Takie i inne ciekawostki, możliowści rozwoju i zagrożenia poznali uczestnicy III Forum Biznesu, które odbyło się w czwartek w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Kilka niezwykle ciekawych prelekcji uświadomiło zgromadzonym w Inkubatorze przedsiebiocom, że świat technologii rozwija się w gigantycznym tempie i zmierza w kierunku “minimalizacji kapitału topionego w towarze”.

Article img 0286
Jakub Mrugalski, niebezpiecznik.pl - case study "Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom ?" fot. Calisia.pl

W dzisiejszych czasach ciężko jest nadążyć za nowinkami technologicznym. Najróżniejsze urządzenia ułatwiają nam wiele codziennych zadań. Nie inaczej jest w przemyśle, gdzie dzięki rozwojowi coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki.

W siedzibie Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyło się już trzecie Forum Biznesu. Wydarzenie zostało zainaugurowane przezPrezes KIP Zuzanna Szczudlik i Prezydenta Miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego. Po krótkim powitaniu, Prezes opowiedziała o misji Inkubatora oraz o nowej, nowoczesnej identyfikacji wizualnej instytucji, która w bardzo poztywnych barwac komunikuje jasno 4 głowne sfery działalności Inkubatora.

Pierwsza prelekcja dr. Inż. Michał Grabia wprowadziła słuchaczy w temat zmian dziejowych w procesie produkcji. Przybliżając rys historyczny i założenia czwartej już rewolucji przemysłowej, za której początek uważna się rok 2011 i powstanie systemów cyber – fizycznych. Procesy wcześniej znane z kina coraz częściej trafiają bezpośrednio do przemysłu. Nowoczesne maszyny potrafią komunikować się miedzy sobą i współpracować z człowiekiem. Dzięki pewnej autonomiczności, rozszerzonej analizie danych i optymalizacji procesów – jesteśmy w stanie obniżyć koszty prowadzenia firmy.

Kolejna prelegentka – Elizabeth Duda zaprezentowała zebranym, jak województwo Wielkopolskie efektywnie wspiera lokalnych przedsiębiorców, w tym kluczowych dla regionu branżach.

Dzięki badaniom i współpracy z wieloma podmiotami instytucja wspiera działania firm na wielu płaszczyznach, w tym na arenie międzynarodowej. P. Duda Przedstawiła również różne formy współpracy wewnątrz poszczególnych klastrów i zachęciła do częstszych spotkań i wymiany doświadczeń. Ciekawy był przykład spotkań po godzinach specjalistów z różnych branż, gdzie w ciągu 48 godzin były realizowane projekty, od pomysłu do wykonania. Prace obejmowały dosłownie wszystko, od tworzenia aplikacji po marketing produktu.

Ważne, do 6 listopada, dzięki krótkiemu formularzowi można zgłosić swoją firmę do konkursu “I WIELKOPOLSKA – Innowacyjni dla Wielkopolski” gdzie kilka przedsiębiorstw możne wygrać po 30 tys. złotych.

Internetowe Rewolucje to natomiast projekt prowadzony przez Google. Mający na celu wsparcie dla przedsiębiorstw, które stawiają pierwsze kroki w internecie. Dwójka prelegentów – Karolina Maj i Bartłomiej Andrzejewski – przedstawili różne formy promocji w sieci i podstawowe narzędzia wspierające analitykę stron.

Kolejna prezentacja dotyczyła rozwiązań zarządzania procesami i zasobami w oparciu o rozwiązania marki Microsoft. Obaj prelegenci, Dominik Pruski i Krzysztof Polewiak – przedstawili szanse, jakie daje zarządzenie w chmurze i analiza danych napływających do centrali. Co w konsekwencji możne doprowadzić do automatyzacji procesów i ograniczenia strat. Poruszony został również temat zabezpieczeń z punktu widzenia prowadzenia serwisu internetowego i RODO.

Spore poruszenie wśród uczestników wywołała kolejna prelekcja Jakuba Mrugalskiego z niebezpiecznik.pl, która uświadomiła słuchaczom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas wszystkich w internecie.

Wśród wskazówek, jakie zostały wymienione podczas prezentacji, postanowiliśmy wymienić te najważniejsze:
- należy często zmieniać hasła we wszystkich odwiedzanych miejscach, – powinny być różne hasła w rożnych miejscach,
- należy ignorować podejrzane emaile, nie można klikać w umieszczone tam linki,
- ograniczyć się do odwiedzania zaufanych miejsc w sieci,
- zachować ostrożność przy logowaniu się do nieznanych sieci wi-fi

Na zakończenie odbył się panel dyskusyjny na temat “technologia dla biznesu, szansa czy zagrożenie?”.

Wniosek nasuwa się jeden, rozwój jest nieunikniony i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z niego w odpowiedzialny sposób. Musimy wciąż kłaść duży nacisk na edukację i rozwój szeroko rozumianej świadomości, by uniknąć nowych zagrożeń.

Między prelekcjami, przy kawie uczestnicy mieli szanse porozmawiać o swoich pomysłach i planach. W kuluarach, wymieniając się wizytówkami nawiązuje się najlepsze kontakty, które mogą zaprocentować w przyszłości. Forum zorganizowane przez Inkubator przy wsparciu miasta Kalisz pokazało, że w regionie jest bardzo duże zainteresowanie podobnymi wydarzeniami.

Zobacz także
Thumb dsc00722
Świąteczny cud w Kaliszu! Przyleciało ponad 900 ...
Thumb dsc01341
Świątecznie i charytatywnie w Galerii Amber! [zd...
Thumb dsc 0312
Piszczorowicz już za oceanem. Jesień w Polsce z ...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120