Derby Wielkopolski dla Energi MKS Kalisz! [Dużo zdjęć]

2019-03-01 20:00:00 red

To był mecz godny derbów Wielkopolski. Podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały zawodniczki z Piły 3:1 (23:25,25:23,25:23,25:20). Każdy z setów był wyrównany, ale to kaliszanki w decydujących momentach pokazywały opanowanie i skuteczność. Zawodniczką meczu została Ljubica Kecman. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego meczu.

Każdy mecz siatkarek w kaliskiej Arenie to spektakl kibiców, którzy swoją oprawą zachwycają całą sitarską Polskę. W piątek do tego przedstawienia dołączyły również zawodniczki. Mecz był zacięty, jak przystało na derby Wielkopolski. Pierwszy set, a szczególnie końcówka nie należały do udanych w wykonaniu miejscowych. W drugim secie trener Pasiński dokonał zmian, które „podziałały” – Dwie bardzo dobre zmiany. Na boisku zameldowała się Natalia Strózik i do tego dobrze weszła za Rebeckę Lazic Ewelina Brzezińska i naprawdę „pociągnęły” granie. Do tego dszły bardzo dobre zawdy Ljubicy Kecman – mówi zadowolony po zwycięstwie trener Energi MKS Kalisz Jacek Pasiński – Mieliśmy cały zespół, który walczył, który pokazywał charakter i się nie poddawał – dodał.

Dzięki zmianom i równej postawie kaliskie siatkarki wygrały trzy następne sety odpowiednio do 23, 23 i 20 i zanotowały ważne zwycięstwo za trzy punkty.

Trener docenił również wkład kibiców w wygrany mecz – Dziękuję wspaniałej kaliskiej publiczności, która jest naszym dodatkowym zawodnikiem – mówi Pasiński.

Energa MKS Kalisz – Enea PTPS Piła 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20)

MKS: Ogoms, Janicka, Budzoń, Lazić, Miros, Kecman, Kulig (libero) oraz Wawrzyniak, Strózik, Dybek, Brzezińska.

PTPS: Strantzali, Stencel, Azizowa, Trojan, Kaczorowska, Szpak, Lemańczyk (libero) oraz Pawłowska (libero), Słonecka, Kobus.

MVP: Kecman (MKS)