Dobra passa Energi MKS Kalisz. Kolejna wygrana rundy spadkowej [zdjęcia]

2019-04-20 16:00:00 BK

To drugie zwycięstwo kaliskich szczypiornistów na własnym parkiecie, w rundzie spadkowej. Tym razem pokonali SPR Stal Mielec 26:22 i z kompletem punktów prowadzą w rywalizacji o utrzymanie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły szły punkt za punkt. Dopiero pod koniec pierwszej połowy kaliscy zawodnicy wykorzystali błędy przeciwnika i odskoczyli na 4 punkty. Po pierwszych 30 minutach było 15:11. Druga część spotkania to kolejne punktowe żniwo Energi MKS Kalisz. W pewnym momencie prowadzili nawet 8 punktami! (19:11). Stal Mielec nie mogła wybudzić się z letargu i bardzo mozolnie goniła kaliszan. Gospodarze utrzymywali 6-punktową przewagę. Był to zdecydowanie mecz kaliskich szczypiornistów. Ostatecznie wygrali 26:22.

Energa MKS Kalisz – SPR Stal Mielec 26:22 (15:11)

MKS: Padasinow (9/22 – 41 proc.), Zakreta (1/9 – 11 proc.) – Kniaziew 7, Pilitowski 5, Bałwas 4, Adamczak Piotr 3, Drej 2, Krycki 2, Szpera 2, Adamski 1, Bożek, Grozdek, Misiejuk, Kwiatkowski.