Piłkarze KKS-u Kalisz mają za sobą pierwszy sparing okresu przygotowawczego. W środowe popołudnie na stadionie przy Wale Matejki podejmowali czwartoligowy LKS Gołuchów.

Article img 8970
fot. Karina Zachara

W ślad za pierwszymi po krótkiej, wakacyjnej przerwie treningami przyszła pora na pierwszy sprawdzian w warunkach meczowych. Sparing z gołuchowskim czwartoligowcem, rozegrany dokładnie miesiąc przed meczem rozpoczynającym nowy sezon ligowy, był dla trenera Piotra Morawskiego doskonałą okazją, by przyjrzeć się zespołowi, zwłaszcza pod kątem zawodników, którzy mają dopiero dołączyć do jego składu.

Nadmiarem emocji i bramek środowe spotkanie na pewno nie urzekło kibiców, którzy w środę pojawili się na stadionie przy Wale Matejki, ale też nie taki był jego cel. Obu ekipom daleko jeszcze do pełni formy, bo to dopiero początek przygotowań do ligowych zmagań. Zadania nie ułatwiała też deszczowa aura, a co za tym idzie grząska murawa. Wraz z końcowym gwizdkiem każda ze stron miała na koncie po jednym trafieniu. Gola dla gospodarzy, tuż przed przerwą, zdobył Konrad Chojnacki, wykorzystując dogranie Mateusza Stefaniaka. Goście wyrównali w 55. minucie, po rzucie karnym, który bezbłędnie wykonał napastnik LKS-u Krystian Benuszak.

Trener Piotr Morawski przetestował w środę kilku pretendujących do gry w „trójkolorowych” szeregach zawodników. Większości z nich fanom KKS-u nie trzeba szczególnie przedstawiać. Na środku obrony pojawił się doświadczony Łukasz Derbich, występujący tu jeszcze jako junior, a później także w sezonie 2014/2015, który piłkarskie szlify zdobywał też na boiskach ekstraklasy. Na pozycji atakujących ujrzeliśmy m.in. Joshuę Baloguna i Safiana Skupińskiego, również grających wcześniej w KKS-e, podobnie jak powracający do bramki Adam Wasiluk. Ten ostatni w środowym sparingu zamieniał się miejscem z Kamilem Kosutem. Z kolei na lewej flance pokazał się Kacper Majerz, reprezentujący ostatnio Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Kolejny sparingowy sprawdzian czeka kaliszan już w najbliższą sobotę. O godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej podejmą trzecioligowego Jarotę Jarocin.


KKS Kalisz – LKS Gołuchów 1:1 (1:0)
1:0 Konrad Chojnacki 45.min, 1:1 Krystian Benuszak 55.min (k).

Zobacz także
Thumb przed wizyt%c4%85 3
Czy Twoje dziecko prawidłowo myje zęby?
Thumb 13
Plener artystyczny "Zielona Sztuka 4" w Gołuchowie
Thumb article lightning bolt 768801 1920
Synoptycy ostrzegają przed burzami

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»
Bico australia 20131216 146n120