Dobra passa przerwana. Wisła za mocna dla kaliskich siatkarek.

2018-01-23 20:12:00 Karina Zachara

Po porażce w Pucharze Polski siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały także mecz ligowy – po raz pierwszy w sezonie. W minioną sobotę uległy na wyjeździe ekipie Wisły Warszawa. Wraz z przegraną kaliszanki utraciły niestety prymat w ligowej tabeli. Fotel lidera zajęły rywalki.

Podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego były niepokonane od piętnastu kolejek. Wspaniała passa skończyła się w minionym tygodniu. Najpierw we własnej hali przegrały pucharowy pojedynek z ekstraklasowym Impelem Wrocław, a trzy dni później zmuszone były uznać wyższość pierwszoligowych rywalek ze stolicy.

Kaliszanki miały świadomość, że tracące do nich zaledwie dwa punkty wiceliderki zrobią wszystko, by wspiąć się na sam szczyt. Ze swoimi ambitnymi zamiarami gospodynie nie kryły się zbyt długo, już w pierwszym secie jasno dając do zrozumienia, że grać będą o pełną pulę. Wyrównana walka toczyła się tylko do stanu po 10, później zawodniczki Wisły odskoczyły najpierw na 10:12, a wreszcie na 11:18. Ostatecznie wygrały do 16.

Nieciekawie rozpoczęły przyjezdne także drugiego – i jak się okazało – najbardziej zaciętego seta, dość szybko tracąc pięć punktów z rzędu. Mimo to równie szybko dogoniły wynik, a pod koniec, wykorzystując błędy rywalek, objęły nawet powadzenie (21:19). Wytrzymały też wojnę nerwów w grze na przewagi, zwyciężając tę partię 31:29.

Niestety był to jedyny triumf kaliszanek w tym spotkaniu. Nie pomógł nawet gorący doping sporej grupy wiernych kibiców. W kolejnych dwóch setach ponownie dominowały siatkarki Wisły, wygrywając do 20 i do 18.

Sobotnia przegrana, druga w sezonie, ale pierwsza w zmaganiach ligowych kosztowała kaliszanki utratę pozycji lidera. Wyprzedziły je sobotnie rywalki, do których siatkarki Energi MKS tracą teraz jeden punkt. Receptą na podniesienie morale i powiększenia punktowego dorobku będzie sobotni mecz z Jokerem Świecie. Początek spotkania w kaliskiej Arenie o godz.17.00.

I liga piłki siatkowej kobiet
runda zasadnicza/16. kolejka/20 stycznia

Wisła Warszawa – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:16, 29:31, 25:20, 25:18 )
Energa MKS Kalisz
– Nazarenko, Wawrzyniak, Dybek, Sroka, Janicka, Łukasiewicz oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Andrzejczak, Widera, Drewniak, Raczyńska.

Wyniki pozostałych spotkań 16. kolejki
SMS PZPS Szczyrk – Solna Wieliczka 0:3 (21:25, 16:25, 19:25)
Joker Świecie – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:2 (24:26, 19:25, 25:23, 25:17, 16:14)
Radomka Radom – Karpaty Krosno 3:1 (20:25, 25:20, 25:19, 25:19)
Energetyk Poznań – Uni Opole 3:1 (36:38, 25:17, 25:15, 25:22)
AZS AWF Warszawa – PWSZ Tarnów 2:3 (25:22, 25:22, 14:25, 13:25, 13:15)