Po raz pierwszy w Hotelu Kristoff odbyło się wczoraj Forum „Sukces to Kobieta”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 kobiet z Kalisza i regionu. Forum zostało zorganizowane z inicjatywy właścicielki Hotelu Kristoff – Agnieszki Domagały. Przez cały dzień odbyło się szereg inspirujących prelekcji, a gościem honorowym była Dorota Wellman, która akurat wczoraj obchodziła swoje urodziny. Wśród prelegentek znalazły się także Agnieszka Jastrzębska – dziennikarka TVN i właścicielka lifstylowego portalu jastrzabpost.pl, , oraz Jacek Szmidt – redaktor naczelny Twojego Stylu – redaktor naczelny „Twój Styl” oraz Justyna Gościńska, Wiesława Machalica i Agata Sałatka. Konferencję poprowadziła Marta Klepka – na co dzień współpracująca blisko z Grażyną Kulczyk.

Article zrzut ekranu 2018 03 02 o 19.55.58

Doroty Wellman nie trzeba nikomu przedstawiać – kobieta spontaniczna, o niezwykłej energii, ogromnym dystansie do siebie i bezpośredniości. Każdego potrafi przekonać do szczerej rozmowy przed kamerami Dzień Dobry TVN, z czego jest chyba najbardziej znana.

Akurat wczoraj obchodziła swoje urodziny, i przyjaciele zorganizowali jej niespodziankę: na konferencję do Łaszkowa przyleciała najpierw pilotowanym przez siebie samolotem, a następnie helikopterem. Jak sama mówi – uwielbia latać, nałogowo skacze ze spadochronem, i chociaż do tej pory nie ma prawa jazdy – to jest licencjonowanym motorniczym – w zaskakujących okolicznościach zdobyła licencję na prowadzenie zabytkowego tramwaju. W Hotelu Kristoff jubilatka została przywitana kwiatami, życzeniami 100 lat i okolicznościowym tortem.

Tutaj możecie zobaczyć filmiki na Fb:
- jak uczestniczki Forum powitały dziennikarkę
- urodzinowy tort przygotowany dla Doroty Wellman

Dorota Wellman – w rozmowie z Martą Klepką opowiadała, w charakterystycznym dla siebie stylu, o życiu prywatnym, o kulisach pracy w telewizji – wcześniej publicznej, a teraz w TVN i związane z tym różne anegdoty. Oczywiście ich głównym bohaterem był także Marcin Prokop – partner idealny z telewizji śniadaniowej.

Dorota Wellman mówi o sobie, że mieszka w bibliotece, bo w domu ma ponad 14 tysięcy książek, czyta je wszędzie, kilka naraz – bo to jej „choroba umysłowa”.

Uczestniczki Forum chętnie zadawały pytania i za każdym razem uzyskiwały kwiecistą opowieść.
„Jestem wykwalifikowanym żebrakiem, angażuję się w przeróżne działania społeczne – bo można pomagać nie mając żadnego interesu” – mówi o sobie. Prezenterka zamierza wspomóc min. „Siostry Pingwiny” czyli dominikanki, które prowadzą w Broniszewicach pod Kaliszem placówkę dla 56 niepełnosprawnych chłopców i planują wybudować dla nich dom – na ten cel zebrały już 5 mln złotych.

Prezenterka ma mnóstwo planów: zamierza między innymi uruchomić projekt kształcenia przyszłych dziennikarzy, chce podróżować po USA i napisać kilka kolejnych książek. To także książki i nowe pismo WELL, w którym została redaktorem kreatywnym, mocno wczoraj zainteresowały uczestniczki konferencji. Kolejka pań w oczekiwaniu na autograf oraz zdjęcie z bohaterką dnia – nie miała końca.

Wczorajsza konferencja – to także spotkania z innymi kobietami sukcesu. Ciekawą historię dochodzenia do sukcesu opowiedziała Agnieszka Jastrzębska z Dzień Dobry TVN, która prowadzi także swój lifstylowy portal, któremu – jak mówi – „daje własną twarz”.

Uczestniczki spotkania miały okazję usłyszeć jak wiele kosztownych błędów popełniła, zanim osiągnęła swój sukces; jej maksymą życiową stało się słynne stwierdzenie Winstona Churchilla „Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”.

O kobietach opowiadał także Jacek Szmidt – redaktor naczelny najbardziej damskiego czasopisma – „Twój Styl”, które trafia do ponad 200 tysięcy pań. Jacek Szmidt dał się poznać jako bardzo dostępny redaktor, zdeklarował, że „nie mógłby robić kobiecego pisma lekceważąc kobiety”.

Zdaniem Jacka Szmidta – współcześnie „przymus bycia żoną i matką zbladł i zamienia się w przymus bycia kobietą sukcesu: bizneswoman, polityczką, mistrzynią. Ale jak nie chcesz być kobietą sukcesu – daj sobie spokój; to, do czego dążymy obecnie to wolność wyboru, a nie kolejny przymus” – mówił redaktor Szmidt. „Ważne, aby kobiety same siebie nie ciągnęły w dół”. Zapytany, za co najbardziej ceni kobiety – odpowiedział po dłuższym zastanowieniu: „za to, że są konstruktywne i nie marnują czasu na niemerytoryczne kwestie”.

Zgromadzone na Forum panie miały także okazję posłuchać wystąpienia Justyny Gościńskiej – cocha, na co dzień zarządzającej dużymi zespołami ludzi w międzynarodowej korporacji. Zdaniem tej prelegentki kobiety same siebie deprecjonują i poddają się. Przytoczone badania pokazują, że tylko 10 % kobiet zajmuje kierownicze stanowiska. „Kobiety same muszą uwierzyć w siebie, aby mogli uwierzyć w nie inni” – mówiła Justyna Gościńska. Coach podpowiadała jak sobie radzić z lękiem, który jako kobiety same sobie fundujemy „Oszukuj się tak długo, aż uwierzysz, że to prawda” – mówiła prelegentka.

O psychologicznych aspektach prowadzenia rodzinnych biznesów mówiła Wiesława Machalica, która drąży ten temat od ponad 40 lat. Zdaniem psycholog – „umiejętność docenienia siebie jest podstawą dobrych relacji z innymi ludźmi, a bycie dobrym szefem polega na zdolności integrowania grupy”.

Jej zdaniem najważniejsze w prowadzeniu biznesu jest to, jak się komunikujemy i jak jesteśmy rozumiani przez inne osoby; warto się upewnić, czy to, co chcieliśmy powiedzieć – zostało prawidłowo odczytane.

Agata Sałatka opowiadała o języku komunikowania się przez internet – zwłaszcza mailach i komunikatorach. „Jak Cię czytają tak Cię piszą” – zwracała uwagę.

O roli pieniądza i sposobach pozyskiwania sponsorów opowiadała Marta Klepka z Poznania, która prowadzi jeden z najbardziej cenionych hoteli w Polsce i na świecie – Blow Up Hall 5050 Hotel oraz „Klub Starego Browaru” i na co dzień bardzo blisko współpracuje z Grażyną Kulczyk.

Jej zadaniem jest pozyskiwanie partnerów do organizacji tych – jak sama mówi – „4 dni próżności dla stałych klientów Browaru”: pokazów mody, spektakli i koncertów.

Marta Klepka jest dumna z tego, że obecnie to partnerzy wpisują sobie jej imprezy w kalendarz i zabiegają, by być przy tej okazji w elegancki i niewymuszony sposób zaprezentowanym. Wszystko stara się zawsze robić z należytą starannością i przywiązuje wagę do tego, by wymiana usług działała zawsze w dwie strony.

Ważnym momentem wczorajszej konferencji był także panel dyskusyjny, do którego zaproszono przedstawicielki lokalnych biznesów. O swojej drodze do sukcesu opowiadały: Anna Chenczke właścicielka Hotelu Kristoff, 15 ha pod szklarniami oraz sieci paliw; Malwina Lis – szef marketingu sieci salonów samochodowych Auto Grupa Lis oraz prezes Giełdy Kaliskiej, Alicja Tchórz – wielokrotna mistrzyni w pływaniu i inicjatorka platformy sponsoringu sportowego nasimistrzowie.pl, Anna Wrzodak – makijażystka i stylistka brwi gwiazd showbiznesu oraz Elżbieta Magnuszewska – redaktor naczelna Portalu Calisia.pl oraz współwłaściciel www.agencja.calisia.pl


Podczas konferencji do przedsiębiorczych kobiet zwróciła się kaliska pływaczka, Olimpijka z Londynu, Rio de Janeiro, Vice- mistrzyni Europy Seniorów Najtania 2015 oraz Kopenhaga 2017 – Alicja Tchórz, obecnie doktoryzująca się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, ale cały czas trenująca pływanie.

Alicja realizuje własny, nowatorski projekt łączący zdolnych sportowców z potencjalnymi sponsorami. Właśnie w najbliższych dniach zostanie odpalona platforma internetowa NasiMistrzowie.pl, na której będą się mogli zarejestrować sportowcy i znaleźć ich potencjalni sponsorzy. Próg sponsoringu jest bardzo niski – bo wystarczy 200 zł, aby zacząć z kimś współpracę – powiedziała nam Alicja Tchórz.

Filmik, gdzie Alicja prezentuje ideę projektu możecie Państwo zobaczyć TUTAJ

Agnieszka Domagała – pomysłodawczyni i główna organizatorka Forum – Sukces to Kobieta już zapowiada jego kontynuację. „Panie są bardzo zadowolone z tej konferencji i z pewnością zorganizujemy kolejne edycje. Kobiety potrzebują inspiracji i wymiany doświadczeń, to bardzo pomaga w prowadzeniu biznesu”.

Zatem zapraszamy do śledzenia wydarzeń w Hotelu Kristoff i do zobaczenia pewnie za rok:)

W części wystawienniczej odbyły się targi z produktami dla kobiet, następujących firm.

- Volvo Car Kalisz – zaprezentuje modele xC90, xc60, V40CC oraz XC40 – premierowo, najnowszego Suv-a XS marki Premium. Instruktorzy Volvo Car Kalisz przyswoją uczestniczkom wiedzę na temat bezpiecznej jazdy.
https://www.facebook.com/VolvoCarKalisz/"

-  paulinaschaedel – kolekcja linii torebek damskich, z najlepszej jakości skór ekologicznych, wykonanych ręcznie w limitowanych seriach przez profesjonalnych kaletników powstała z zamiłowania do piękna. Stawiają na estetykę, funkcjonalność i prostotę. Spełniają nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania Klientów. Najważniejsze jest dla nich Państwa zaufanie.

Produkty marki będzie można zakupić podczas konferencji po specjalnych cenach
paulinaschaedel.com

- Elena – powstała w 1990 roku jako wyraz pasji jej właściciela – Franciszka Siegienia – do zdrowia i zdrowego żywienia.  Firma rozpoczęła działalność od liofilizacji mięsa i zup, a dziś poddaje temu procesowi większość świeżych produktów: owoce, warzywa, grzyby, zioła i przyprawy, a nawet kolagen z ryb. To jedyna firma w Europie posiadająca nadzór weterynaryjny nad przetwórstwem wyrobów mięsnych i mleczarskich. Jako jedyni w Polsce Elena uzyskuje też metodą liofilizacji naturalne białko – liofilizowany kolagen z ryb, który przebojem zaczyna zdobywać świat naturalnej żywności oraz medycyny estetycznej.
www.elena.pl

- Sylveco – to polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody. Wizytówką SYLVECO jest zawartość naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie surowców roślinnych oraz ekstraktów z typowych dla Polski ziół, na których bazują swoje produkty.
www.sylveco.pl

- PM-International – jedna z największych europejskich firm marketingu bezpośredniego działająca w zakresie zdrowia, wellness i urody. Oferuje wysokiej jakości suplementy diety z serii FitLine i kosmetyki serii BeautyLine, oparte na rodzaju Koncepcji Transportu Substancji Odżywczych (NTC®). NTC dostarcza substancje czynne tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli na poziom komórki.
www.pm-international.pl

- Propaganda Sztuki – grupa artystów i pasjonatów sztuki, skupionych wokół warszawskiej galerii officyna art & design. Założona przez malarza Wojciecha Brewkę galeria od ponad dwóch lat jest miejscem działań artystycznych: wernisaży, warsztatów dla dzieci i dorosłych, performance’ów artystycznych, happeningów, pokazów filmowych i teatralnych, koncertów i spotkań z autorską książką.
https://www.facebook.com/propagandasztuki/

- LuxuryDaySpa – nowoczesne spa oferuje zabiegi na twarz, ciało, masaże, nowoczesną kosmetologię, pielęgnacje dłoni i stóp. To także pierwsza w Kaliszu strefa mokra SPA z jacuzzi, prysznicami wrażeń, światem saun i aromaterapeutycznymi seansami.
www.luxurydayspa.pl

- The Fame – professional hair care – nowo powstały, profesjonalny salon fryzjerski, ktry tworzą ludzie z pasją I ogromnym sercem do swojej pracy.
https://www.facebook.com/thefamehair/

- Kashmir Spa – Spa z Ostrowa Wielkopolskiego oferujące szeroką gamę profesjonalnych zabiegów na twarz, ciało, dłonie i stopy, usługi fryzjerskie oraz masaże w unikalnych odmianach. Spa posiada strefę Wellness z saunami – suchą i parową oraz jacuzzi.
www.kashmirspa.com.pl

- AS Jewellery – producent złotej i srebrnej biżuterii. Firma oferuje minimalistyczną oraz subtelną biżuterię, a w niej kolekcje najciekawszych naszyjników, w tym bestsellery z puzzelkami, superwoman, czy łapacze snów, a także chokery na tasiemkach, bransoletki na elastycznych gumkach i inne.
www.asjewellery.pl

Pozostali sponsorzy nagród: Oriflame – Biuro nr 1 Ostrów Wielkopolski Renata Mateja, Oshee, Eilles, Monster Energy.
Patronat medialny: Calisia.pl

Kristoff.pl

Hotel Kristoff***
Łaszków 8A, Blizanów koło Kalisza
rezerwacja@kristoff.pl
tel. 62 760 84 00Zobacz także
Thumb 315 226945
Projekt EDWARD na kaliskich drogach
Thumb logo
Kosiarka, pilarka, kominek i wiele innych produk...
Thumb uczennica
Strefa zaufania – punkty konsultacyjne i grupy w...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
więcej»
Bico australia 20131216 146n120