Kandydat na burmistrza Nowych Skalmierzyc Daniel Mituła zorganizował ankietę, w której ponad pół tysiąca osób (100 procent biorących udział) było przeciwnych przyłączeniu Boczkowa i Mączników do Kalisza. Jak deklaruje Mituła – Nie ma zgody na przyłączenie miejscowości Boczków i Mączniki do Kalisza.

Article czo%c5%82o
fot. MW

- Poruszyło mnie jak jechałem przez Kalisz we wrześniu, kiedy zobaczyłem bilboardy reklamujące powiększenie Kalisza. Samorząd tego miasta rozpoczął negocjacje związane z poszerzeniem granic, rozpoczął konsultacje i zbieranie ankiet dotyczących wyrażenia opinii mieszkańców na temat powiększenia – mówi Daniel Mituła kandydat na burmistrza Nowych Skalmierzyc – Nie mogliśmy pozostać obojętni w tej kwestii, dlatego rozpoczęliśmy własne konsultacje. Wyszliśmy z inicjatywą do mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, wystosowaliśmy odpowiednią ankietę konsultacyjną – dodaje.

Podczas konsultacji oddano ponad 500 głosów – Jednogłośnie wszyscy mieszkańcy opowiedzieli się przeciw przyłączeniu tych dwóch miejscowości do Kalisza – dodaje Mituła.

Kilkanaście lat temu Gmina Nowe Skalmierzyce „oddała” część terenów Kaliszowi – Dobrzec, Sulisławice i Kolonia Sulisławice, jednak według kandydata na burmistrza są one źle zarządzane– Możemy dzisiaj przejechać się przez te miejscowości i zobaczyć jak wiele się tam wydarzyło, a w zasadzie co się nie wydarzyło, bo za wiele nie zostało tam zrobione – twierdzi Mituła – Nie ma zgody na przyłączenie miejscowości Boczków i Mączniki do Kalisza – podkreśla.

Zobacz także
Thumb image001
Kaliscy piłkarze laureatami turnieju w Krakowie.
Thumb 7082271a5bc967ef69b00d4be9816cfe
Magia Świąt - Galeria Amber dla Wigilii na kalis...
Thumb dsc00426
Wyjątkowi goście odwiedzili małych pacjentów w k...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Popieram W gminach lepiej traktują klienta i lepiej dbają o swoje tereny

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mieszkańcy uważają,że jest to takie bezczelne wykrawanie najlepszych kąsków z żywego organizmu.Gdyby Kalisz zrobił tak jak np w Zielonej Górze,że do miasta właczono całą gimę to mieszkańcy inaczej by to odbierali i nie byłoby ich tyle na nie.Idzie cała gmina do miasta z dorobkiem inwentarza ,miaso bierze odpowiedzialność za całą gminę ,to jest coś zupełnie innego.A takie odkrawanie przypomina komunę,gdy robiono coś bez zgody ludzi.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Może się nie zgadzać. Nie on o tym akurat zdecyduje !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Przyłaczyc i tyle.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Miasto nie jest otoczone pustynią. Musi przylaczyc to co jest w jego bezposrednim sasiedztwie. Na calym swiecie tak jest. Kalisz musi sie juz powiekszyc.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Niech mieszkańcy sami o tym zadecydują.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Tylko skończony idiota – jak Gapa – mógł odwalić taki numer z zapowiedzią przyłączenia do Kalisza jakichś miejscowości. Spieprzyl temat na 20-30 lat. Trzeba teraz to odbudować, a to może zrobić tylko Krystian Kinastowski

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  czy ta ankieta coś nowego wnosi?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A te dane osobowe na zdjęciu? Jak tam ustawa o RODO?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Niezła kampania wyborcza na tle jakiegoś sondażu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  ale ściema 100 % jak za stalina

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  On ma tyle do gadania co żyd w czasie okupacji

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kto tam jest wybudowany?
  W wiekszosci kaliszanie!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  rozwiazanie jest jedno ! wszystkich którzy nie sa mieszkancami Kalisza usunac z przychodni, dzieci ze szkół , przedszkoli i złobków ! wprowadzic prawdziwa karte mieszkanca a wszystkich , którzy jej nie maja to: parkingi w Kaliszu min 10PLN za godzine , kina teatry i imprezy sportowo-kulturalne z duzym rabatemm po za tym ograniczyc kursy KLA tylko do granic miasta !! Bo to wszystko utrzymywane jest z podatków mieszkanców Kalisza !! zobaczymy wtedy burki jak sie bedzie zyło !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wchloniemy bazantow Krzyżaków. Idziemy już po was.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  słoma im z butów wystaje jeszcze !!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mituła młody jest. Nie pamięta jak nawet Biskupice były w powiecie kaliskim. Pamięta tyle, ile chce.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Pan Mituła to niech się przejedzie do Dobrzeca i zobaczy nową szkołę. Robi kampanię, anie wie o czym mówi! Kolejny populista!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  kaliszaninin iteligencja pełna tylko co z ludzmi z kalisza co pracuja w innych miastach a jest ich ogromna ilość uczą się a nawet jadą do ośrodków kultury w których nie ma u nas.I nie nazywaj kogoś burakiem bo sam nim jesteś pewnie przywieźli twoich rodziców do miasta słoiku a teraz wielki pan kaliszak. A w tych miejscowościach mieszka bardzo dużo ludzi z Kalisza którzy nie chcieli mieszkać w mieście tylko na jego obrzeżach.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  zobaczcie gdzie Fabianów, co on ma do Boczkowa? lansuje się i tyle.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do różnych komentarzy powyżej – miasto musi się rozwijać ale to powinien być proces NATURALNY, a nie sztuczny na podstawie decyzji administracyjnej. Czytam, że Kalisz “musi się rozwijać”. No to niech się rozwija. Czy Kaliszowi brakuje problemów, które czekają na rozwiązanie od dziesięcioleci a znajdują się w obecnym granicach ? Wszyscy wiedzą o co chodzi z tym całym “pomysłem” więc po co dorabiać do tego jakaś ideologię ? To jest obraźliwe dla naszych sąsiadów, których Sapiński traktuje jak debili chyba.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  kaliszanin od Cibie to wali takim zaściankiem, kompleksami i ciasnotą umysłową, że po prostu nie wiem czy śmiać się czy płakać. Kalisz zamiast na siłę i sztucznie się powiększać to niech tak zorganizuje przestrzeń miejską i wprowadzi takie udogodnienia dla biznesu aby ludzie i firmy chciały się tu sprowadzać, a nie uciekać do sąsiednich gmin i powiatów jak to ma miejsce obecnie. Jakie tereny inwestycyjne Kalisz przygotował pod budowę jedno czy wielorodzinną ? Czy Ty w ogóle poza Kaliszem bywasz ? Wiesz jak Świat w 2018 roku wygląda ? Dzisiaj jak się wyjedzie choćby do Wrocławia czy Warszawy to człowiek się czuje jakby wyjechał na zachód za granicę w czasach PRL-u gdy porównać te miasta i tamtejsza infrastrukturę z powiatowym Kaliszem..

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wszystkich mieszkańców Kalisza odciąć od płodów rolnych, postawić bramki wjazdowe przy wyjazdach o pobierać opłatę. Zrobić w Kalskich sklepach strefę bez podatku i oddawać podatek gminom :) Kaliszanin ty się chyba z czymś na głowy pozamieniał.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  rozwiazanie jest jedno ! wszystkich którzy nie sa mieszkancami Kalisza usunac z przychodni, dzieci ze szkół , przedszkoli i złobków ! wprowadzic prawdziwa karte mieszkanca a wszystkich , którzy jej nie maja to: parkingi w Kaliszu min 10PLN za godzine , kina teatry i imprezy sportowo-kulturalne z duzym rabatemm po za tym ograniczyc kursy KLA tylko do granic miasta !! Bo to wszystko utrzymywane jest z podatków mieszkanców Kalisza !! zobaczymy wtedy burki jak sie bedzie zyło !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Panie Danielu, dlaczego nie rozdał Pan tych ankiet mieszkańcom Boczkowa i Mącznik. To mieszkańcy tych miejscowości powinni wypowiedzieć się czy chcą do Kalisza.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Jestem tak dla rozwoju Kalisza, to piękne miasto z bogatą historią, ale niech włodarze uszanują samorządność i wolę mieszkańców. Jeśli mieszkańcy wsi chcą dołączenia do Kalisza, to proszę bardzo, jeśli nie to wara. To miasto ma ogromne połacie niewykorzystanego terenu, Dobrzec i Sulisławice leżą odłogiem. Widzieliście może, aby Gdańsk chciał wchłonąć Sopot? Tam to dopiero ciasnota. Nie twórzcie antagonizmów, rozwój Kalisza jest ważny dla całego regionu, ale nie kosztem gospodarnych samorządów. Poza tym mieszkańcy Skalmierzyc korzystają z dobroci miasta, ale za to płacą! Za dziećmi w szkołach idą grube pieniądze! Kaliszanie również jeżdżą do nas do pracy. Współpraca tak, zabór nie. Nie dajcie się omamić głupim politykierom!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do wyborcy, znamy z historii ze oddawano " sąsiadom " całe województwa za koronę , czy Boczków i Sulisławice są mniej warte niż posada Burmistrza. Żenada , wstyd za taką postawę mieszkańca naszej Gminy.Więcej odwagi dla pozostałych kandydatów !!! Myślę że sie odcinają od takiej sprzedawczyk owej postawy jak wyborca.Poza tym Burmistrz zadecyduje tak jaka jest wola mieszkańców naszej gminy.Chyba ze niektórzy kandydaci nie chcą sie liczyć z wolą mieszkańców.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  NIe oddawać i koniec. Mituła moim zdaniem z jednej strony robi to jako część kampanii wyborczej, ale z drugiej on rzeczywiście żyje tym co się dzieje u nas. Na jego miejscu sam bym biegał z ankietami bo to jest po prostu potrzebne. Nie może być tak, że silniejszy decyduje.


Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03 godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120