik terapeutyczny.

A jak według Pana wygląda obecnie sytuacja z leczeniem chorób nowotworowych w Polsce?

Choroby nowotworowe są aktualnie drugą najczęstszą przyczyną zgonów po chorobach układu krążenia wśród Polaków, a w naszym społeczeństwie lawinowo wzrasta liczba chorujących szczególnie na raka piersi i raka jelita grubego.

Wyniki leczenia mimo, że powoli się poprawiają, dalekie są od wyników osiąganych w krajach Europy Zachodniej. Wpływ na to ma przede wszystkim niska świadomość społeczna co widać w niskich wskaźnikach zgłaszalności na bezpłatne, powszechnie dostępne badania mammograficzne dla kobiet w profilaktyce raka piersi i badania profilaktycznej kolonoskopii w profilaktyce raka jelita grubego. Gdy choroba daje objawy jest w większości przypadków w stadium zaawansowanym i na tym etapie niezmiernie ważna jest szybka diagnoza i kompleksowość leczenia.

Aktualnie na świecie leczenie nowotworów ma charakter skojarzony czyli wpływ na wynik leczenia pacjenta ma współpraca specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, onkologii, radioterapii, radiologii, rehabilitacji, psychologa, zatem żeby osiągnąć sukces należy indywidualnie traktować każdy przypadek raka i współpracować w ramach zespołów interdyscyplinarnych.

Chciałbym podkreślić, że nasze Centrum Medyczne Boczna 1 współpracuje ściśle z Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie, pacjenci naszego Centrum mają dostęp do nowoczesnych form terapii prowadzonych w Oddziale Onkologicznym i mają dostęp do pełnego zakresu leczenia chirurgicznego oferowanego w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, w którym na co dzień pracuję.

Czy Centrum kierunkuje się głównie na terapię onkologiczną?

Poza profilem onkologicznym naszego Centrum pacjenci mają możliwość wykonania badań endoskopowych – gastroskopii i kolonoskopii w wyposażonej zgodnie z aktualnymi standardami Pracowni Endoskopowej. Na życzenie chorego te badania mogą zostać wykonane w pełnym znieczuleniu.

Od czerwca działa pracownia USG, w której pacjenci mogą wykonać badania USG piersi, układu chłonnego, tarczycy jamy brzusznej, badania dopplerowskie żył i tętnic.

W Centrum prowadzimy także profilaktykę czerniaka i raków skóry, jest możliwość dermatoskopowej oceny znamion skórnych, chirurgicznego wycięcia z oceną histopatologiczną a także zabiegów z wykorzystaniem laseroterapii.

W funkcjonującej już poradni chirurgicznej, chorzy mogą uzyskać porady i kwalifikację do operacji w typowych schorzeniach chirurgicznych – jak przepuklina, kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki kończyn dolnych. Na miejscu istnieje możliwość usunięcia kaszaków, tłuszczaków, modzeli, wrastających paznokci itp.

W ramach Centrum funkcjonuje, także ortopedyczna spółka ORTOPROSPORT. Pracujący lekarze są na rynku kaliskim cenionymi specjalistami ortopedii, którzy pomogą osobom z urazami i schorzeniami narządu ruchu np. sportowcom. Ciągłość leczenia tym chorym zapewni już funkcjonujący gabinet fizjoterapii.

W lipcu otwieramy poradnie kardiologiczną, w której będzie przyjmować trzech lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii, będzie można wykonać echo serca i przeprowadzić kompleksową ocenę układu krążenia.

W planach jest współpraca z jednym z ośrodków diagnostyki laboratoryjnej. W naszym Centrum Medycznym – priorytetem jest wysoka jakość diagnostyki, kompleksowość leczenia a czas oczekiwania na wizytę specjalisty, badania diagnostyczne USG, badania endoskopowe i zabiegi fizjoterapii jest krótki.

cmboczna.pl

Zobacz także
Thumb 64764057 2136184913339587 6065535484665266176 n
Seicento zderzyło się z ciężarówką. Ul. Piłsudsk...
Thumb calisia one cale m
Wielkie otwarcie Calisia One! Mamy dla Was Zapro...
Thumb 64383377 1081350542a
I Targi Motoryzacyjne Auto Centrum Lis

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb 39400681 2076890515677692 4664888534237184000 n
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»