Takie i inne ciekawostki, możliowści rozwoju i zagrożenia poznali uczestnicy III Forum Biznesu, które odbyło się w czwartek w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Kilka niezwykle ciekawych prelekcji uświadomiło zgromadzonym w Inkubatorze przedsiebiocom, że świat technologii rozwija się w gigantycznym tempie i zmierza w kierunku “minimalizacji kapitału topionego w towarze”.

Article img 0286
Jakub Mrugalski, niebezpiecznik.pl - case study "Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom ?" fot. Calisia.pl

W dzisiejszych czasach ciężko jest nadążyć za nowinkami technologicznym. Najróżniejsze urządzenia ułatwiają nam wiele codziennych zadań. Nie inaczej jest w przemyśle, gdzie dzięki rozwojowi coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki.

W siedzibie Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyło się już trzecie Forum Biznesu. Wydarzenie zostało zainaugurowane przezPrezes KIP Zuzanna Szczudlik i Prezydenta Miasta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego. Po krótkim powitaniu, Prezes opowiedziała o misji Inkubatora oraz o nowej, nowoczesnej identyfikacji wizualnej instytucji, która w bardzo poztywnych barwac komunikuje jasno 4 głowne sfery działalności Inkubatora.

Pierwsza prelekcja dr. Inż. Michał Grabia wprowadziła słuchaczy w temat zmian dziejowych w procesie produkcji. Przybliżając rys historyczny i założenia czwartej już rewolucji przemysłowej, za której początek uważna się rok 2011 i powstanie systemów cyber – fizycznych. Procesy wcześniej znane z kina coraz częściej trafiają bezpośrednio do przemysłu. Nowoczesne maszyny potrafią komunikować się miedzy sobą i współpracować z człowiekiem. Dzięki pewnej autonomiczności, rozszerzonej analizie danych i optymalizacji procesów – jesteśmy w stanie obniżyć koszty prowadzenia firmy.

Kolejna prelegentka – Elizabeth Duda zaprezentowała zebranym, jak województwo Wielkopolskie efektywnie wspiera lokalnych przedsiębiorców, w tym kluczowych dla regionu branżach.

Dzięki badaniom i współpracy z wieloma podmiotami instytucja wspiera działania firm na wielu płaszczyznach, w tym na arenie międzynarodowej. P. Duda Przedstawiła również różne formy współpracy wewnątrz poszczególnych klastrów i zachęciła do częstszych spotkań i wymiany doświadczeń. Ciekawy był przykład spotkań po godzinach specjalistów z różnych branż, gdzie w ciągu 48 godzin były realizowane projekty, od pomysłu do wykonania. Prace obejmowały dosłownie wszystko, od tworzenia aplikacji po marketing produktu.

Ważne, do 6 listopada, dzięki krótkiemu formularzowi można zgłosić swoją firmę do konkursu “I WIELKOPOLSKA – Innowacyjni dla Wielkopolski” gdzie kilka przedsiębiorstw możne wygrać po 30 tys. złotych.

Internetowe Rewolucje to natomiast projekt prowadzony przez Google. Mający na celu wsparcie dla przedsiębiorstw, które stawiają pierwsze kroki w internecie. Dwójka prelegentów – Karolina Maj i Bartłomiej Andrzejewski – przedstawili różne formy promocji w sieci i podstawowe narzędzia wspierające analitykę stron.

Kolejna prezentacja dotyczyła rozwiązań zarządzania procesami i zasobami w oparciu o rozwiązania marki Microsoft. Obaj prelegenci, Dominik Pruski i Krzysztof Polewiak – przedstawili szanse, jakie daje zarządzenie w chmurze i analiza danych napływających do centrali. Co w konsekwencji możne doprowadzić do automatyzacji procesów i ograniczenia strat. Poruszony został również temat zabezpieczeń z punktu widzenia prowadzenia serwisu internetowego i RODO.

Spore poruszenie wśród uczestników wywołała kolejna prelekcja Jakuba Mrugalskiego z niebezpiecznik.pl, która uświadomiła słuchaczom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas wszystkich w internecie.

Wśród wskazówek, jakie zostały wymienione podczas prezentacji, postanowiliśmy wymienić te najważniejsze:
- należy często zmieniać hasła we wszystkich odwiedzanych miejscach, – powinny być różne hasła w rożnych miejscach,
- należy ignorować podejrzane emaile, nie można klikać w umieszczone tam linki,
- ograniczyć się do odwiedzania zaufanych miejsc w sieci,
- zachować ostrożność przy logowaniu się do nieznanych sieci wi-fi

Na zakończenie odbył się panel dyskusyjny na temat “technologia dla biznesu, szansa czy zagrożenie?”.

Wniosek nasuwa się jeden, rozwój jest nieunikniony i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z niego w odpowiedzialny sposób. Musimy wciąż kłaść duży nacisk na edukację i rozwój szeroko rozumianej świadomości, by uniknąć nowych zagrożeń.

Między prelekcjami, przy kawie uczestnicy mieli szanse porozmawiać o swoich pomysłach i planach. W kuluarach, wymieniając się wizytówkami nawiązuje się najlepsze kontakty, które mogą zaprocentować w przyszłości. Forum zorganizowane przez Inkubator przy wsparciu miasta Kalisz pokazało, że w regionie jest bardzo duże zainteresowanie podobnymi wydarzeniami.

Zobacz także
Thumb 60354203 2288888037872697 7076338866499616768 n
Drużynowe półfinały. Dobra postawa tenisistek KK...
Thumb czo%c5%82o
Połońska i Zamachowski z piosenkami Młynarskiego...
Thumb czo%c5%82o
Bezpłatne badania USG i USG 4D z okazji Dnia Mam...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
więcej»