Dobry początek Energi MKS Kalisz w walce o utrzymanie [zdjęcia]

2019-04-17 21:00:00 BK

Energetyczne derby dla MKS-u Kalisz. Kaliscy ręczni rozpoczęli zmagania w grupie spadkowej PGNiG Superligi od wygranej z Energą Wybrzeżem Gdańsk 27:22.

Od początku spotkania w Hali Arena tempo nadawali kaliscy zawodnicy, którzy utrzymywali przewagę punktową. Po pierwszej części gry było 15:12. Kluczowy okazał się początek drugiej połowy spotkania. MKS prowadził już 18:13, ale po serii słabych akcji w ataku gdańszczanie zmniejszyli straty do jednego trafienia. Kaliszanie przetrwali słabszy moment i ponownie odskoczyli rywalom.

Większym problemem dla gdańszczan może być kontuzja Ramona Oliveiry. Brazylijczyk padł na parkiet po akcji w obronie w końcówce pierwszej połowy i do gry już nie wrócił.

Energa MKS Kalisz – Energa Wybrzeże Gdańsk 27:22 (15:12)

MKS: Zakreta, Padasinow – Kniazeu 8, Drej 4, Pilitowski 4, Szpera 4, Adamski 3, Krycki 2, Bałwas 1, Misiejuk 1, Bożek, Klopsteg, Czerwiński, Kwiatkowski.